REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.08.27 18:36 | aktualizacja: 2021.08.27 18:38

Leczenie uzależnień - terapia dla kobiet w prywatnym ośrodku

Alkoholizm to okropna i wyniszczająca choroba. Oddziałuje bardzo negatywnie nie tylko na osobę uzależnioną, ale też na całą rodzinę i otoczenie. Alkoholizm bardziej kojarzy się z mężczyznami, kobiety postrzegane są jako ofiary i osoby współuzależnione. Jednak wśród osób uzależnionych znajdują się też kobiety. Ich dramat jest o tyle większy, że kobiety kojarzone są z innymi rolami społecznymi i na ich barkach spoczywa dużo większy ciężar odpowiedzialności. Dlatego też alkoholizm wśród kobiet ciągle jeszcze bywa tematem tabu, a kobieta dotknięta tym problemem boi się stygmatyzacji i ma opory przed szukaniem pomocy, nawet jeśli zdaje sobie sprawę ze swojej choroby. A już samo to przecież nie jest łatwe, bo osoba uzależniona początkowo może zupełnie nie rozumieć swojej sytuacji, dlatego nie widzieć powodów do leczenia. Osoby uzależnione potrafią być bardzo przekonujący w okłamywaniu wszystkich, łącznie z sobą samym, że nie mają żadnego problemu.
Leczenie uzależnień - terapia dla kobiet w prywatnym ośrodku

 1. Leczenie uzależnień
 2. Terapia alkoholowa w przypadku kobiet
 3. Jakie są zalety specjalnej terapii dla kobiet?

Kompleksowe leczenie uzależnień

Picie alkoholu samo w sobie nie jest jeszcze niczym złym - alkohol towarzyszy człowiekowi. Jednak w przypadku, gdy picie wymyka się spod kontroli, może ono wymagać terapii uzależnień. Nałóg bowiem nie jest czymś, co można zwalczyć samodzielnie. Tutaj przydaje się indywidualna terapia odwykowa, a także leczenie uzależnienia w sposób kompleksowy i złożony. Zwłaszcza że zdarza się jeszcze, że rzadko pomocy kobietom uzależnionym udziela najbliższe otoczenie - nadal jest to pewne tabu społeczne. Leczeniem różnych form nałogów zajmują się ludzie w specjalistycznych ośrodkach - prywatne ośrodki leczenia uzależnień mogą pochwalić się doskonałymi wynikami w tej dziedzinie.

Terapia alkoholowa kobiet

Uzależnione kobiety muszą walczyć ze wstydem, ciężarem niespełnionych społecznych oczekiwań, a także z samotnością. Dlatego tak ważne jest dla nich poczucie bezpieczeństwa, którego nierzadko są pozbawione. A przyjazna pacjentowi atmosfera potrafi wiele zmienić w walce o życie wolne od nałogu. Problemy z nadużywaniem alkoholu są jednym z najczęstszych uzależnień - terapia alkoholowa to proces złożony, ale podjęcia terapii nie należy się bać.

Dbałość o potrzeby uzależnionych kobiet - zalety terapii kobiecej

Ośrodek terapii uzależnień, który specjalizuje się w pomocy kobietom, gwarantuje fachową opiekę specjalistów i przyjazną, wolną od krytyki, oceniania i potępiania atmosferę pełnego bezpieczeństwa. W końcu leczenie uzależnień wymaga delikatnego podejścia do psychiki człowieka dotkniętego nałogiem. Musi on też odbudować na nowo swoją samoocenę i odnaleźć się w społeczeństwie.

Ośrodek Terapii Uzależnień Kobiet
im. Matki Teresy z Kalkuty

43-392 Międzyrzecze Górne
ul. Willowa 769

Nie czekaj i skontaktuj się z nami!

Skuteczne leczenie uzależnień

 • leczenie alkoholizmu
 • leczenie narkomanii
 • leczenie lekomanii

Skuteczne leczenie zaburzeń

 • kompulsywne jedzenie
 • bulimia
 • anoreksja
 • depresja
 • zakupoholizm
 • seksoholizm
 • hazard
 • gniew

Tel.:
+48 735 469 430
+48 721 767 933

E-mail: infootuk@gmail.com

WWW:
https://terapiakobiet.pl/

Red.
Red. dodany 27 sierpnia 2021
 
Odsłon: 1249

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 08:45 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 09:55 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:33 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
11 listopada 2022 Dereźnia
Patriotyczna biesiada w Dereźni [WYNIKI]
To już tradycja, że 11 listopada społeczność gminy Biłgoraj spotyka się podczas Jesiennej Biesiady Kulturalnej. Gospodarzem tegorocznej, XXV edycji wydarzenia była Dereźnia.
dzisiaj, 09:07 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
w czwartek, godzina 14:25 Lubelszczyzna
Ponad 40 zdarzeń drogowych w ciągu kilkunastu godzin
13 listopada 2022 Stary Bidaczów
25-lecie OSP Stary Bidaczów z udziałem wicepremiera
W niedzielę 13 listopada OSP Stary Bidaczów świętowała 25-lecie istnienia. Wydarzenie było okazją do przekazania druhom nowego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego oraz zaprzysiężenia nowo powstałej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W uroczystych obchodach uczestniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
dzisiaj, 10:59 Lubelszczyzna
"Andrzejki" na drogach Lubelszczyzny
w czwartek, godzina 08:39 Długi Kąt
Zderzenie autobusu z ciężarówką
w niedzielę, godzina 10:59 Powiat
Ponad 500 zł na osobę w powiecie, 3,2 tys. w Biłgoraju
Czasopismo "Wspólnota" przygotowało ranking wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2021. W czołówce wśród miast powiatowych znalazł się Biłgoraj. Jednak w naszym powiecie są gminy, które wydały więcej funduszy UE w przeliczeniu na mieszkańca. Szczegóły poniżej.
w czwartek, godzina 11:30 Lubelszczyzna
Komunikat drogowy na godz. 11. Najgorsza sytuacja m.in. w okolicach Biłgoraja
w środę, godzina 08:02 Biłgoraj
Przerwa w dostawie ciepła
15 listopada 2022 Lubelszczyzna
Wybuchy na Lubelszczyźnie. Associated Press mówi o rosyjskich rakietach
We wtorkowe popołudnie 15 listopada, na terenie Lubelszczyzny doszło do tragicznego zdarzenia. Zaledwie kilka km od granicy z Ukrainą zginęły dwie osoby. Agencja AP, powołująca się na źródła z amerykańskiego wywiadu podała, że na miejscowość Przewodów spadły dwie rosyjskie rakiety. Rząd nie zajął oficjalnego stanowiska. W trybie pilnym zwołano natomiast Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.
14 listopada 2022 Hedwiżyn
Zderzenie dwóch aut w Hedwiżynie. Kierowca miał 1,5 promila [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 08:14 Gmina Biłgoraj
Lali wosk w narodowym instytucie
w czwartek, godzina 19:20 Biłgoraj
Święto honorowych krwiodawców [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W czwartkowe popołudnie 24 listopada, w siedzibie KP PSP w Biłgoraju zorganizowano spotkanie honorowych dawców krwi. Były podziękowania i odznaczenia dla najbardziej aktywnych. Organizatorem wydarzenia był biłgorajski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.
w piątek, godzina 11:28 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w poniedziałek, godzina 09:27 Księżpol
Od-Nowa ma już 5 lat. Huczny jubileusz w gminie Księżpol
w czwartek, godzina 11:17 Biłgoraj
Jest już nowy komendant straży pożarnej w Biłgoraju
Po wielu miesiącach przetasowań poznaliśmy w końcu nazwisko osoby, która pokieruje Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Dziś nowy szef odebrał nominację od komendanta wojewódzkiego.
w środę, godzina 15:36 Biłgoraj
Spadnie nawet 15 cm śniegu
w niedzielę, godzina 08:45 Kraj
Tańszy prąd pod warunkiem złożenia oświadczenia
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika