REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2020.07.30 16:39 | aktualizacja: 2020.07.30 16:49

Włodzimierz Czarzasty gościł w Biłgoraju

W czwartkowe popołudnie, 30 lipca, w Biłgoraju odbyło się spotkanie z działaczami Lewicy. Gościła posłanka Monika Pawłowska, która postanowiła otworzyć w mieście biuro poselskie. Towarzyszył jej m.in. Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wicemarszałek Sejmu obecnej kadencji. Podczas wizyty zapowiedzieli powstanie nowego ugrupowania.
Włodzimierz Czarzasty gościł w Biłgoraju

Włodzimierz Czarzasty to przedsiębiorca i polityk. Od 1999 do 2005 roku był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W 2006 roku został przewodniczącym zarządu Stowarzyszenia "Ordynacka". Jego nazwiska pojawiło się przy okazji tzw. afery Rywina. Od 2016 roku jest przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W czwartkowe popołudnie, 30 lipca, Włodzimierz Czarzasty gościł w Biłgoraju. Przyjechał na zaproszenie posłanki Moniki Pawłowskiej, która tego dnia poinformowała o otwarciu swojego biura poselskiego. W spotkaniu, które odbyło się przed Biłgorajskim Centrum Kultury uczestniczył też poseł Jacek Czerniak, jak również przewodniczący lokalnych struktur Lewicy Aleksander Bełżek.

Goście najpierw jednak odwiedzili burmistrza Biłgoraja Janusza Rosłana.

- Bardzo mnie cieszy, że to właśnie w Biłgoraju mogę otworzyć kolejne, piąte już biuro poselskie, tym samym buro przyszłej Nowej Lewicy, w sumie na terenie Lubelszczyzny będzie ich 10. Przy okazji chcę w szczególny sposób podziękować lokalnym działaczom za pomoc w kampanii, bo przecież nikt nie wygrywa sam - mówiła posłanka Monika Pawłowska i dodała: - Jeszcze bardziej chcę podziękować Włodzimierzowi Czarzastemu, który wspiera całą Lewicę i od dwóch dni przebywa na Lubelszczyźnie.

Włodzimierz Czarzasty zaznaczył, że po konsultacjach z posłami z Lubelszczyzny ustalono, że do końca bieżącego roku na tym powstaną biura poselskie we wszystkich powiatach województwa. Chwalił również działania podejmowane przez burmistrza Janusza Rosłana, które doprowadziły do widocznych zmian na terenie miasta. Nawiązał również do ostatnich wyborów prezydenckich.

- Andrzej Duda to nie była osoba, na którą głosowałem, ale szczerze mówiąc, denerwuję się jak słyszę opinie o tym, że jeśli większość rolników głosowała na tego kandydata to nie należy kupować produktów rolnych. Podobne opinie dotyczyły tego, że jeśli prezydent miał duże wsparcie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie to nie należy jeździć w te rejony. W ramach tej głupoty usłyszałem również, że na tego kandydata głosowali ludzie biedniejsi i mniej wykształceni i należy ich potępić. Na takie słowa wzbiera we mnie złość. Można walczyć ideowo, można się nie zgadzać, ale elektorat należy szanować bez względu na to na kogo głosuje - mówił Czarzasty i uznał, że głupotą partii opozycyjnych jest to, że nie potrafią dotrzeć do ludzi, którzy głosowali na Andrzeja Dudę. Zaznaczył też, że ma szacunek do mieszkańców Lubelszczyzny i będzie się starał, by w przyszłości głosowali na kandydatów wspieranych przez Lewicę. - Jestem z dumny, że po latach Lewica wróciła na Lubelszczyznę, mamy stąd dwoje posłów - podkreślił Włodzimierz Czarzasty.

Zapowiedział też tworzenie nowej partii, która będzie się nazywać Nowa Lewica.

Podczas spotkania poruszono też temat usunięcia z przestrzeni publicznej pomnika Józefa Dechnika. Do tej kwestii nawiązał poseł Jacek Czernik. - Ten pomnik czeka na swój czas, by wrócić, bo nie należy szargać pomników, nie należy szargać świętości. Jeśli lewica wróci do władzy, a tak będzie, i wtedy ten pomnik wróci na swoje miejsce - powiedział poseł Czernik.

