REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2021.05.27 08:15 | aktualizacja: 2021.05.25 10:31

Złodzieje czekają na okazję

Rozpoczął się sezon rowerowy. Powinniśmy być ostrożni i w odpowiedni sposób zabezpieczać swoje jednoślady. Złodziej potrafi upatrzyć sobie właściciela jednośladu i obserwować go. Wystarczy wtedy chwila nieuwagi, a bardzo łatwo możemy stracić nasz pojazd.
Złodzieje czekają na okazję

Sezon rowerowy w pełni, słoneczne dni skłaniają do korzystania z jednośladów. Niestety policjanci obserwują również wzrost zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów. Pamiętajmy, że nie przymocowanie pozostawianego roweru, pozostawianie go "na chwilę" przed sklepem kusi potencjalnego złodzieja. Ważne jest także stosowanie solidnych zabezpieczeń piwnic i garaży w których przechowywane są nasze pojazdy.

Apelujemy do właścicieli jednośladów o rozwagę i ostrożność oraz właściwe zabezpieczenie pozostawianego mienia, dotyczy to w równej mierze terenów prywatnych posesji, jak również miejsc takich jak ulice, bramy wjazdowe do posesji, tereny placówek oświatowych, placów zabaw oraz innych podobnych miejsc. Policjanci przypominają, że w Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju w każdy wtorek w godzinach 09:00 - 13:00 można zgłosić się z rowerem, dowodem tożsamości oraz dokumentem potwierdzającym, że jednoślad należy do nas i oznakować swój pojazd.

Pamiętajmy, aby zminimalizować ryzyko kradzieży roweru należy przestrzegać kilku zasad:

 • Nie pozostawiajmy swojego jednośladu bez opieki w miejscach o dużym nasileniu ruchu takich jak okolice sklepów, bazary, dworce.
 • Zostawiając rower, hulajnogę, skuter na przykład przed sklepem, blokiem zawsze zamykajmy swój jednoślad na tak zwaną "blokadę" i miejmy go zawsze na widoku. Czasami nawet najprostsze zabezpieczenie potrafi złodziejowi utrudnić kradzież.
 • Zanotujmy markę i typ roweru. Pamiętajmy aby sprzedawca wpisał do karty gwarancyjnej numer seryjny roweru, który kupujemy. Możemy oznaczyć go swymi inicjałami lub znakiem czy symbolem co ułatwi rozpoznanie jednośladu.
 • Zwróćmy także uwagę na kręcących się po klatkach schodowych i w pobliżu domu nieznajomych ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo lub czego szukają, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd tych osób. Nasze spostrzeżenia mogą być bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości ewentualnych złodziei. Przezorność może uchronić przed kradzieżą mienia nas samych lub sąsiadów, zadane pytania mogą spłoszyć potencjalnego złodzieja.
 • Policjanci ostrzegają również przed tym, aby nie dawać się przejechać swoim rowerem osobom obcym. Nie kupować okazjonalnie roweru od nieznajomej osoby ponieważ taki rower może być kradziony. Jeśli już jednak dojedzie do kradzieży należy zgłosić się na Policje. Jeśli skradziony rower zostanie znaleziony jest szansa, że do wróci do właściciela. Ważne jest to aby znać jego markę, typ i numer fabryczny. Możemy też sfotografować rower. To także może pomóc Policji go zidentyfikować.

  KPP Biłgoraj
  KPP Biłgoraj dodany 27 maja 2021
   
  Odsłon: 1688

  Czytaj podobne

  Waszym zdaniem (0)

  Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
  Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
  20 listopada 2021 Biłgoraj
  Kontrole straży miejskiej w Biłgoraju. Wykryto nieprawidłowości
  W ostatnim czasie na terenie Biłgoraja prowadzone były kontrole dotyczące odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. Okazało się, że nie wszyscy przestrzegają zasad. Właścicieli nieruchomości zobowiązano do usunięcia nieprawidłowości.
  dzisiaj, 09:13 Obsza
  Wyższe podatki i wynagrodzenie wójta
  dzisiaj, 09:05 Tarnogród
  Seniorzy poznali zasady udzielania pierwszej pomocy
  24 listopada 2021 Biłgoraj
  Pół wieku razem
  W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
  dzisiaj, 09:22 Kraj
  Trwa akcja 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć
  we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
  Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
  21 listopada 2021 Biszcza
  47-latek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy
  Zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu pieszemu usłyszał 47-latek z powiatu pruszkowskiego, który w minioną środę w Biszczy oddalił się z miejsca wypadku. Pieszy, który dostał się pod koła kierowanego przez niego volkswagena, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymany mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ponieważ był w przeszłości kilkukrotnie zatrzymywany za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
  w piątek, godzina 15:19 Biłgoraj
  Przy parafii św. Marii Magdaleny powstaje Zakon Rycerzy Kolumba
  w piątek, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
  Strażacy z gminy Biłgoraj wybrali nowe władze
  27 listopada 2021 Tarnogród
  "Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
  Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
  w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
  Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
  w piątek, godzina 11:17 Powiat
  Co? Gdzie? Kiedy?
  w środę, godzina 17:43 Biłgoraj
  Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
  Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
  w piątek, godzina 11:23 Lubelszczyzna
  Prawie 30 tys. mieszkańców województwa lubelskiego na kwarantannie
  w czwartek, godzina 09:13 Powiat
  Kolejne alarmy bombowe w szkołach na terenie powiatu
  w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
  Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
  W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
  w środę, godzina 07:22 Aleksandrów
  Gospodynie w telewizji śniadaniowej
  w środę, godzina 11:16 Krasne
  Stracił panowanie nad ciągnikiem i wjechał do rowu
  w poniedziałek, godzina 17:59 Biłgoraj
  Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
  W poniedziałkowe popołudnie 29 listopada, w sali katechetycznej przy kościele pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się spotkanie z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Tematem rozmowy była suwerenność kraju. - Warunkiem suwerenności narodu jest niepodległość państwa - mówił minister.
  w poniedziałek, godzina 09:06 Łukowa
  Wypadek w gminie Łukowa. 4 osoby trafiły do szpitali
  we wtorek, godzina 14:39 Biłgoraj
  Przedszkole Samorządowe nr 2 apeluje o zwrot puszki z pieniędzmi
  Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
  Pełna wersja
  Polityka Prywatności RODO Kontakt
  Fotowoltaika Biłgoraj