REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2020.10.21 10:21 | aktualizacja: 2020.10.21 11:11

Protest rolników z powiatu biłgorajskiego

W całej Polsce rolnicy protestują przeciw nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. W ponad 200 miejscach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Do protestu dołączyli również rolnicy z powiatu biłgorajskiego.
Protest rolników z powiatu biłgorajskiego

W środę, 21 października po raz kolejny rolnicy wyszli na drogi, aby zaprotestować przeciwko tak zwanej "piątce Kaczyńskiego". W ponad 200 miejscach w kraju kierowcy mogą spodziewać się spowolnienia ruchu, czy blokad na drogach wojewódzkich i krajowych.

Z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt nie zgadzają się również rolnicy z powiatu biłgorajskiego, którzy swój sprzeciw wyrazili zawieszając banery na trasach wjazdowych do Biłgoraja. Protest ma charakter symboliczny, bo jak podkreślają organizatorzy ich celem nie jest utrudnienie funkcjonowania mieszkańcom, ale zwrócenie uwagi na sytuację rolników. Jak wyjaśnia Marcin Łazorczyk, organizator protestu w Biłgoraju rolnicy z powiatu są niezadowoleni z wieloletnich zaniedbań na rzecz rolnictwa.

- Wyrażamy sprzeciw wobec “piątki Kaczyńskiego", chcemy zwrócić uwagę na problem niskich cen płodów rolnych i żywca, problem AFS, w wyniku którego doszło do likwidacji małych rodzinnych gospodarstw, brak rekompensat za wybite zwierzęta oraz brak stabilizacji cen na rynku owoców i zbóż - podkreśla Marcin Łazarczyk.

Wśród protestujących był również pochodzący z Józefowa senator Jacek Bury, który podkreśla, że nie zgadza się ze zmianami w ustawie o ochronie zwierząt. - Przedsiębiorczość jest w Polsce jest bardzo istotna żebyśmy mogli wszyscy dostatnio żyć. Rolnik jest swego rodzaju przedsiębiorcą i nie można dopuścić do tego, że polscy przedsiębiorcy jakimi są rolnicy byli pozbawieni możliwości pracy i zarobkowania - mówi senator Jacek Bury i dodaje, że polska wieś przez wiele lat była zaniedbywana i potrzebuje inwestycji.

Na miejsce została wezwana policja. Protestujący zostali pouczeni.

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, ograniczenia uboju rytualnego, czy zakaz wykorzystania zwierząt w celach rozrywkowych. Ustawa została przyjęta przez Sejm głosami większości posłów. Przeciw zmianom byli m.in. politycy Konfederacji i Solidarnej Polski. Senatorowie przyjęli piątkę dla zwierząt z poprawkami, m.in. zaproponowaną przez premiera Morawieckiego - aby z zakazu uboju rytualnego wyłączyć drób. Teraz ustawa musi wrócić do Sejmu, żeby posłowie pochylili się nad naniesionymi poprawkami.

Red.
Red. dodany 21 października 2020
 
Odsłon: 9816

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (5)

Najwyżej oceniane komentarze
Bobek
Oceniano 38 razy  +24
Przydały się jeszcze raz banery wyborcze PiSu i Dudy :)
69
Oceniano 21 razy  +15
Wybraliście PIS i Andrzeja, to teraz korzystajcie z owoców swoich decyzji. Szkoda, że Was nikt nie potraktował tak jak przedsiębiorców w Warszawie.
Wszystkie komentarze
krzysztofpa
Oceniano 22 razy  +6
głosowali na Pis to teraz mordy w kubeł. Pis powinien zabrać chłopkom roztropkom dotacje ,wprowadzić podatek od sprzedanych produktów i wprowadzić obowiązkowe składki ZUS dla wszystkich posiadających powyżej 10 ha. Może chłopki roztropki zrozumieją że trzeba myśleć rozumem a nie krzyżykiem podczas głosowania
69
Oceniano 21 razy  +15
Wybraliście PIS i Andrzeja, to teraz korzystajcie z owoców swoich decyzji. Szkoda, że Was nikt nie potraktował tak jak przedsiębiorców w Warszawie.
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 17 razy  +11
"Chłop to u nas ciemny jest..."
Stanisław Bareja "Miś"
Drakkar
Oceniano 17 razy  +9
Jak to szło?
Wieś murem za PIS?
Za blokowanie i zanieczyszczanie dróg pałami was powinni przegonić.
Bobek
Oceniano 38 razy  +24
Przydały się jeszcze raz banery wyborcze PiSu i Dudy :)
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
22 listopada 2020 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
w sobotę, godzina 14:06 Biłgoraj
Stanisław Pokryszka nie żyje
w piątek, godzina 11:31 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 09:55 Turobin
Mieszkańcy za odzyskaniem praw miejskich
Zakończyły się konsultacje w sprawie odzyskania praw miejskich przez Turobin. Większość osób, które przystąpiły do głosowania opowiedziała się "za" złożeniem wniosku o nadanie statusu miasta.
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Ciężarówka w rowie
dzisiaj, 09:16 Lubelszczyzna
Róbmy to dla własnego bezpieczeństwa
w środę, godzina 10:42 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
dzisiaj, 08:15 Goraj
Optymistyczny efekt działań artystycznych wokół budynku GOK
w sobotę, godzina 11:39 Lubelszczyzna
Dzienny raport o koronawirusie
dzisiaj, 09:06 Biłgoraj
Pomoc żywnościowa. Kto może z niej skorzystać?
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Biłgoraju informuje, że rozpoczął kwalifikowanie osób i rodzin z terenu Biłgoraja do pomocy żywnościowej z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2020.
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
we wtorek, godzina 13:29 Biłgoraj
Mężczyźni oszukani podczas sprzedaży przez internet
w sobotę, godzina 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
Trwają prace budowlane związane z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja w gminie Tarnogród" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Lublinie na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działanie 13.3. Rewitalizacja obszarów wiejskich, na podstawie Umowy nr RPLU.13.03.00-06-0021/17-00 z Województwem Lubelskim z dnia 19.12.2018 r.
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie
w czwartek, godzina 10:49 Lubelszczyzna
Spadła ilość nowych zakażeń w powiecie
w czwartek, godzina 20:48 Biłgoraj
W Biłgoraju odbywają się mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów
W Biłgoraju odbywa wydarzenie sportowe o ogólnokrajowym zasięgu - Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do najbliższej niedzieli. Ze względu na obostrzenia dotyczące możliwości udziału publiczności wydarzenie będzie transmitowane.
20 listopada 2020 Biłgoraj
Łoś nie przeżył spotkania z pojazdem
w środę, godzina 08:19 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie "Serce na nakrętki"?
w poniedziałek, godzina 11:20 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych przypadków zakażenia, zmarły 3 kobiety z powiatu biłgorajskiego
Podano najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa lubelskiego. W ciągu minionej doby zanotowano prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, wśród nich jest 28 osób z powiatu biłgorajskiego. W kraju zanotowano znaczny spadek ilości zakażonych osób.
20 listopada 2020 Powiat
Oszuści wyczyścili konto 20-latce
w środę, godzina 08:48 Biłgoraj
Zmarł Bolesław Szymanik
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj