Część zainteresowanych zabiegiem depilacji laserowej jest skłonna tu i teraz z niego skorzystać, u pozostałych pojawiają się różnego rodzaju wątpliwości, dotyczące choćby przeciwwskazań, przebiegu czy bezpieczeństwa zabiegu, przez co odkładają wizytę w gabinecie kosmetologii na później. Poniżej przedstawiamy krążące w społeczeństwie przekonania i wyjaśniamy, które z nich są faktyczne, a które z prawda mają niewiele wspólnego.
FAKT: Odczuwanie bólu jest kwestią bardzo indywidualną. Wiele tak naprawdę zależy od indywidualnych uwarunkowań, każdy ma też inny próg bólu - co dla jednej osoby jest dokuczliwe, na innej nie zrobi wrażenia. Większość osób, które poddały się zabiegowi usuwania owłosienia laserem, twierdzi, że zabieg nie jest bolesny. Zdarza się jednak, że pacjent może odczuwać lekki dyskomfort w postaci szczypania czy pieczenia. W takiej sytuacji można poprosić osobę przeprowadzającą zabieg o zaaplikowanie maści znieczulającej, która uśmierzy ból i przyniesie ukojenie.
FAKT: Depilacja laserowa uznawana jest za całkowicie bezpieczną, bezinwazyjną metodę depilacji. Zabieg ten nie powoduje uszkodzeń czy podrażnień, dlatego może być wykonywany nawet w tak wrażliwych miejscach jak pachy czy strefa bikini. Światło lasera przenika przez skórę i oddziałuje bezpośrednio na mieszek włosa, nie naruszając delikatnej struktury naskórka.
FAKT: Metoda usuwania włosków laserem daje trwałe efekty pod warunkiem, że przeprowadzona zostanie cała seria zabiegów. Nie wystarczy bowiem jeden zabieg, by pozbyć się owłosienia na zawsze. Depilacja laserowa pozwala pozbyć się do 90% niechcianych włosków. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, można zdecydować się na zabieg utrwalający, który wykonuje się najczęściej po około 2 latach. Ma on na celu utrwalenie osiągniętych wcześniej rezultatów.
FAKT: Niestety nie. Na rynku są urządzenia, których skuteczność szacuje się na ok. 20%, a są i takie, których skuteczność wynosi ok. 98%. Poziom skuteczności każdego z laserów uzależniony jest od różnych parametrów, w tym m.in. długości fali czy czasu trwania impulsu. Obecnie za najskuteczniejszy uznawany jest laser diodowy.
FAKT: Do zabiegu depilacji z użyciem lasera powinno, a nawet trzeba się odpowiednio przygotować. Przynajmniej miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z usuwania włosków domowymi sposobami typu depilator, wosk czy pęseta. Mówiąc w skrócie, laser ma za zadanie uszkodzić cebulki włosów, jeśli je usuniemy przed zabiegiem, stanie się on nieskuteczny. Niewskazane jest też opalanie. Przed zabiegiem najlepiej umówić się na wizytę i omówić kwestie związane z przygotowaniem do zabiegu ze specjalistą.
FAKT: Jest kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu u niektórych osób. Na liście czynników dyskwalifikujących widnieją choroby takie jak łuszczyca, bielactwo czy opryszczka. Zabieg nie zostanie też przeprowadzony, jeśli w miejscu jego wykonania występują skaleczenia. Od depilacji laserowej powinny dodatkowo powstrzymać się kobiety w ciąży, osoby ze skłonnością do przebarwień oraz posiadające wysoką nadwrażliwość skóry na światło wynikającą z zażywania leków światłouczulających.
FAKT: Aby uzyskać jak najlepsze efekty, depilacja laserowa powinna obejmować kilka zabiegów wykonywanych z kilkutygodniową przerwą. Ilość wizyt zależy od indywidualnych uwarunkowań, w tym od karnacji skóry, koloru włosków i wielu innych czynników. Zalecane jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów.
Chcesz sprawdzić, czy depilacja laserowa jest dla Ciebie? Odwiedź stronę internetową profesjonalnego gabinetu Laser Beauty z Opola, gdzie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania związane z zabiegiem. Kliknij tutaj: laser-opole.pl.