Wybory do Parlamentu Europejskiego reprezentującego interesy obywateli w UE odbywają się co pięć lat. Do głosowania uprawnionych jest ponad 360 mln obywateli w całej Unii, w tym ponad 3 mln Polaków.
W niedzielnym głosowaniu wybierzemy 52 przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Od 1 lipca w Europarlamencie zasiądzie jednak 51 posłów. Ostatni mandat zostanie zawieszony do czasu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Listę kandydatów, którzy ubiegają się o miejsce w PE znajdą Państwo pod adresem: Zbliżają się wybory [AKTUALIZACJA].
Aby oddać głos należy udać się do właściwego dla miejsca zamieszkania lokalu wyborczego zabierając ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Członkowie komisji wyborczej zweryfikują nazwisko w spisie wyborców i wydadzą kartę do głosowania. Na karcie należy oddać tylko jeden głos przy nazwisku wybranego kandydata. Aby oddany przez nas głos był ważny linie w kratce muszą się krzyżować.
Przypominamy również, że punktualnie o północy rozpocznie się cisza wyborcza. Oznacza to, że do zamknięcia lokali wyborczych zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie oraz podawanie do publicznej wiadomości sondaży, dotyczących przewidywań co do wyniku wyborów. Musimy pamiętać, że cisza wyborcza obowiązuje także w Internecie.
Jak informuje Urząd Miasta w Biłgoraju w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego zapewniona zostanie pomoc dla wyborców niepełnosprawnych, służąca ich udziałowi w głosowaniu, poprzez zorganizowanie bezpłatnego dowozu tych osób do lokali wyborczych. W celu zgłoszenia potrzeby zapewnienia transportu, należy skontaktować się z tutejszym urzędem w dniu wyborów pod numerami telefonów: 84 686 96 00, 84 686 96 21, 84 686 96 22, aby ustalić godzinę wyjazdu do lokalu wyborczego.
Grzegorz z Chetyna | Oceniano 4 razy +2
Jak cisza wyborcza? Od dawna wiadomo, że jest to fikcja.
|