REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2020.02.22 12:58

"Trójka" dla wszystkich

- Tu nikt nie jest gorszy, dajemy szanse na rozwój każdemu, niezależnie czy jest pełnosprawny, czy nie - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Biłgoraju Jan Majewski i zachęca do wyboru właśnie tej placówki. By przekonać wszystkich nieprzekonanych zorganizowano Dzień Otwarty, wydarzenie odbyło się w sobotnie przedpołudnie, 22 lutego.
"Trójka" dla wszystkich

Późną zimą, każdego roku, szkoły podstawowe organizują wydarzenia, podczas których chcą zaprezentować swoją ofertę i przekonać rodziców dzieci 6- i 7-letnich do zapisania swojej pociechy właśnie do tej placówki. Dni otwarte to także okazja do poznania kadry pedagogicznej i rozmowy z przyszłymi nauczycielami, wychowawcami, a nawet obecnymi uczniami.

Takie wydarzenie zorganizowała także Szkoła Podstawowa Nr 3 w Biłgoraju, która zaprosiła na Dzień Otwarty w sobotnie przedpołudnie, 22 lutego. Były występy artystyczne, pokazy sportowe, a nawet prezentacje językowe.

- Chcemy nie tylko zaprezentować nasze osiągnięcia, ale też zaprezentować zaplecze techniczne, jakim szkoła dysponuje, a mamy się czym pochwalić. Bardzo mnie to cieszy, że tak spora grupa rodziców zechciała nas odwiedzić i skorzystać okazji poznania oferty, co z pewnością ułatwi podjęcie decyzji o wyborze placówki - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Biłgoraju Jan Majewski.

Dyrektor podkreśla, że głównym atutem szkoły jest fakt istnienia oddziałów integracyjnych, klas edukacyjno - terapeutycznych. - Z tego nasza szkoła znana jest od lat. Umożliwiamy edukację dzieci niepełnosprawnych z dziećmi pełnosprawnymi, to jest prawdziwy sens integracji, nie dzielimy, a łączymy. To dla wszystkich wartość dodana, także dla dorosłych, uczymy się tolerancji, akceptacji, ale i wrażliwości na potrzeby słabszych, to troska nie tylko edukację, ale też rozwój osobowości młodego człowieka. To spore wyzwanie, bo wymaga ogromu zaangażowania od wszystkich pracowników szkoły - mówi dalej dyrektor.

Placówka poza ofertą dla uczniów ma także możliwość przyjęcia dzieci 5-letnich do oddziału przedszkolnego. A jakie są przewidywania dotyczące ilości nowych oddziałów? Nie przedstawia się to optymistycznie. Jak podkreśla dyrektor Majewski obecnie w szkole jest jeden oddział dzieci przedszkolnych, które we wrześniu najprawdopodobniej pójdą cała grupą do klasy pierwszej, z rejonizacji wynika, że do powinien powstać jeszcze jeden, kilkunastoosobowy oddział. Chęci są jednak znacznie większe. - Chcielibyśmy utworzyć trzy oddziały, ale jak będzie czas pokaże - podsumowuje Jan Majewski.

red.
red. dodany 22 lutego 2020
 
Odsłon: 7375

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
dzisiaj, 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
w piątek, godzina 22:40 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
dzisiaj, 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w środę, godzina 14:29 Biłgoraj
Obraz Knappa zawisł na ścianie Urzędu Miasta
dzisiaj, 08:16 Dereźnia Solska
Remiza zamieniła się w salę teatralną
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 16:03 Biłgoraj
W muzeum można oglądać wystawę poświęconą słynnemu artyście z Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
dzisiaj, 10:04 Biłgoraj
Są wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Kto i ile dostał?
Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Dotacje zostaną udzielone na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji związanych z: budową obiektu, dostosowaniem obiektu lub zakupem wyposażenia. Pieniądze trafią też do Biłgoraja.
we wtorek, godzina 11:58 Biłgoraj
Będą utrudnienia na ulicach Biłgoraja
w sobotę, godzina 17:20 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
Sanepid wydał komunikat dotyczący przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Okrągłe - Korczów (gmina Biłgoraj). Wykryto w niej bakterie z grupy coli.
w środę, godzina 07:54 Biłgoraj
1,3 mln zł na przebudowę zabytkowego mostu w Biłgoraju
we wtorek, godzina 08:08 Biłgoraj
Wiemy, kto będzie liczyć głosy
w piątek, godzina 14:29 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w niedzielę, godzina 10:23 Biłgoraj
W rezerwacie Obary powstanie punkt widokowy?
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Uwaga mieszkańcy bloków! To próba oszustwa
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika