Czy jednak wiesz skąd wzięła się legendarna Księga Rekordów Guinnessa? Poznaj ciekawą historię publikacji, która dla wielu jest źródłem inspiracji i dawką pożytecznej wiedzy o świecie. Kto wie, może już niebawem i Ty trafisz na karty Księgi Rekordów?
Historia Księgi Rekordów Guinnessa jest ściśle związana z browarem Guinness w Dublinie oraz jednym z dyrektorów browaru: Sir Hugh Beaverem. Otóż pewnego dnia w 1951 roku, podczas polowania, które odbywało się w Irlandii w hrabstwie Wexford, Sir Hugh Beaver wdał się w dość zażarty spór na temat europejskich ptaków łownych. Podczas dyskusji próbowano ustalić, który ptak - siewka złota czy szkocka kuropatwa jest najszybszym łownym ptakiem Europy. Podobny spór miał miejsce jeszcze jakiś czas później, kiedy to dyskutujące osoby spierały się o to, czy szybszy jest głuszec właściwy czy też złota siewka.
Tak długo dyskutowano o tym, który z ptaków łownych jest najszybszy, że postanowiono stworzyć Księgę, w której znajdą się wszystkie odpowiedzi na najbardziej nurtujące człowieka pytania. W ten sposób narodziła się legendarna dziś Księga Rekordów Guinnessa.
Początkowo Sir Hugh Beaver spisywał wyniki sporów i dyskusji, jakie toczyły się na co dzień w irlandzkich pubach, a z czasem, zaczęli się zgłaszać do niego śmiałkowie, którzy chętni byli udowodnić swoje rekordowe zdolności. Z roku na rok chętnych na rekordy Guinnessa przybywa, dlatego każde wydanie Księgi jest coraz ciekawsze i niezmiennie króluje na listach światowych bestsellerów.
Do ukazującej się raz w roku Księgi Rekordów Guinnessa trafiają najciekawsze, najbardziej zaskakujące, najbardziej wymagające i niecodzienne rekordy Guinnessa, które zostały pobite lub ustanowione po raz pierwszy przez śmiałków z całego świata, również z Polski!
W najnowszej edycji Księgi Rekordów Guinnessa 2020 znalazły się takie osiągnięcia jak: najmniejszy koń świata, najdroższa butelka whisky, najwięcej wykałaczek wetkniętych w brodę, najdłuższy kot świata, najszybciej zjedzony hot dog bez użycia rąk czy najwyższa wieża ułożona z papierowych kubeczków.