REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.04.07 17:13 | aktualizacja: 2021.04.07 17:13

Wiosna na świeżym powietrzu z dronami FPV

Obecnie produkowane drony wyścigowe wyróżnia lekkość i to, jak przyśpieszają. Wiele znaczy też i to, że mają one kamery, ale raczej nie są one tak zaawansowanymi, jak te w dronach do kręcenia filmów komercyjnych, czyli taki zestaw z dronem FPV to raczej zestaw, który służy niemal wyłącznie do zabawy, czyli do szybkiego latania nad dość sporym kawałkiem pola.
Wiosna na świeżym powietrzu z dronami FPV

Czy dron wyścigowy ma jakieś zaawansowane funkcje?

Obecnie żyjemy w czasach, w których to dron może mieć jakieś zaawansowane i programowalne funkcje, ale drony wyścigowe zazwyczaj mają ich znacznie mniej lub ich nie mają, bo lata się nimi w powietrzu ze znaczną prędkością, a same zawody w tym przypadku polegają na pokonywaniu toru w powietrzu, czyli na przelatywaniu przez bramki w konkretnej kolejności i od właściwej strony. Rzecz jasna takie latanie nie jest prostym, bo operator musi szybko reagować, a nieoczekiwany podmuch może zepchnąć drona z toru, czyli zamiast przelecieć przez daną bramkę, zderzy się z nią i w tym tkwi spory problem.

Z tej przyczyny zawody w lataniu dronem nie są opcją dla każdego, bo umiejętności niezbędne w takim szybkim lataniu zdobywa się nie miesiącami, ale nawet latami, bo w tym konkretnym przypadku zręczność operatora i szybkość jego reakcji mają kluczowe znaczenie. Zwłaszcza w sezonie wiosennym, który wyróżnia pojawianie się liści na drzewach, czyli znaczące zmiany, jeśli chodzi o widoczność.

Czy dron wyścigowy musi mieć kamerę?

Kamera w dronie wyścigowym pomaga w przelatywaniu przez bramki na torze, ale nie jest opcją obowiązkową, bo kamera i jej zasilenie to dodatkowy problem. Mowa tu dokładnie o tym, że dron wyścigowy z dość dobrą kamerą jest też opcją wolniejszą. Teoretycznie ma to znaczenie, ale głównie w przypadku zawodów, bo w ich przypadku ułamki sekund decydują o zwycięstwie, ale dron FPV w zestawie to także opcja z kamerą i to dość droga. Plusem tego konkretnego modelu jest lekkość, czyli też i zwrotność połączona z jego szybkością.

Niektórzy mogą rzecz jasna dostrzec minus tego drona w cenie, ale nie dla każdego jest ona odstraszającą. Mowa tu dokładnie o tym, że istnieją drony o wiele droższe, a używa się ich do kręcenia filmów w jakości 4K. One też są też dość powolne i praktycznie się ich nie pilotuje, tylko programuje się ich trasę w powietrzu i dlatego dla miłośników dronów wyścigowych są opcją mało ekscytującą.

Kwestie powiązane z ryzykiem.

Nie od dziś pewne jest to, że szybki przelot pomiędzy gałęziami drzewa za pomocą dronu wyścigowego to także znaczne ryzyko, bo jeden podmuch może uszkodzić taką cenną zabawkę. Jednym słowem te całe dość wysokie koszty wielu odstraszają, bo latanie dronem wyścigowym ze znaczną szybkością jest trudne. Nawet sama nauka takiego latania bywa kosztowną i dlatego też wielu zaczyna latać w ten sposób nad pastwiskiem porośniętym miękką trawą, po to by ewentualny upadek drona nie był powiązanym ze zbyt licznymi uszkodzeniami jego konstrukcji, choć i tak taka nauka latania jest trudną i w przypadku wielu trwa dłużej niż kilka lat. Niektórzy nawet sięgają po wybitnie taniego drona wyścigowego, po to, by nie ryzykować zbyt wiele w sensie finansowym, bo tani dron nie jest wybitnie szybkim i mniej go szkoda, wtedy gdy ulegnie znacznemu uszkodzeniu.

Red.
Red. dodany 7 kwietnia 2021
 
Odsłon: 781

Czytaj podobne

tagi: dron, fpv

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w sobotę, godzina 08:40 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w piątek, godzina 08:53 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
w niedzielę, godzina 16:56 Biłgoraj
Spektakl w Parku Solidarności
w piątek, godzina 13:01 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
w sobotę, godzina 16:54 Biłgoraj
Piknik rowerowy "Tropem łosia i wilka"
dzisiaj, 12:27 Majdan Nowy
Upamiętnią mieszkańców Majdanu Nowego
we wtorek, godzina 08:05 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
dzisiaj, 11:32 Biłgoraj
O ekonomii społecznej w Starostwie Powiatowym
dzisiaj, 10:22 Powiat
PGE ostrzega. Oszuści znów aktywni
w środę, godzina 11:46 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
w czwartek, godzina 09:52 Biłgoraj
Pożar samochodu osobowego w Biłgoraju
dzisiaj, 09:17 Pływanie
Udane rozpoczęcie sezonu biłgorajskich pływaków
we wtorek, godzina 15:45 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
w czwartek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj będzie oszczędzać energię?
w niedzielę, godzina 15:44 Aleksandrów
W rocznicę walk wrześniowych pod Aleksandrowem
16 września 2022 Biłgoraj
Rocznica agresji sowieckiej na Polskę
W piątek 16 września w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski, na które złożyła się msza święta, montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież z ZSBiO, wystąpienie starosty biłgorajskiego oraz złożenie wiązanek przy Krzyżu Katyńskim.
dzisiaj, 09:04 Biłgoraj
W galerii Drugie Piętro można oglądać wystawę zatytułowaną "Nasi pupile"
19 września 2022 Księżpol
Czołówka w Księżpolu. Dziecko trafiło do szpitala [AKTUALIZACJA]
15 września 2022 Frampol
Pamiętają o tragicznych wydarzeniach sprzed 83 lat
We wtorek 13 września, przypadła 83. rocznica bombardowania Frampola. O tej tragicznej dacie nie zapomniała miejscowa społeczność. W hołdzie ofiarom przygotowano montaż słowno-muzyczny oraz złożono wiązanki kwiatów.
w niedzielę, godzina 13:39 Tarnogród
"Myśląc o przyszłości pamiętajmy o przeszłości"
19 września 2022 Korczów
1,5 promila o 7 rano
w sobotę, godzina 09:06 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
W piątkowy wieczór 23 września, w Biłgoraju gościli Wojciech Sumliński i Marcin Rola, dziennikarze znani z poruszania kontrowersyjnych tematów. Spotkanie odbyło się w jednej z biłgorajskich restauracji i przyciągnęło prawdziwe tłumy. Sala pękała w szwach. Rozmawiano o pandemii, wojnie na Ukrainie, czy planach globalistów.
w niedzielę, godzina 21:00 Biłgoraj
Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską za nami
18 września 2022 Biłgoraj
Do Biłgoraja przyjadą Wojciech Sumliński i Marcin Rola
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika