REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.04.26 11:34 | aktualizacja: 2021.04.26 11:34

Długopis czy pióro? Plusy i minusy każdego z nich

Często ludzie stają przed dylematem, czy mają wyposażyć się w wysokiej klasy długopis, czy też jednak lepszym pomysłem będzie wybranie eleganckiego pióra. Trudności z podjęciem decyzji pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy tego typu produkty chce się wręczyć bliskiej osobie w formie prezentu. Warto pochylić się nad najmocniejszymi stronami długopisów oraz piór, aby podjąć w tym zakresie w pełni racjonalną i świadomą decyzję. Oba rozwiązania mają wiele zalet.
Długopis czy pióro? Plusy i minusy każdego z nich

Na co zwracać uwagę przy wyborze artykułów piśmienniczych?

Dobierając artykuły piśmiennicze należy skupić się na tym, aby były w pełni wydajne i cechowały się długą żywotnością. Muszą pasować do charakteru wykonywanej pracy. Długopisy sprawdzają się przede wszystkim na co dzień i w szkołach, natomiast z piór korzysta się w biurach, urzędach oraz na wyższych stanowiskach. Kolejnym ważnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę to nasze indywidualne potrzeby w tym zakresie i to gdzie będziemy korzystać z danego przedmiotu.

Pióra  - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Pióra to artykuły, które są bardziej okazałe i trudniejsze w obsłudze niż długopisy. Jednakże nie można odmówić im także wielu zalet, m.in.:

  • używanie pióra wzmaga koncentrację,
  • pióro poprawia walory estetyczne pisma,
  • posiadanie i używanie pióra to oznaka wyższego statusu i elegancji,
  • pióra są bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż długopisy.

Pióra są co prawda droższym zakupem, za to gwarantują szerokie spektrum zastosowania i dłuższą żywotność. Warto wybrać profesjonalne pióro, które nie będzie zbyt ciężkie, ale jednocześnie stylowe i żywotne. Przykładem może być w tym zakresie pióro wieczne Sheaffer. Pióro jest także idealnym zakupem na specjalne okazje. Można na nie postawić, zwłaszcza gdy chce się wręczyć wyjątkowy prezent osobie z rodziny lub najbliższego otoczenia. 

Do wad piór można natomiast zaliczyć możliwość powstawania kleksów czy przerywania na papierze, bądź długi czas schnięcia atramentu, który może skutkować rozmazywaniem się pisma.

Długopisy - czym zaskakują potencjalnych klientów?

Długopisy są znacznie łatwiej dostępne. Można kupić je w każdym kiosku lub supermarkecie, a poza tym:

  • nie trzeba przeznaczać na nie dużych pieniędzy,
  • mają znacznie większy wybór kolorów,
  • prawdopodobieństwo rozmazania się ich jest niewielkie,
  • są łatwiejsze w przechowywaniu.

Wypada także zwrócić uwagę na czas wysychania atramentu. Jeśli komuś zależy na czasie długopis nie sprawi pod tym kątem większych problemów.

Jeśli chodzi o wady długopisów to niektóre modele są dość ciężkie i mogą źle leżeć w dłoni. Ponadto zdarza się, że jeśli wybierzemy artykuł słabej jakości to będzie on także wyglądał mało estetycznie. Jednak jeżeli zależy nam na kupnie artykułu piśmienniczego, z którego będziemy korzystać na co dzień, warto rozważyć właśnie zakup długopisu.

Red.
Red. dodany 26 kwietnia 2021
 
Odsłon: 924

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w czwartek, godzina 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 08:05 Księżpol
Centrum Księżpola się zmieni
dzisiaj, 07:50 Biłgoraj
Młodzi goście odwiedzili komendę
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
dzisiaj, 07:45 Tarnogród
Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej
W Tarnogrodzie rozpoczęły się prace na drodze wojewódzkiej nr 863. To wspólna inwestycja władz samorządowych i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
w czwartek, godzina 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
15 września 2023 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w czwartek, godzina 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
15 września 2023 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika