Wyjątkowa sytuacja w jakiej się znaleźliśmy spowodowała, że tegoroczna edycja konkursu WyMODELuj Swoje Marzenia odbyła się w formie videokonferencji.
Spotkania odbyły się w dniach 20 i 21 kwietnia br. Komisja konkursowa spotkała się z 11 uczestnikami, którzy nie tylko pokazali, że mają pasję, ale udowodnili, że jest ona całym ich życiem. - Ponieważ ogłosiliśmy konkurs jeszcze przed wybuchem epidemii zdecydowaliśmy o jego kontynuacji. Na szczęście nowe technologie umożliwiły nam przeprowadzenie rozmów i poznanie tych wspaniałych młodych ludzi, które pomimo swojego wieku wiedzą już co chcą robić i konsekwentnie dążą do realizacji obranych celów - mówi Katarzyna Ferens-Paczwa, specjalista ds. marketingu w Model Opakowania.
Jako pierwsza opowiadała o sobie Agnieszka Droździel, studentka programowania, która tworzy właśnie aplikację wspierającą właścicieli czworonogów w opiece nad swoimi zwierzętami. Dzięki grantowi, kupi lepszy monitor, który umożliwi jej doskonalenie umiejętności.
Kolejna pasjonatka projektowania stron internetowych to Agnieszka Surma. Ta uczestniczka tworzy ekoportal poświęcony zagadnieniom związanym z odpowiedzialną modą i świadomością ekologiczną. Zdobyła grant na komputer.
Nie zrażony ubiegłoroczną porażką, w konkursie ponownie udział wziął Bartłomiej Ostrowski. Tym razem pokazał komisji wszystkie artystyczne projekty, które udało mu się zrealizować w ciągu minionego roku i przekonał jej członków do sfinansowania materiałów do jego pracowni. Młoda artystka Zuzanna Bielak udowodniła, że rysowanie jest jej pasją, z którą wiąże plany na przyszłość, a w rozwinięciu talentu pomoże jej tablet.
Komisja miała także okazję poznać dwóch braci Karwanów - Wojciecha i Jakuba, którzy zgodnie stwierdzili, że ich wspólną pasją i pomysłem na życie jest żeglarstwo. Otrzymali grant na dofinansowanie rejsu. Nagrodę specjalną otrzymał Jakub Nizio, który konsekwentnie dąży do obranego celu, jakim jest bycie profesjonalnym piosenkarzem musicalowym.
Talent muzyczny, znany zapewne także szerszej publiczności w Biłgoraju, zaprezentowała także Magdalena Palinka. Magda występowała w Biłgoraju wielokrotnie, na wielu lokalnych wydarzeniach. Za grant kupi sprzęt potrzebny jej do dalszej nauki śpiewu, ale także do prowadzenia warsztatów dla młodzieży.
Dojrzałością i chęcią niesienia pomocy innym zachwyciła Martyna Łuszczek, która potrzebuje sfinansować kursy potrzebne jej do rozpoczęcia wolontariatu w Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. - Wierzę głęboko w to, że tylko pomagając innym możemy odczuwać satysfakcję z życia - podkreśliła Martyna.
Grający w zespole Funkeral, Piotr Działo dzięki grantowi sfinansuje onlinowe lekcje gry na basie, które z powodu trwającej pandemii można obecnie wykupić w znacznie niższej cenie.
Studentka ASP w Łodzi, Pola Pietrzeniewicz udowodniła, ze ma głowę pełną pomysłów, a swoje prace malarskie i rzeźbiarskie pokaże szerszej publiczności podczas zorganizowanej wystawy. - Tworzenie to całe moje życie i mogłabym o tym opowiadać bez końca - mówiła Pola z entuzjazmem.
Z młodymi marzycielami spotkali się: Gabriela Figura z Biłgorajskiej Telewizji Kablowej, Agnieszka Proć i Katarzyna Ferens-Paczwa, z firmy Model Opakowania, Maciej Mulawa z Fundacji FLZB oraz Stefan Oleszczak, współpomysłodawca konkursu i członek rady Fundacji.
- Jestem zachwycona. Były to fascynujące spotkania, mimo, że przeprowadzone zdalnie - zaznacza Gabriela Figura z BTK.
Uczestników chwali także Stefan Oleszczak.
- Uczestnicy konkursu wykorzystują te szanse, które daje im współczesny świat. Są otwarci na innych, przyrodę, zwierzęta. Spotkania on-line nie zmniejszyły naszych emocji, choć na pewno tęsknimy za bezpośrednim spotkaniem, spojrzeniem w oczy - podkreśla pan Oleszczak.