Nowe biuro poselskie tymczasowo będzie się mieścić w siedzibie SLD przy Placu Wolności.

red.
red. dodany 30 lipca 2020
 
Odsłon: 7178

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (10)

formaldehyd
  0
No widzisz, ja pamiętam z jakiego pułapu startowaliśmy w 1989 roku i to, że nie byliśmy normalnym państwem i jeszcze długo nie będziemy. https://www.forbes.pl/gospodarka/jakosc-zycia-wynagrodzenia-ceny-i-gospodarka-w-1989-r/ecq83cc Więc jeśli masz takie odkrywcze pomysły gospodarcze to może lepiej zostań przy swoim przedsiębiorstwie bo Państwo to coś więcej niż 'swoje zarobię'. Ps. widzę progres, już nie owady tylko ksywki z podwórka oczywiście z małej litery. Ps.2.Taki Kukiz też był pełen dobrych chęci a zobacz jak skończył.
Drakkar
Oceniano 4 razy  0
Za dzień zwykłej pracy w państwach jeszcze normalnych tankujesz auto do pełna.Zwykłej pracy,w fabryce,w sklepie,w zwykłej firmie.Nie potrzebuje obietnic,nie potrzebuje biur roześmianych gęb.
Produkuje mydło i powidło.Każda podwyżka podatków i opłat jaka serwuje mi państwo przerzucam na klienta.Zwolnię jednego człowieka reszta ma nadrobić.Swoje zarobię.Tobie zostaje mniej w portfelu i tak kupisz.
Pracodawca żeby zapłacić 2500 pracownikowi wydaje 4000.Proponuę aby cała tę kwote wyplacac na reke pracownikowi jednocześnie zobowiązujac pracownika do zaplacanie naleznosci wymaganych przez państwo.
1500 kasuje państwo.Dolicz jeszcze minus 20 procent z wypłaty 2500.Zostaje 2000.Tyle zabiera jaro z matim.

formaldehyd
Oceniano 3 razy  +1
Przykro patrzeć jak kolejny w miarę sensowny komentator z tego forum się degeneruje więc nie,nie jestem zadowolony. Stać Cię na więcej..
Drakkar
Oceniano 10 razy  +2
Niech ci będzie.
Narodowych socjalistów od karakana.
Zadowolony?
formaldehyd
Oceniano 10 razy  0
Masz niezłe kompleksy jeśli o dorosłym facecie piszesz 'jarek'..Czyżby coś tam nie urosło, choćby i mentalnie?
Drakkar
Oceniano 10 razy  +2
Skoro lewica,to dlaczego nie ma tam narodowych socjalistów od jarka?
wolny_pl
Oceniano 15 razy  +3
Biłgorajem rządzi lewactwo. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Miejski Sowiet to też lewica chociaż zakamuflowana.
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 12 razy  -4
Włodek, a gdzie twój żółty sweterek???
blondyn
Oceniano 12 razy  0
Tłumy... sama "młódź"....
formaldehyd
Oceniano 17 razy  -7
To była wspaniała wizyta. Nie zapomnę jej nigdy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 12:29 Biłgoraj
Tak Biłgoraj świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja [NOWE ZDJĘCIA]
W 235. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji w Biłgoraju zorganizowano uroczystości upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
we wtorek, godzina 16:32 Kozaki
Ogromny pożar lasu w powiecie. Droga wojewódzka nr 849 nieprzejezdna
dzisiaj, 12:15 Gmina Józefów, gmina Łukowa
Pożar słabnie, ale działań nie ubywa
30 kwietnia 2026 Biłgoraj
Co dalej z basenem w Biłgoraju? Plan napraw i opóźnienie po uszkodzeniu konstrukcji
Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Biłgoraju radni poruszyli tematu uszkodzenia konstrukcji na budowie krytej pływalni. Władze powiatu przedstawiły szczegóły zdarzenia, aktualny stan prac oraz wstępne założenia naprawy.
w czwartek, godzina 18:47 Gmina Józefów, gmina Łukowa
Ponad 50 godzin walki z pożarem. Wreszcie spadł deszcz
w środę, godzina 20:45 Gmina Józefów
Sytuacja opanowana, ale nadal bardzo ciężka - przekazał minister
28 kwietnia 2026 Biłgoraj
Historyczna chwila dla RCEZ w Biłgoraju. Nowoczesna hala sportowa już otwarta
To historyczna chwila dla Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. We wtorek, 28 kwietnia, oficjalnie otwarto nowoczesną halę sportową, której budowa pochłonęła ponad 8,2 mln zł środków zewnętrznych.
dzisiaj, 14:00 Biłgoraj
Ruszyły walne zebrania Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada"
dzisiaj, 10:20 Józefów
DW 853 ponownie przejezdna
w niedzielę, godzina 11:38 Biłgoraj
Dopłaty do czynszów dla mieszkańców TBS w Biłgoraju. Jest umowa z BGK
Mieszkańcy nowych bloków TBS przy ul. ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju będą mogli liczyć na dopłaty do czynszów. To efekt podpisania umowy pomiędzy miastem a Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wsparcie będzie uzależnione od spełnienia określonych kryteriów dochodowych.
w poniedziałek, godzina 11:00 Biłgoraj
Dramatyczne zdarzenie w Biłgoraju. Nie żyje mężczyzna
w środę, godzina 13:32 Józefów
Trwa dramatyczna walka z żywiołem. Konieczna była ewakuacja gminnego przytuliska
1 maja 2026 Frampol
Frampol wśród liderów zielonych finansów
Gmina Frampol znalazła się w czołówce samorządów dbających o zrównoważony rozwój, zajmując 5. miejsce w Rankingu Zielonych Finansów Samorządowych w kategorii gmin miejsko-wiejskich.
w czwartek, godzina 09:01 Jóżerfów
Trzeci dzień walki z pożarem Puszczy Solskiej
w czwartek, godzina 15:49 Region
Spłonęły bezcenne tereny przyrodnicze. Ogień objął torfowiska i tereny Natura 2000
26 kwietnia 2026 Biłgoraj
20-lecie biłgorajskiej parafii prawosławnej
Parafia prawosławna pw. św. Jerzego w Biłgoraju świętowała 20-lecie swojego istnienia. Uroczystości jubileuszowe, z udziałem arcybiskupa Abla, odbyły się w sobotę, 25 kwietnia. Wydarzeniu towarzyszyło historyczne wprowadzenie relikwii św. Marii Magdaleny i św. Pantelejmona.
dzisiaj, 08:14 Radzięcin, Wola Radzięcka
Lepszy dojazd do pól
w środę, godzina 06:05 Gmina Łukowa
Nowe informacje ws. pożaru lasu
dzisiaj, 09:07 Gmina Józefów, gmina Łukowa
Aktualna sytuacja w Puszczy Solskiej. Na miejscu nadal pracują setki strażaków
Służby nadal prowadzą intensywne działania na terenie pożaru Puszczy Solskiej. Strażacy dogaszają ukryte zarzewia ognia i monitorują teren przy użyciu dronów. Najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się w rejonie torfowisk od strony Osuch.
w środę, godzina 07:49 Gmina Łukowa
Pożar na Roztoczu nie odpuszcza. Black Hawk już na miejscu
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Portfel z gotówką czeka na właściciela
we wtorek, godzina 21:50 Gmina Łukowa
Tragedia podczas gaszenia pożaru. Rozbił się samolot gaśniczy
Do tragicznego zdarzenia doszło podczas gaszenia pożaru w gminie Łukowa. Rozbił się jeden z samolotów gaśniczych. Jedna osoba nie żyje.
we wtorek, godzina 23:53 Gmina Łukowa
Pożar przekroczył drogę wojewódzką. Trudna akcja gaśnicza w powiecie biłgorajskim
w środę, godzina 18:18 Powiat
Mieszkańcy ruszyli z pomocą strażakom. Trwają zbiórki wody i żywności w całym regionie
w czwartek, godzina 11:42 Gmina Józefów
Informacje Państwowej Straży Pożarnej ws. pożaru kompleksu leśnego w powiecie biłgorajskim
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przekazała aktualne informacje na temat sytuacji na miejscu pożaru kompleksu leśnego w powiecie biłgorajskim.
w poniedziałek, godzina 15:02 Osuchy
Duży pożar w powiecie. 16 zastępów straży i śmigłowiec w akcji
w środę, godzina 11:58 Osuchy
Policjanci pracują na miejscu pożaru i katastrofy lotniczej pod Biłgorajem
Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Reklama Kontakt
Wnioski Czyste Powietrze | Audyty Energetyczne | Kalkulator mocy pompy ciep?a | Fotowoltaika - montaż i wycena | Porównywarka Fotowoltaiki | Kalkulator mocy instalacji fotowoltaicznej