REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2020.07.18 09:55 | aktualizacja: 2020.07.18 09:54

Biznes restauracyjny

Otwarcie restauracji jest jednym z popularniejszych biznesów. Czego nam potrzeba, by to nie tylko zakończyło się sukcesem, ale trwało i przynosiło zyski? Biznesplan, dobrzy pracownicy, świeże produkty, wyposażenie i sprzęt kuchenny.
Biznes restauracyjny

  1. Biznesplan i pracownicy
  2. Wyposażenie lokalu

Do niedawna Polacy siedzieli w domach, choć na arenie międzynarodowej panowało przeświadczenie, że lubimy dobrze zjeść i się zabawić. Jednak te zajęcia ograniczały się kiedyś do organizacji takowych imprez w mieszkaniach. Nadeszła zmiana. Obywatele Polski lubią wychodzić na zewnątrz, spotykać się ze znajomymi, czy nawet z rodziną. To dobre warunki na rozkręcenie biznesu restauracyjnego. Od czego zacząć? To jasne, że od biznesplanu - każde przedsiębiorstwo powinno mieć taki na samym początku swojej działalności. Powinniśmy również określić profil naszej restauracji, czyli najprościej rzecz ujmując zaplanować, w jakim rodzaju kuchni będzie się specjalizował lokal. Ważna jest także lokalizacja - przed jej wybraniem warto się zapoznać z okoliczną konkurencją. Ludzie mogą mieć ochotę w danej chwili na różnego rodzaju kuchnię - nie powtarzajmy się z innymi lokalami, bo to może ograniczyć nasze zyski z biznesu.

Biznesplan i pracownicy

Tak, jak już wspominaliśmy przy planowaniu jakiegokolwiek biznesu kluczowy jest biznesplan oraz reklama. To wszystko należy szczegółowo zaplanować, aby działania doprowadziły nas do sukcesu. Zaczynamy od wyboru kuchni - po żadnym pozorem nie należy ich mieszać i podawać dań z różnych regionów, chyba, że profil naszego lokalu definiujemy jako kuchnie świata. Następny krok, to ułożenie menu. Najlepiej dobrać takie, w którym sami się specjalizujemy lub zatrudnić osobę taką, jak kucharz, który zna się na rzeczy. Skoro już mowa o pracownikach, to potrzeba nam również kelnerów i kelnerek. Jeżeli przewidujemy dostawę do domu, czy miejsca pracy, to nie zapominajmy o dostawcach. Równie ważną sprawę stanowi wystrój lokalu, który powinien być dopasowany do karty dań, którą będziemy proponować klientom. Korzystnie będzie również zaplanować wcześniej wydatki i zapoznać się z ofertami sklepów, które będą ważne w funkcjonowaniu lokalu, do przykładowych należy ten: www.gastromix.pl. Na koniec coś, co jest kluczowe: reklama. Odpowiedni plan marketingowy pozwoli na zdobycie stałych klientów korzystających z naszych usług. Gdy mówimy o nowym biznesie, to poprzez promocję poinformujemy potencjalnie zainteresowane osoby o istnieniu naszej restauracji.

Wyposażenie lokalu

Gdy mówimy o biznesie gastronomicznym, nie można zapomnieć o jego wyposażeniu: od kuchni po salę, w której będzie podawane jedzenie. Tam, gdzie przyjmowani będą klienci z pewnością przydadzą się stoły i krzesła. A w kuchni? No właśnie, kuchnia jest kluczowa. Oczywiście garnki, łyżki i tym podobne. Warto wyposażyć się też w bemar nastawny. Firma Gastromix proponuje ich wiele, więc jest, w czym wybierać: gastromix.pl/3198-bemary-nastawne. Takie urządzenie z łatwością utrzyma ciepło posiłków. Są jednokomorowe, dwukomorowe i wielokomorowe. Urządzenia te są proste w użytkowani i pomogą Twojemu lokalowi wypłynąć na szerokie wody.

Red.
Red. dodany 18 lipca 2020
 
Odsłon: 2116

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Dnia Strażaka [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
We wtorek 30 maja, w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Były Odznaczenia i życzenia satysfakcji ze służby.
dzisiaj, 10:32 Obsza
Grill z okazji Dnia Dziecka z promilami w tle
dzisiaj, 10:59 Biłgoraj
Piękni i Młodzi oraz Playboys kręcili teledysk na biłgorajskim autodromie
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Plac zabaw w centrum miasta zmieni wygląd
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
39-latek aresztowany za groźby wobec sąsiadów
24 maja 2023 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
dzisiaj, 07:50 Biłgoraj
55 500 zł dla 12 grantobiorców
w czwartek, godzina 08:28 Goraj
Dyrektor powołana na kolejną kadencję
24 maja 2023 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
we wtorek, godzina 09:36 Szyszków
Pijany kierowca forda wjechał w budynek
dzisiaj, 07:11 Zamch
Święto szkoły w Zamchu
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w czwartek, godzina 07:10 Osuchy
Inwestycja za 13 mln zł ruszyła pełna parą
w czwartek, godzina 15:28 Biłgoraj
Piąty Dzień Dziecka i Rodziny w Wiosce Dziecięcej SOS
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w czwartek, godzina 08:53 Biłgoraj
Powstał w '82 roku. W sobotę jubileusz 40-lecia istnienia
we wtorek, godzina 10:19 Aleksandrów
Pożar domu w Aleksandrowie
25 maja 2023 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w środę, godzina 09:56 Józefów
Wybrano wykonawcę przebudowy dróg
w środę, godzina 14:21 Biłgoraj
"Dzielnicowy Roku" po pierwszym etapie
we wtorek, godzina 11:47 Biłgoraj
Międzygminne porozumienie podpisane
Partnerstwo "Gminy Powiatu Biłgorajskiego dla Rozwoju Gospodarczego" to projekt, który ma pomóc w rozwoju gmin. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas spotkania, które odbyło się we wtorkowe przedpołudnie 30 maja, w Urzędzie Miasta w Biłgoraju. Zaprezentowano też projekt Strategii IIT.
w środę, godzina 14:43 Biłgoraj
Prezes KRUS w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:59 Biłgoraj
Ogromny sukces 8-latki
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika