REKLAMA
Pełna wersja
LUBELSZCZYZNA
2021.08.23 21:15 | aktualizacja: 2021.08.24 07:37

Jutro protest rolników. Zablokowane będą dwie drogi na Lubelszczyźnie

Już jutro (wtorek 24 sierpnia) rolnicy z Agrounii zorganizują protesty, podczas których zablokują drogi w całym kraju. Nieprzejezdne na 48 godzin będą też dwie trasy na Lubelszczyźnie. Gdzie można spodziewać się utrudnień w ruchu?
Jutro protest rolników. Zablokowane będą dwie drogi na Lubelszczyźnie

- W kilkunastu miejscach Polski odbędą się strajki rolników i nie tylko! Będą to przejazdy traktorów, ale przede wszystkim blokady dróg na 24 h oraz 48 h. To jest wojna o polską wieś, o zdrową, polską żywność, o przetrwanie polskiego rolnictwa. AGROunia obroni polską wieś. Będziemy strajkować do skutku. Nie pozwolimy na niszczenie rolnictwa - grzmią na oficjalnym profilu działacze Agrounii.

Protesty rozpoczną się we wtorek 24 sierpnia. W związku z tym kierowcy mogą spodziewać się poważnych utrudnień w ruchu.

Blokowane będą drogi w całym kraju, również na terenie województwa lubelskiego. Gdzie można spodziewać się utrudnień?

- Blokada 48 h - godzina 8.00, miejsce: Radzyń Podlaski, droga DK19 na wysokości skrzyżowania z droga DK63 w kierunku Sławatycz
- Blokada 48 h - godzina 8.00. miejsce: Wólka Zastawska, droga nr 76

- Jeśli nic nie zrobimy za rok nie będzie polskiego schabowego. Pamiętajcie. Jutro ogromne strajki. Dlaczego? Znajdujemy się w historycznym momencie produkcja polskiej żywności znika. Walczymy o to, by rolnictwo w Polsce istniało, byście mogli jeść zdrową, polską żywność, by była ona przebadana i nieanonimowa. To długa walka, ale są efekty. Społeczeństwo coraz bardziej rozumie i przejmuje się tym problemem. Dziękujemy Wam za to - piszą rolnicy z Agrounii.

red.
red. dodany 23 sierpnia 2021
 
Odsłon: 10763

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (5)

yzf
Oceniano 1 raz  -1
Dakarr, a co ma rząd do cen nawozów jak rosną ceny gazu przez Rosję? A za paliwa i tak jest już obniżone
yzf
Oceniano 1 raz  -1
Tym Kołodziejczakom i Agrouni nie zalezy na rolnikach, tylko dostaniu się do koryta.
jacekmarek
Oceniano 4 razy  +4
Wystarczy pojaecha na byle wieź zapytać byle kogo co sądzi i Kaczyński m i Dudzie ... Tylmedobra dla polski do rany przyłuz a że wszystko złe to tanci nakradli Tusk to łobuz
JKlemens
Oceniano 14 razy  +10
Policja powinna przygotować pały i wypałować wioskową patologię. Jak były wybory to całe wsie głosowały na Dudka i na PiS. Bo 500+ dają, bo Kaczor od Niemców odszkodowanie weźmie i po wsiach rozda euro. Bo dla Koła Gospodyń Wiejskich /ale teraz są na wsiach gospodynie co klusków nie umieją zrobić!!!/ dają po 3 tyś co można na popijawę przeznaczyć. A teraz co! Za świnie mało wam płacą? Paliwa drogie? Nawozy drożeją? Przecież matematyka musi się zgadzać. Jak komu coś psychopaci z PiS-u dają to ktoś musi za to zapłacić. Przecież Kaczor ani Morawiecki ze swoich apanaży wam nic nie dadzą. Wy chłopi matematyki i patriotyzmu się uczcie. Wam tylko wmawiają, że jesteście ważni, że produkujecie itd. W rzeczywistości traktują was obecni rządzący jak stado baranów, których można kupić za pół litra lub tanie wino. Jak to mówił Kurski obecny politruk TVP? Naród jest głupi, naród wszystko kupi.
Drakkar
Oceniano 14 razy  +10
Jak to leciało?
Wieś murem za PISem?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 14:52 Diecezja
Zmiany w parafiach
W poniedziałek 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił następujące decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
dzisiaj, 11:32 Powiat
Nowy pełnomocnik PiS w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 18:36 Biłgoraj
Spotkanie z wicemarszałek Sejmu
w niedzielę, godzina 17:07 Osuchy
78. rocznica największej bitwy partyzanckiej
Bitwa pod Osuchami była największą i najbardziej krwawą bitwą partyzancką II wojny światowej. W niedzielę 26 czerwca na cmentarzu partyzanckim zorganizowano uroczystości upamiętniające 78. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
dzisiaj, 09:28 Biłgoraj
Radni Rady Seniorów odebrali nominacje
we wtorek, godzina 09:19 Zawada
Motocyklista wyprzedzał ciąg pojazdów. Doprowadził do wypadku
21 czerwca 2022 Biłgoraj
Powiatowy Dzień Olimpijczyka
We wtorek 21 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowano Powiatowy Dzień Olimpijczyka. Uczniowie, którzy wyróżnili się osiągnięciami w nauce, odebrali z rąk starosty Andrzeja Szarlipa, okolicznościowe dyplomy i karty podarunkowe.
w poniedziałek, godzina 11:33 Gromada
36-latka mając ponad 2,5 promila wiozła pasażerkę z 4 promilami
21 czerwca 2022 Gmina Biłgoraj
Pobrali się w 1971r. Dziś obchodzą jubileusz 50-lecia małżeństwa
20 czerwca 2022 Biłgoraj
Ruch na ul. Nadstawnej będzie zamknięty
Już jutro rozpoczną się prace bitumiczne na ul. Nadstawnej w Biłgoraju. Droga będzie zamknięta dla ruchu kołowego.
w poniedziałek, godzina 17:33 Obsza
Przerwy w dostawie wody z powodu upałów
dzisiaj, 08:05 Biłgoraj
Susza hydrologiczna na obszarze powiatu
dzisiaj, 20:09 Biłgoraj
Wyjątkowo mało pieniędzy wydano na inwestycje w mieście. Radni podjęli decyzję dot. absolutorium
W środowe popołudnie 29 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta Biłgoraja. Podczas obrad radni dyskutowali nie tylko nad udzieleniem absolutorium, ale także wotum zaufania dla burmistrza Janusza Rosłana. Przyjęto też sprawozdanie finansowe. - Kwota przeznaczona na inwestycje w 2021r. nie była przeogromna w porównaniu do lat ubiegłych - mówił burmistrz Janusz Rosłan.
we wtorek, godzina 10:27 Olszanka
Sarna wbiegła pod motocykl
w czwartek, godzina 08:39 Biłgoraj
"Praktyczna pani" na sprzedaż
w piątek, godzina 16:59 Biłgoraj
Prawie 28 mln zł zadłużenia. Zarząd Powiatu dostał absolutorium?
W piątkowe popołudnie 24 czerwca, odbyła się najważniejsza w całym roku sesja Rady Powiatu Biłgorajskiego. Podczas obrad radni udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu, głosowali też nad absolutorium, czyli przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok. Jakie decyzje podjęli?
w sobotę, godzina 23:02 Frampol
Festiwal Muzyki Tanecznej we Frampolu
19 czerwca 2022 Gromada
Zawody strażackie w Gromadzie [WYNIKI]
21 czerwca 2022 Tarnogród
Będą nowe obwodnice w województwie lubelskim, w tym obwodnica Tarnogrodu
Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Michał Mulawa, podpisali w poniedziałkowe przedpołudnie 20 czerwca umowy o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy trzech obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Jedną z nich jest obwodnica Tarnogrodu.
we wtorek, godzina 12:51 Powiat
Są wyniki badań wody w zalewach
w piątek, godzina 18:38 Biłgoraj
Sztandar dla szkoły i przedszkola
w niedzielę, godzina 09:18 Biłgoraj
Prawie 10 tys. hospitalizacji, ponad 4,5 tys. udzielonych porad w 2021 roku
Podczas piątkowych obrad Rady Powiatu w Biłgoraju radni wysłuchali sprawozdania z działalności szpitala powiatowego. W ubiegłym roku liczba hospitalizacji (wraz z ruchem międzyoddziałowym) wyniosła prawie 10 tys. Na którym oddziale było najwięcej pacjentów?
w sobotę, godzina 08:10 Powiat niżański
Pijany kierowca busa przewoził pasażerów, jeden z nich wezwał policję
w sobotę, godzina 20:59 Biłgoraj
Eleni zaśpiewała w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj