REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2021.11.27 08:30 | aktualizacja: 2021.11.19 08:13

Zostało jeszcze 1,5 tony azbestu do usunięcia

Dokonano już odbioru zadania pod nazwą "Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów azbestowych na terenie Gminy Miasto Biłgoraj". Okazuje się, że na terenie miasta ilość wyrobów zawierających azbest pozostałych do unieszkodliwienia szacuje się na ok. 1 431 ton. Wyznaczony został ostateczny termin.
Zostało jeszcze 1,5 tony azbestu do usunięcia

Dokonano odbioru końcowego zadania pn.: "Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów azbestowych na terenie Gminy Miasto Biłgoraj".

W ramach zadania wyniki inwentaryzacji dotyczące osób fizycznych posiadających wyroby zawierające azbest wprowadzono do Bazy Azbestowej wraz z warstwą obrysów obiektów, zaś dotyczące osób prawnych - przesłano do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Ilość wyrobów zawierających azbest pozostałych do unieszkodliwienia na terenie Biłgoraja szacuje się na ok. 1 431 ton, w tym ok. 1 311 ton to płyty azbestowo-cementowe pochodzące z pokryć dachowych osób fizycznych.

- Na terenie miasta przeważają wyroby zawierające azbest o trzecim stopniu pilności (pokrycia w dobrym stanie, nie narażone na uszkodzenia mechaniczne, odseparowane od pomieszczeń użytkowych), stanowią one 83,6 %. Pilnego usunięcia natomiast wymaga 15,9 % wyrobów azbestowych, zakwalifikowanych do pierwszego stopnia pilności z uwagi na silne uszkodzenia i bezpośredniość dostępu do pomieszczeń użytkowych - wyjaśnia burmistrz Janusz Rosłan.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010 r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest, końcowym i ostatecznym terminem użytkowania wyrobów zawierających azbest jest 31 grudnia 2032 r. W związku z tym, właśnie do tego terminu, z terenu miasta powinny zniknąć wszystkie wyroby zawierające azbest (szacowany koszt usunięcia to 1 715 033,75 zł).

Wyniki inwentaryzacji można obejrzeć na portalu GeoAzbest stanowiącym elektroniczny system informacji przestrzennej do monitorowania realizacji "Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032" pod adresem www.esip.bazaazbestowa.gov.pl. Całkowity koszt zadania wyniósł 20 199,99 zł brutto, przy czym dotacja z Ministerstwa Pracy, Rozwoju i Technologii - to kwota w wysokości 15 500 zł.

red.
red. dodany 27 listopada 2021
 
Odsłon: 3739

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

JKlemens
Oceniano 2 razy  +2
,,Zostało jeszcze 1,5 tony azbestu..." co wy redaktorki macie w tych swoich głowach, u Rydzyka robiliście dyplomy? 1,5 tony to jest jeden nieduży dach. I dotacja 15 500 zł z ministerstwa. Może niech lepiej za tę kwotę Kaczor kupi kotu jedzenie i zaprowadzi go do weterynarza, żeby zrobił mu odrobaczenie a potem do fryzjera na uczesanie. Bo kot prezesa, wicepremiera i generalissmusa to nie jest kot zwykły. To jest kot, który ma wszystkich kotów pod sobą. I jemu się taki luksus należy jak powiedziałaby pomoc kuchenna którą PiS postawił na stanowisku premiera. Ja was błagam redaktorki jak już pijecie to nie stukajcie w klawiaturę!!!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 14:42 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
we wtorek, godzina 12:30 Biłgoraj
Ograniczenie oświetlania ścieżek rowerowych, kościołów
w piątek, godzina 08:53 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
w sobotę, godzina 08:40 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w sobotę, godzina 09:06 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
we wtorek, godzina 10:10 Lubelszczyzna
Motocykle BMW w lubelskiej policji. Pojazdy trafiły też do Biłgoraja?
w piątek, godzina 13:01 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
we wtorek, godzina 08:35 Biłgoraj
Największa zdawalność w Budowlance, najwyższa średnia w ONZ-ecie
w sobotę, godzina 16:54 Biłgoraj
Piknik rowerowy "Tropem łosia i wilka"
20 września 2022 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
w niedzielę, godzina 16:56 Biłgoraj
Spektakl w Parku Solidarności
w czwartek, godzina 09:52 Biłgoraj
Pożar samochodu osobowego w Biłgoraju
21 września 2022 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
we wtorek, godzina 13:04 Osuchy
Rocznica pochówku żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich
w czwartek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj będzie oszczędzać energię?
20 września 2022 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
we wtorek, godzina 08:08 Lubelszczyzna
Zainteresowanie służbą w WOT nie słabnie. Ponad 100 nowych ochotników zasiliło 2 LBOT
19 września 2022 Księżpol
Czołówka w Księżpolu. Dziecko trafiło do szpitala [AKTUALIZACJA]
16 września 2022 Biłgoraj
Rocznica agresji sowieckiej na Polskę
W piątek 16 września w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski, na które złożyła się msza święta, montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież z ZSBiO, wystąpienie starosty biłgorajskiego oraz złożenie wiązanek przy Krzyżu Katyńskim.
19 września 2022 Korczów
1,5 promila o 7 rano
we wtorek, godzina 14:03 Kraj
Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami
15 września 2022 Frampol
Pamiętają o tragicznych wydarzeniach sprzed 83 lat
We wtorek 13 września, przypadła 83. rocznica bombardowania Frampola. O tej tragicznej dacie nie zapomniała miejscowa społeczność. W hołdzie ofiarom przygotowano montaż słowno-muzyczny oraz złożono wiązanki kwiatów.
13 września 2022 Biłgoraj
Unieważniono postępowanie przetargowe. Przebudowy drogi nie będzie?
18 września 2022 Biłgoraj
Do Biłgoraja przyjadą Wojciech Sumliński i Marcin Rola
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika