REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.04.07 17:13 | aktualizacja: 2021.04.07 17:13

Wiosna na świeżym powietrzu z dronami FPV

Obecnie produkowane drony wyścigowe wyróżnia lekkość i to, jak przyśpieszają. Wiele znaczy też i to, że mają one kamery, ale raczej nie są one tak zaawansowanymi, jak te w dronach do kręcenia filmów komercyjnych, czyli taki zestaw z dronem FPV to raczej zestaw, który służy niemal wyłącznie do zabawy, czyli do szybkiego latania nad dość sporym kawałkiem pola.
Wiosna na świeżym powietrzu z dronami FPV

Czy dron wyścigowy ma jakieś zaawansowane funkcje?

Obecnie żyjemy w czasach, w których to dron może mieć jakieś zaawansowane i programowalne funkcje, ale drony wyścigowe zazwyczaj mają ich znacznie mniej lub ich nie mają, bo lata się nimi w powietrzu ze znaczną prędkością, a same zawody w tym przypadku polegają na pokonywaniu toru w powietrzu, czyli na przelatywaniu przez bramki w konkretnej kolejności i od właściwej strony. Rzecz jasna takie latanie nie jest prostym, bo operator musi szybko reagować, a nieoczekiwany podmuch może zepchnąć drona z toru, czyli zamiast przelecieć przez daną bramkę, zderzy się z nią i w tym tkwi spory problem.

Z tej przyczyny zawody w lataniu dronem nie są opcją dla każdego, bo umiejętności niezbędne w takim szybkim lataniu zdobywa się nie miesiącami, ale nawet latami, bo w tym konkretnym przypadku zręczność operatora i szybkość jego reakcji mają kluczowe znaczenie. Zwłaszcza w sezonie wiosennym, który wyróżnia pojawianie się liści na drzewach, czyli znaczące zmiany, jeśli chodzi o widoczność.

Czy dron wyścigowy musi mieć kamerę?

Kamera w dronie wyścigowym pomaga w przelatywaniu przez bramki na torze, ale nie jest opcją obowiązkową, bo kamera i jej zasilenie to dodatkowy problem. Mowa tu dokładnie o tym, że dron wyścigowy z dość dobrą kamerą jest też opcją wolniejszą. Teoretycznie ma to znaczenie, ale głównie w przypadku zawodów, bo w ich przypadku ułamki sekund decydują o zwycięstwie, ale dron FPV w zestawie to także opcja z kamerą i to dość droga. Plusem tego konkretnego modelu jest lekkość, czyli też i zwrotność połączona z jego szybkością.

Niektórzy mogą rzecz jasna dostrzec minus tego drona w cenie, ale nie dla każdego jest ona odstraszającą. Mowa tu dokładnie o tym, że istnieją drony o wiele droższe, a używa się ich do kręcenia filmów w jakości 4K. One też są też dość powolne i praktycznie się ich nie pilotuje, tylko programuje się ich trasę w powietrzu i dlatego dla miłośników dronów wyścigowych są opcją mało ekscytującą.

Kwestie powiązane z ryzykiem.

Nie od dziś pewne jest to, że szybki przelot pomiędzy gałęziami drzewa za pomocą dronu wyścigowego to także znaczne ryzyko, bo jeden podmuch może uszkodzić taką cenną zabawkę. Jednym słowem te całe dość wysokie koszty wielu odstraszają, bo latanie dronem wyścigowym ze znaczną szybkością jest trudne. Nawet sama nauka takiego latania bywa kosztowną i dlatego też wielu zaczyna latać w ten sposób nad pastwiskiem porośniętym miękką trawą, po to by ewentualny upadek drona nie był powiązanym ze zbyt licznymi uszkodzeniami jego konstrukcji, choć i tak taka nauka latania jest trudną i w przypadku wielu trwa dłużej niż kilka lat. Niektórzy nawet sięgają po wybitnie taniego drona wyścigowego, po to, by nie ryzykować zbyt wiele w sensie finansowym, bo tani dron nie jest wybitnie szybkim i mniej go szkoda, wtedy gdy ulegnie znacznemu uszkodzeniu.

Red.
Red. dodany 7 kwietnia 2021
 
Odsłon: 458

Czytaj podobne

tagi: dron, fpv

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 16:38 Tarnogród
Uroczystości upamiętniające wydarzenia Tarnogrodzkiego Września
Każdego roku mieszkańcy Tarnogrodu spotykają się przy pomniku w Bramie Korchowskiej, by upamiętnić tragiczne wydarzenia, które miały miejsce we wrześniu 1939 roku. Nie inaczej było i tym razem. Uroczystości poświęcone 82. rocznicy wydarzeń wrześniowych zorganizowano w niedzielę 26 września.
w poniedziałek, godzina 10:49 Biłgoraj
3 szczeniaki szukają nowych domów, apel o pomoc w znalezieniu pozostałych psów
w poniedziałek, godzina 15:17 Biłgoraj
Biłgorajanka walczy o serce rolnika
w niedzielę, godzina 13:10 Józefów
Upamiętnili żołnierzy AK, WiN i DSZ
W niedzielne przedpołudnie 26 września, dzień przed 82. rocznica utworzenia Służby Zwycięstwa Polski (SZP) struktury, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu w gminie Józefów odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna, podczas której upamiętniono żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" walczących na Ziemi Józefowskiej.
w poniedziałek, godzina 17:08 Biłgoraj
Potrącenie 13-letniego rowerzysty
w niedzielę, godzina 18:21 Biłgoraj
20-lecie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biłgoraju
w piątek, godzina 11:56 Biłgoraj
Biegowy EKO-PATROL. Namierzony sprawca zaśmiecania lasu
Biegają i przy okazji dbają o środowisko. Członkowie Biłgoraj Eko Challenge nie tylko organizują akcje sprzątania okolicznych lasów, ale też na co dzień reagują na nieprawidłowe zachowania mieszkańców. Jeden z nich już zobowiązał się do uprzątnięcia pozostawionych w niewłaściwym miejscu odpadów.
w sobotę, godzina 10:43 Kolonia Sokołówka
Wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika rolniczego. Dwie osoby poważnie ranne
w poniedziałek, godzina 10:02 Biłgoraj
Maraton rowerowy po Ziemi Biłgorajskiej
15 września 2021 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
16 września 2021 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w czwartek, godzina 10:07 Turobin
Internet grzmi po metamorfozie Olgi w Top Model
16 września 2021 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
w sobotę, godzina 18:29 Biłgoraj
Festyn dla Kuby
w poniedziałek, godzina 17:23 Osuchy
W rocznicę pochówku partyzantów
w środę, godzina 13:41 Biłgoraj
Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami
Tych tematów dotyczyła konferencja naukowa zorganizowana w środowe przedpołudnie 22 września w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
w poniedziałek, godzina 13:31 Lubelszczyzna
Ogromny spadek liczby nowych zakażeń
w poniedziałek, godzina 21:45 Biłgoraj
MOJITO VIRGIN! Kacper Ruciński wystąpił w BCK
18 września 2021 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
20 września 2021 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w czwartek, godzina 13:06 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 13:41 Kraj
Uwaga na fałszywe wiadomości o kwarantannie
Uwaga na nowy sposób działania oszustów! Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują fałszywe SMS-y o nałożeniu kwarantanny. Wiadomości zawierają linki odsyłające do rzekomo szczegółowych informacji na ten temat. Może to być próba wyłudzenia danych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania. Apelujemy o zachowanie czujności i nie klikanie w przesłany link!
w niedzielę, godzina 10:47 Lubelszczyzna
Ponad 100 przypadków więcej niż tydzień temu
17 września 2021 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
19 września 2021 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
21 września 2021 Biłgoraj
Kwarantanna w biłgorajskich szkołach
w czwartek, godzina 12:50 Biłgoraj
30-latek stracił 2 tys. zł, 18-latka 600 zł
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj