REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2019.04.21 11:18 | aktualizacja: 2019.04.19 17:51

Biłgoraj pod okiem kamer

Od wielu lat, zwłaszcza podczas zebrań rad osiedlowych mieszkańcy pytają o możliwość wykonania na terenie Biłgoraja monitoringu. Przez lata zadanie to nie doczekało się realizacji. Teraz się to zmieni. Na terenie miasta zainstalowanych zostanie ponad 30 kamer.
Biłgoraj pod okiem kamer

Temat monitoringu przewija się w rozmowach mieszkańców Biłgoraj z władzami od wielu lat. Zwykle podczas zebrań rad osiedlowych zgłaszana jest potrzeba wykonania inwestycji, ze względu na bezpieczeństwo.

Dotychczas miasto nie dysponowało odpowiednimi środkami na tego typu zadania. Zmieniło się to wraz z planowaną rewitalizacją Śródmieścia. Już we wniosku o dofinansowanie zadania zawarto wykonanie monitoringu miasta. Pieniądze zostały przyznane, więc zainstalowanie kamer to tylko kwestia czasu. Prace związane z rewitalizacją już się rozpoczęły, o czym informowaliśmy w artykułach pt. Plac budowy przekazany. Rozpoczyna się rewitalizacja Śródmieścia oraz Przed Urzędem Miasta nie zaparkujesz.

W planie zamówień publicznych na bieżący rok wykonanie monitoringu oszacowano na kwotę 500 tys. zł. Całość zadania polegającego na przebudowie centrum Biłgoraja wraz z przebudową budynku po szkole muzycznej będzie kosztować prawie 20 mln zł.

Jak wyjaśnił wiceburmistrz Biłgoraja Jarosław Bondyra obecnie przygotowywana jest dokumentacja monitoringu, powstaną dwie centrale do obsługi kamer, które będą usytuowane w budynkach straży miejskiej i policji. Kamery zostaną zainstalowane m.in. na każdym z miejskich rond (będą to kamery sferyczne). W sumie w Biłgoraju zobaczymy 32 takie urządzenia. Podłączone do sieci będą także kamery znajdujące się przy biłgorajskim zalewie.

A czy Państwo uważają, że kamery w Biłgoraju są potrzebne? Prosimy o zagłosowanie w naszej sondzie.

red.
red. dodany 21 kwietnia 2019
 
Odsłon: 10079

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (5)

Najwyżej oceniane komentarze
KaspersKI
Oceniano 23 razy  +19
Bardzo proszę jak będą kamery w Parku aby można było ogladać z kamerki na żywo jak "małolaty" palą skręta i bawią się przy alkoholu. To będzie lepsze jak 'Big Brother' w tvn7. Proszę też o działające kamerki z nad zalewu. Dziekuję i czekam na szalone wieczony NA ŻYWO z Biłgoraja
Janek-buc
Oceniano 18 razy  +16
Przydadzą się te kamery może wreszcie biłgorajskiej policji klapki spadną z oczu i zobaczą co się dzieje w nocy w parku pedała czy też jak kilku wariatów robi sobie tor wyścigowy z ulicy Kościuszki....
Wszystkie komentarze
KaspersKI
Oceniano 23 razy  +19
Bardzo proszę jak będą kamery w Parku aby można było ogladać z kamerki na żywo jak "małolaty" palą skręta i bawią się przy alkoholu. To będzie lepsze jak 'Big Brother' w tvn7. Proszę też o działające kamerki z nad zalewu. Dziekuję i czekam na szalone wieczony NA ŻYWO z Biłgoraja
stan
Oceniano 3 razy  +3
Ile kamer zostanie zamontowanych w parku Solidarności? Koło Aniołka?
Drakkar
Oceniano 5 razy  +3
Klapki spadną z oczu.Nie martw się,one są tam solidnie przymocowane.
https://www.facebook.com/Tylko-CHAM-parkuje-na-chodniku-w-Bi%C5%82goraju-380252955507575/?ref=py_c
Janek-buc
Oceniano 18 razy  +16
Przydadzą się te kamery może wreszcie biłgorajskiej policji klapki spadną z oczu i zobaczą co się dzieje w nocy w parku pedała czy też jak kilku wariatów robi sobie tor wyścigowy z ulicy Kościuszki....
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 13 razy  +5
"Big Brother"
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2021 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
dzisiaj, 09:02 Powiat
Opady śniegu przyczyną zdarzeń drogowych
we wtorek, godzina 11:52 Biłgoraj
Znamy kwotę zebraną podczas 19. edycji Dnia Jesiennego Liścia
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
dzisiaj, 10:38 Lubelszczyzna
Prawie 10 tys. więcej zakażeń niż poprzedniej doby
we wtorek, godzina 07:56 Biłgoraj
Tablica upamiętniająca budynek przy 3 Maja 79 odsłonięta
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
dzisiaj, 10:48 Powiat
Śliska nawierzchnia. ZDW informuje gdzie uważać
we wtorek, godzina 08:04 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach województwa po intensywnych opadach śniegu
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w poniedziałek, godzina 15:51 Dereźnia
Mikołaj odwiedził Dereźnię
30 listopada 2021 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w niedzielę, godzina 18:19 Biłgoraj
Drifterzy dla Kuby
we wtorek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń o 1,5 proc. tydzień do tygodnia
w niedzielę, godzina 16:30 Biłgoraj
Finał XIX Dnia Jesiennego Liścia. Tym razem środki trafią do Mateuszka Feręca
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju zaprosiła na finał akcji XIX DZIEŃ JESIENNEGO LIŚCIA DLA MATEUSZKA FERĘCA, który odbył się w niedzielę 5 grudnia na miejskim targowisku Mój Rynek, przy ulicy Jagiełły.
dzisiaj, 08:04 Siatkówka
Złoty "Leśnik"
w poniedziałek, godzina 10:29 Hedwiżyn
Pędził w terenie zabudowanym 137 km/h
dzisiaj, 15:00 Biłgoraj
Umowa na wykonanie koncepcji przebudowy autodromu podpisana
W środowe popołudnie 8 grudnia, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą dokumentacji, na podstawie której będzie przebudowany biłgorajski autodrom. - To co przez lata wydawało się nierealne właśnie się spełnia - powiedział starosta Andrzej Szarlip.
w niedzielę, godzina 09:02 Gmina Biłgoraj
Zespół "Jarzębina" wystąpił w Teatrze Polskim
w sobotę, godzina 22:45 Biłgoraj
Mikołajkowy spot Moto Serce
we wtorek, godzina 14:15 Kraj
Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Wraca nauka zdalna, zwiększone limity
Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiony został drugi pakiet zaostrzeń, który ma być odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Zmiany mają nastąpić od 15 grudnia i obejmą czas zarówno Świąt Bożego Narodzenia, jak i sylwestra.
w niedzielę, godzina 15:25 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
29 listopada 2021 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj