REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.12.05 11:10 | aktualizacja: 2019.12.05 16:27

Wolontariusze ruszyli w miasto [AKTUALIZACJA]

Trwa kolejna już zbiórka mikołajkowa na stypendia dla młodzieży. W tym roku do akcji organizowanej przez fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej przyłączyło się kilkudziesięciu wolontariuszy. Czy tym razem uda się pobić rekord? W ubiegłym roku zebrano 4 317,54 zł.
Wolontariusze ruszyli w miasto [AKTUALIZACJA]

Już po raz kolejny w Biłgoraju zorganizowana została Mikołajkowa zbiórka pieniędzy na stypendia. Odbywa się ona przy okazji przypadającego na 6 grudnia Dnia Dobroczynności.

W tym roku odbyła się 15. edycja wydarzenia, które przyciąga coraz więcej chętnych do pomagania. Wolontariusze zebrali się w czwartkowe przedpołudnie, 5 grudnia, w siedzibie fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, by omówić szczegóły związane z akcją.

- Mamy wolontariuszy ze wszystkich szkół średnich w Biłgoraju. Młodzież podzielona na drużyny będzie chodzić ulicami miasta, ale wstąpi też do instytucji, czy szkół z prośbą o wsparcie. Oczywiście tradycyjnie będzie to rywalizacja, trzy najlepsze drużyny otrzymają nagrody - mówił Maciej Mulawa z fundacji FLZB.

Do akcji przyłączyło się ok.70 uczniów, którzy zakończą zbiórkę pieniędzy ok. godz. 13. Wtedy wrócą do siedziby fundacji i podliczą zebrane datki.

W ubiegłym roku w ten sposób udało się zebrać kwotę prawie 4,5 tys. zł. A jak będzie w tym roku? Dowiemy się niebawem.

Ciekawostką jest za to fakt, że dzisiejsza zbiórka jest pierwszą, która rozpoczyna cykl akcji woluntarystycznych, które będą podsumowywane w ramach uroczystej gali. Ta z kolei będzie organizowana w ramach Centrum Rozwoju Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych w Biłgoraju, które będzie mogło powstać dzięki dotacji jaką otrzymała fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Pół mln zł dla FLZB. Fundacja będzie mieć własną siedzibę. - Chcemy doceniać najlepszych i najbardziej zaangażowanych wolontariuszy, chcemy szukać i szkolić liderów. Od tej akcji będziemy liczyć te punkty, a ci, którzy będą najbardziej skuteczni zostaną nagrodzeni - dodaje Maciej Mulawa.

AKTUALIZACJA :

W trakcie zbiórki wolontariusze nazbierali 5360,03 zł na przyszłoroczne stypendia (w tym w Zwierzyńcu 400,19 zł).

Do akcji włączyło się 63 Wolontariuszy, w tym 6 osób kwestowało na terenie Zwierzyńca. Najskuteczniejsi w działaniu okazali się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. I miejsce oraz największą kwotę 1 020 zł zdobyli: Kuba Nowak, Kamil Koszarny, Jarek Marczak. Na II miejscu z kwotą 427,59 zł. usytuowali się Mateusz Kasiak, Kacper Blacha, Jakub Swatowski. III miejsce należy do drużyny w składzie: Klaudia Blacha, Martyna Gurdziel, Karolina Paluch i Gabrysia Kusiak które nazbierały 417,67 zł.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Fundacja FLZB i gmina Biłgoraj.

red.
red. dodany 5 grudnia 2019
 
Odsłon: 2503

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
dzisiaj, 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Ubywa mieszkańców
Mniej urodzeń, więcej ślubów, rozwodów i zgonów - tak w skrócie wypada 2019 rok w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju. Z danych wynika również, że mieszkańców miasta z roku na rok ubywa.
dzisiaj, 17:02 Karate
"Ferie z karate"
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Stypendyści z I LO im. ONZ
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
9 stycznia 2020 Biłgoraj
Znaleziono zwłoki mężczyzny [AKTUALIZACJA]
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
w środę, godzina 15:24 Biłgoraj
Girls on Tour
we wtorek, godzina 09:17 Biłgoraj
Straciła ponad 40 tys. zł
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Komunikat starosty dotyczący Wydziału Komunikacji i Drogownictwa
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip komentuje sytuację dotyczącą pracy Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu wydanego przez starostę.
w środę, godzina 08:16 Halowa piłka nożna
Łada zwycięzcą XIII Memoriału Stanisława Wójcika
w niedzielę, godzina 10:16 Biłgoraj
Będzie przebudowa ulic: Parkowej, Sokołowskiego i Korczaka
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
W środowe przedpołudnie, 22 stycznia, odbyło się spotkanie informacyjno - szkoleniowe dotyczące możliwości otrzymania pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości nawet 96 tys. zł. Spotkanie zorganizowano w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.
w poniedziałek, godzina 09:56 Biłgoraj
Jechał wężykiem
w poniedziałek, godzina 10:18 Obsza
119 km/h w terenie zabudowanym
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja