REKLAMA
Pełna wersja
OBSZA
2019.07.17 08:18 | aktualizacja: 2019.07.15 08:59

50 mln zł do rozdysponowania

Kolejni mieszkańcy gminy Obsza mają szanse na unijne dotacje na zakup i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Tym razem miejscowy samorząd chce się starać o dofinansowanie na zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych, ale zanim złoży wniosek musi wiedzieć czy jest zainteresowanie tą formą wsparcia.
50 mln zł do rozdysponowania

Dlatego zachęca zainteresowane osoby, by wypełniły wstępną deklarację udziału w projekcie, dołączyły do niej odpowiednie ankiety i złożyły w urzędzie gminy. Niezbędne formularze są dostępne w urzędzie, a do ankiety i deklaracji należy dołączyć akt notarialny i rachunki za energię elektryczną za 2018 rok.

Dokumenty będą przyjmowane od poniedziałku 15 do piątku 19 lipca w pokoju numer 6.

Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego można otrzymać na ten cel do 85 procent kosztów netto, ale szczegółowe zasady naboru wniosków o przyznanie dotacji będą znane za kilka tygodni. Samorząd województwa planuje ogłoszenie konkursu na przełomie lipca i sierpnia, a do rozdysponowania ma być około 50 milionów złotych.

To kolejny taki projekt Gminy Obsza, która w 2015 roku pozyskała unijne dofinansowanie na 560 zestawów kolektorów słonecznych, a w ostatnich dniach zakończyła montaż następnych 156 solarów. W obydwu przypadkach większość pieniędzy na te inwestycje to środki unijne.

UG Obsza
UG Obsza dodany 17 lipca 2019
 
Odsłon: 1278

Czytaj podobne

tagi: oze, dokumenty

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja