REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.07.15 16:36 | aktualizacja: 2019.07.15 18:33

Święto Policji w Biłgoraju

Awanse i wyróżnienia, podziękowania i życzenia - to wszystko było częścią biłgorajskich obchodów Święta Policji. Uroczystość odbyła się w poniedziałkowe popołudnie, 15 lipca, w siedzibie Starostwa Powiatowego. - Policjant to był i jest trudny zawód, ale to także szlachetna służba naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi - mówił podinsp. Marek Jamroz, komendant KPP w Biłgoraju.
Święto Policji w Biłgoraju

Uroczystość rozpoczęła się w poniedziałkowe popołudnie, 15 lipca, i ze względu na trwający remont Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju zorganizowana została w siedzibie Starostwa Powiatowego. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: zastępca lubelskiego komendanta policji insp. Radek Bąchór, poseł na Sejm RP Piotr Olszówka, prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju Zbigniew Łupina, prokurator Anna Rębacz, starosta powiatu biłgorajskiego Andrzej Szarlip, wiceburmistrz Biłgoraja Jarosław Bondyra, wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, jak również inni przedstawiciele samorządów z terenu powiatu. Obecni byli także komendant KP PSP bryg. Wiesław Krent oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Mariusz Szwed.

Wszystkich gościom za obecność dziękował komendant KPP w Biłgoraju podinsp. Marek Jamroz, który przypomniał, że w tym roku obchodzimy 100-lecie istnienia policji państwowej.

- Policjant to był i jest trudny zawód, ale to także szlachetna służba naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi. Obecnie to do nas należy podtrzymywanie i kontynuacja tej stuletniej tradycji. W tym szczególnym dniu trudno jest znaleźć słowa, które wyrażałyby uznanie, podziękowanie za rzetelną służbę pomimo napięć i stresów. Cieszę się, że policja i policjanci mają zaufanie społeczne, a ich wysiłki są dobrze oceniane przez obywateli. Dziękuję za zaangażowanie, ale też za to, że nie bacząc na przeszkody i niedogodności zdecydowanie i skutecznie realizujecie niełatwe przecież zadania służbowe - mówił do obecnych na uroczystości funkcjonariuszy, życzył też, by ich trud znajdował uznanie mieszkańców, a policyjny mundur otaczał szacunek. Komendant Jamroz przypomniał również, że od 1990 roku podczas wykonywanych obowiązków zginęło ponad 120 polskich policjantów. Zapłacili najwyższą cenę. Wśród nich był policjant biłgorajskiej jednostki sierż. sztab. Tomasz Iwaniec, który zginął tej wiosny, w drodze na służbę. Pamięć poległych policjantów uczczono minutą ciszy.

Podinsp. Marek Jamroz skierował również życzenia w stronę pracowników cywilnych komendy powiatowej. - To także od waszej pracy, w znacznej mierze zależy sprawność i skuteczność działań policji - dodał.

Słowa uznania za poświęcenie podczas pełnionej służby skierował do policjantów także zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Radek Bąchór. - Służymy z pożytkiem dla państwa, ale też z pożytkiem dla siebie. Służymy zgodnie z ideą prawa. Mam wielką przyjemność gościć wyjątkowej jednostce, wyjątkowej nie tylko ze względu na efekty, jakie osiąga, nie tylko dlatego, że wypada świetnie we wszystkich statystykach, ale też dlatego, że jest tu doskonała atmosfera w relacjach, jakie zostały zbudowane w tej jednostce. To naprawdę dobra jednostka. Cieszy mnie też styl zarządzania komendanta powiatowego - podkreślił insp. Bąchór.

- Bycie policjantem to przede wszystkim służba drugiemu człowiekowi, a służba ma to do siebie, że jest niejednokrotnie bardzo ciężką i niewdzięczną pracą. Dlatego ze swojej strony życzę, by wasza misja i powołanie przynosiły jak najlepsze rezultaty nie tylko dla społeczeństwa powiatu biłgorajskiego, ale też dla każdego policjanta osobiście. Życzę, by każdy dzień waszej pracy przynosił radość i zadowolenie z dobrze wykonanych obowiązków - powiedział starosta Andrzej Szarlip.

Życzenia, ale też słowa zadowolenia ze współpracy funkcjonariusze usłyszeli też z ust posła na Sejm RP Piotra Olszówki, lokalnych samorządowców, jak również prezesa biłgorajskiego sądu, sędzi i prokurator rejonowej. Częścią poniedziałkowej uroczystości było także wręczenie awansów na wyższe stopnie, jak również wyróżnień.

Awanse i wyróżnienia:

Nadkomisarza:

 1. kom. Stanisław MARGOL

Aspiranta sztabowego :

 1. st. asp. policjant pionu kryminalnego

 2. st. asp. policjant pionu kryminalnego

 3. st. asp. Andrzej SAWICKI

 4. st. asp. policjant pionu kryminalnego

 5. st. asp. Dariusz SPRYSAK

 6. st. asp. Paweł STRĘCIWILK

 7. st. asp. Piotr TORBA

Starszego aspiranta :

 1. asp. Marek BUSZKO

 2. asp. Andrzej POŁEĆ

 3. asp. policjant pionu kryminalnego

 4. asp. Robert WOZIWODA

Aspiranta :

 1. mł. asp. Waldemar BEDNARZ

 2. mł. asp. Policjant pionu kryminalnego

Młodszego aspiranta :

 1. sierż. szt. Waldemar BUCZEK

 2. sierż. szt. Artur CHYL

 3. sierż. szt. Tomasz CYBULSKI

 4. sierż. szt. Jacek GLEŃ

 5. sierż. szt. Joanna KLIMEK

 6. sierż. szt. Piotr MAZUREK

 7. sierż. szt. p olicjant pionu kryminalnego

 8. sierż. szt. Agnieszka POTOCKA

Sierżanta sztabowego :

 1. st. sierż. Paweł ALBINIAK

 2. st. sierż. Grzegorz BŹDZIUCH

 3. st. sierż. policjant pionu kryminalnego

 4. st. sierż. policjant pionu kryminalnego

 5. st. sierż. Grzegorz POTOCKI

 6. st. sierż. Robert TRYKA

Starszego sierżanta :

 1. sierż. policjant pionu kryminalnego

 2. sierż. Paweł CZYŻO

 3. sierż. Barbara KAPROŃ

 4. sierż. Adam ŁUSZCZEK

 5. sierż. Bartłomiej SIWIK

Sierżanta :

 1. st. post. policjant pionu kryminalnego

 2. st. post. policjant pionu kryminalnego

 3. st. post. Milena MAZUR

 4. st. post. Paweł MOMOT

 5. st. post. Wojciech RZEŹNIK

Starszego posterunkowego :

 1. post. Mateusz NAKLICKI

Wyróżnionych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przez Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji zostało 18 policjantów i 5 pracowników KPP w Biłgoraju.

red.
red. dodany 15 lipca 2019
 
Odsłon: 14576

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (7)

Najwyżej oceniane komentarze
KaspersKI
Oceniano 59 razy  +57
... oooo Poseł bez leg. Prawa Jazdy na spotkaniu w Policji i z KRS spotkanie wowwwww może coś załatwi aby zatuszować POSŁA KUPNO PRAWA JAZDY od PSLu pracownika
CzAd1973
Oceniano 55 razy  +55
Posel Piotr Olszówka facet, na ktorym ciaza zarzuty prokuratorskie jest czlonkiem parlamentarnego Zespołu ds. Policji. Z tymiz zarzutami na karku dziekuje Policji za codzienna służbę i zyczy wszelkiej pomyslnosci.
Tego nie wymyslil by sam Mistrz Bareja.
Knot nawet na swieczniku pozostanie tylko knotem...
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 32 razy  +30
Pewnie zapomnieli mu powiedzieć, że jest "persona non grata".
Wszystkie komentarze
Drakkar
Oceniano 2 razy  0
KaspersKI
Oceniano 25 razy  +19
BraT POSŁANKI POSZUKIWANY - posłana apeluje o immunitet dla oszusta - https://www.salon24.pl/u/gotowynawszystko/961692,brat-poslanki-pis-lukasz-b-aresztowany-za-przekrety-vat-owskie
Drakkar
Oceniano 8 razy  -2
CzAd1973
Oceniano 55 razy  +55
Posel Piotr Olszówka facet, na ktorym ciaza zarzuty prokuratorskie jest czlonkiem parlamentarnego Zespołu ds. Policji. Z tymiz zarzutami na karku dziekuje Policji za codzienna służbę i zyczy wszelkiej pomyslnosci.
Tego nie wymyslil by sam Mistrz Bareja.
Knot nawet na swieczniku pozostanie tylko knotem...
Bobek
Oceniano 25 razy  +23
Proponuje wziąć się za mapę zagrożeń bo to jest żałosne oznaczać jako niepotwierdzone np. "chodniki" koło Hadacza gdzie od lat nie możecie zrobić porządku, a to jedno z wielu miejsc w mieście. Pora też wziąć się picie alkoholu w każdym parku bo na to też już nie da się patrzeć. Pasowało by też zabrać kilka dowodów rejestracyjnych za agrotuning!!
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 32 razy  +30
Pewnie zapomnieli mu powiedzieć, że jest "persona non grata".
KaspersKI
Oceniano 59 razy  +57
... oooo Poseł bez leg. Prawa Jazdy na spotkaniu w Policji i z KRS spotkanie wowwwww może coś załatwi aby zatuszować POSŁA KUPNO PRAWA JAZDY od PSLu pracownika
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 18:13 Biłgoraj
Grali dla Piotrka
Piotrek, uczeń ZSBiO w Biłgoraju ma za sobą walkę z rakiem, by odzyskać pełna sprawność potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Aby wspomóc Piotrka i jego rodzinę, w niedzielę, 1 grudnia w hali sportowej ZSBiO zorganizowano charytatywny turniej siatkówki.
dzisiaj, 10:37 Biłgoraj
Właściciel plecaka poszukiwany
w piątek, godzina 12:08 Biłgoraj
Pożar domu w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 09:46 Karate
XXVIII Mikołajkowy Turniej Karate
Ponad 300 zawodniczek i zawodników z województwa lubelskiego wzięło udział w XXVIII edycji Mikołajkowego Turnieju Karate, który odbył się w niedzielę, 1 grudnia w hali sportowej OSiR.
w środę, godzina 11:48 Józefów
Kłusowali na tzw. "drgawicę"
w środę, godzina 11:24 Tarnogród
18-latek ukradł samochód i go rozbił
27 listopada 2019 Lubelszczyzna
Michał Mulawa zostanie wicemarszałkiem województwa lubelskiego?
Pochodzący z Tarnogrodu Michał Mulawa najprawdopodobniej zostanie wicemarszałkiem województwa lubelskiego. Zastąpi na tym stanowisku Dariusza Stefaniuka, który w październikowych wyborach parlamentarnych uzyskał poselski mandat.
dzisiaj, 09:41 Biłgoraj
Kidawa-Błońska odwiedzi Biłgoraj
dzisiaj, 10:15 Dereźnia Solska
Wykazali się wiedzą o Ziemi Biłgorajskiej
24 listopada 2019 Kartingi
Karol Kręt w Strawberry Racing! W grudniu pierwsze treningi
Karol Kręt został kierowcą słynnego Strawberry Racing! Zdobywcę ubiegłorocznego pucharu Polski Rotax zobaczymy w nowych barwach już za niespełna miesiąc. Kręt założy "truskawkowy" kombinezon w najbliższym Rotax Winter Cup. Karol jest kolejnym Polakiem, który będzie się ścigał w teamie Strawberry.
dzisiaj, 11:10 Biłgoraj
Wolontariusze ruszyli w miasto [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Cykl spotkań dotyczących "Czystego powietrza" zakończony
26 listopada 2019 Frampol
Frampol bez smogu
Towarzystwo dla Natury i Człowieka oraz Urząd Miejski we Frampolu zaprosili na spotkanie informacyjne w ramach kampanii "Lubelskie bez smogu", skierowane do mieszkańców gminy Frampol, poświęcone problemom zanieczyszczenia powietrza i niskiej emisji oraz propozycjom ich rozwiązania.
we wtorek, godzina 11:43 Biłgoraj
Majka Jeżowska wystąpiła w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 11:21 Biłgoraj
Zbiórka dla pogorzelców
dzisiaj, 17:31 Biłgoraj
Śmieci będą znacznie droższe
W bieżącym roku mieszkańcy Biłgoraja płacili 12,5 zł (za osobę) za odbiór odpadów segregowanych ze swoich posesji. Od stycznia to się zmieni. Rada Miasta, w czwartkowe popołudnie, 5 grudnia, uchwaliła nowe stawki. Zapłacimy znacznie więcej. O ile?
we wtorek, godzina 09:26 Biłgoraj
Elena Voynova w ZSZiO
w sobotę, godzina 18:58 Brodziaki
Dzień Brodziaków i Edwardowa
w poniedziałek, godzina 13:26 Biłgoraj
Będzie zmiana cen za odbiór śmieci
Od przyszłego roku będą obowiązywać zmienione stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Rada Miasta za w planach podwyższenie cen. O ile? Tego dowiemy się podczas najbliższej sesji, która zaplanowana jest na najbliższy czwartek, 5 grudnia.
w środę, godzina 09:13 Lubelszczyzna
Michał Mulawa wicemarszałkiem województwa
25 listopada 2019 Gmina Biłgoraj
Poprosił policję o pomoc. Trafi do więzienia
22 listopada 2019 Biłgoraj
Gala podsumowująca plebiscyt "Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości"
Zakończyła się druga edycja plebiscytu "Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości". Uroczysta gala podsumowująca konkurs została zorganizowana w piątkowy wieczór, 22 listopada, w hotelu DODO w Biłgoraju.
w piątek, godzina 10:08 Biłgoraj
Ogromne zainteresowanie programem "Czyste powietrze" w Biłgoraju
we wtorek, godzina 08:47 Hedwiżyn
30-latek na podwójnym gazie i z zakazem
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja