REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.12.02 16:58 | aktualizacja: 2021.12.03 15:33

Jak zabezpieczyć swojego iPhone’a? 5 skutecznych sposobów ochrony danych!

Telefon od dawna służy już nie tylko do rozmów. Dla wielu osób to centrum multimedialne, ale przede wszystkim skarbnica bezcennych danych. W smartfonach często dokonuje się płatności i przechowuje wszelkie związane z bankowością hasła. To także punkt dostępu do dokumentów osobistych, związanych z pracą oraz zdrowiem.
Jak zabezpieczyć swojego iPhone’a? 5 skutecznych sposobów ochrony danych!

Z racji wrażliwości wszelkich tych danych bezpieczeństwo smartfona nie jest sprawą, którą można traktować po macoszemu. Tym bardziej, że urządzenia te są głównym celem hakerów i różnej maści internetowych oszustów. W kwestii zabezpieczenia, iPhone zdecydowanie wygrywa z urządzeniami pracującymi na systemie Android. Odpowiada za to przede wszystkim dopracowany pod względem bezpieczeństwa iOS. Właściciele nawet leciwych iPhone'ów mogą liczyć na regularne aktualizacje oprogramowania.

Sprawdzone metody na zabezpieczenie iPhone przed hakerami

1. Najnowszy iOS to najlepsza zapora, która nie kosztuje ani grosza

Nie jest to jedynie zachęta mająca skłaniać do pozostawania w rodzinie Apple. Wprowadzanie poprawek zabezpieczeń stanowi fundament, jeśli chodzi o solidne zabezpieczenie iPhone przed atakami hakerskimi oraz działalnością szkodliwego oprogramowania.

Należy zatem pamiętać o tym, by zawsze aktualizować swojego iPhone'a do najnowszej stabilnej wersji iOS (tym bardziej istotne, z uwagi na to, że po pewnym czasie Apple przestaje podpisywać poprzednie wersje systemu), a także - idąc za ciosem - na bieżąco aktualizować wszystkie zainstalowane aplikacje mające dostęp do Twoich danych.

Z tego samego względu nie warto ulegać pokusie zdecydowania się na jailbreaking swojego iPhone'a nawet, jeśli okres jego gwarancji już minął. Usunięcie wprowadzonych przez producenta ograniczeń w sferze modyfikacji urządzenia wiąże się również z wyeliminowaniem jego zabezpieczeń.

2. Patrz, komu ufasz - sprawdzaj sieci Wi-Fi i monitoruj dostęp poszczególnych aplikacji do Twoich danych

Wiele aplikacji będzie prosić Cię o dostęp do takich danych, jak kontakty. informacje z GPS lub zasoby zdjęć. System iOS pozwoli Ci ręcznie udzielać lub odmawiać dostępu do poszczególnych sekcji lub ich części - na przykład zezwalać na dostęp tylko do wybranych zdjęć.

Dobrze jest też skorzystać z możliwości wyłączenia automatycznego łączenia iPhone'a ze znanymi punktami dostępu. Oszuści potrafią podszywać się pod konkretną sieć przez nadanie tej fałszywej identycznej nazwy.

3. Nie otwieraj linków z nieznanych lub nieoczekiwanych źródeł

Każdy iPhone jest na tyle bezpieczny, na ile ostrożny jest jego użytkownik. Na niewiele zdadzą się złożone zabezpieczenia, jeżeli bezrefleksyjnie otwiera się wszystkie obce łącza. Nie klikaj linków z e-maili lub SMS-ów nawołujących do uregulowania należności lub podania danych do logowania.

Zawsze sprawdzaj ich źródło przed przekazaniem jakichkolwiek informacji. Witryny phishingowe są łudząco podobne do oryginałów, ale różnią się przede wszystkim adresami odnośników.

4. Narzędzia Apple - stworzone z myślą o bezpieczeństwie

Traktuj swoje Apple ID jak cenny skarb. Stwórz złożone alfanumeryczne hasło i nie wykorzystuj go w innych miejscach. Tam, gdzie to możliwe, staraj się logować właśnie za pomocą konta Apple ID. Zawsze wyloguj się po skorzystaniu z danego urządzenia.

Jeśli korzystasz z aplikacji Mail do obsługi poczty, włącz w ustawieniach opcję ochrony prywatności. A jeżeli posiadasz także subskrypcję iCloud+, możesz dodatkowo zdecydować się na ukrywanie swojego prawdziwego adresu e-mail tam, gdzie jego podanie nie będzie niezbędne.

5. Wyłączenie powiadomień na ekranie blokady

Wyłączenie funkcji wyświetlania notyfikacji na zablokowanym ekranie zabezpieczy Cię przed udzieleniem niepożądanego wglądu w treści wiadomości oraz powiadomień. Warto skorzystać z tej opcji również z tego względu, że wyłączenie powiadomień przedłuża czas pracy naładowanej baterii.

Jeśli natomiast Twoja bateria mimo prób systemowych optymalizacji działania nie spełnia Twoich wymogów, może to oznaczać, że nadszedł czas na konserwacyjny krok w postaci cyklicznej wymiany baterii. Najczęściej polecany serwis iPhone, którego ofertę znajdziesz na https://applefix.pl/ zrobi to dla Ciebie w atrakcyjnej cenie i zaoferuje najdłuższą gwarancję na rynku - taką, jakiej nie da Ci nawet autoryzowany serwis iPhone.

Podczas tej naprawy nie ingerujemy w dane znajdujące się na Twoim urządzeniu. Zawartość Twojego iPhone'a pozostanie nienaruszona i całkowicie bezpieczna - tak samo, jak dane zgromadzone na Twoim koncie iCloud.

Red.
Red. dodany 2 grudnia 2021
 
Odsłon: 424

Czytaj podobne

tagi: iphone, serwis

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
15 stycznia 2022 Biłgoraj
TBS wybuduje ekologiczne osiedle
Bloki ogrzewane pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych powstaną w Biłgoraju. Inwestycję zrealizuje miejscowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a budowa ma ruszyć w tym roku.
w czwartek, godzina 08:21 Lubelszczyzna
Inspekcja Transportu Drogowego zdalnie odczyta tachografy
w czwartek, godzina 09:09 Obsza
50-lecie pożycia małżeńskiego
14 stycznia 2022 Biłgoraj
Biłgorajskie szkoły w rankingu "Perspektywy 2022"
Poznaliśmy wyniki tegorocznego, XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Jak tym razem wypadły szkoły średnie z Biłgoraja?
w czwartek, godzina 10:58 Gmina Biłgoraj
Wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo
w piątek, godzina 10:17 Gródki
Nie ustąpił pierwszeństwa, dostał mandat w wysokości 1800 zł
9 stycznia 2022 Majdan Stary
Noworoczne spotkanie krwiodawców w Majdanie
W niedzielę 9 stycznia, w Majdanie Starym w gminie Księżpol zorganizowana została jubileuszowa akcja poboru krwi. Tego samego dnia odbyło się noworoczne spotkanie krwiodawców z powiatu, podczas którego wręczono odznaczenia i podziękowano za bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.
w czwartek, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach Lubelszczyzny po opadach śniegu
we wtorek, godzina 07:37 Podlesie
Droga będzie zamknięta
11 stycznia 2022 Biłgoraj
Dotacja na wymianę starego źródła ogrzewania. Można dostać 50% wartości inwestycji
Mieszkańcy Biłgoraja mogą pozyskać nawet 50% kosztów inwestycji związanych ze zmianą źródła ciepła. Najwięcej, bo aż 6.5 tys. zł brutto można dostać na pompę ciepła, ale są też inne możliwości. Warto sprawdzić jakie.
w piątek, godzina 10:40 Lubelszczyzna
Rekord zakażeń. Ponad 36 tys. nowych przypadków
w piątek, godzina 08:44 Lubelszczyzna
Aktualny raport drogowy. Jak wygląda sytuacja na Lubelszczyźnie?
w środę, godzina 14:15 Biłgoraj
Od dziś miejskie lodowisko będzie otwarte
Były zapowiedzi o tym, że lodowisko w Biłgoraju w tym roku nie zostanie uruchomione. Zainterweniowali mieszkańcy, a władze miasta wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 5 zdecydowali, by jednak obiekt otworzyć. Od dziś z miejskiego lodowiska mogą korzystać wszyscy chętni.
we wtorek, godzina 10:24 Biłgoraj
Chciała wynająć mieszkanie w Krakowie, została oszukana
w piątek, godzina 07:41 Lubelszczyzna
Wojewoda o aktualnej sytuacji epidemicznej i dalszych planach
w poniedziałek, godzina 08:09 Biłgoraj
Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w biłgorajskim szpitalu
Od połowy grudnia ub.r. w biłgorajskim szpitalu można zaszczepić przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ilu maluchów dotychczas zaszczepiono?
w środę, godzina 08:54 Biłgoraj
Ponad połowa mieszkańców Biłgoraja postanowiła nie przyjąć szczepionki przeciwko COVID-19
we wtorek, godzina 09:41 Biłgoraj
26-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany
10 stycznia 2022 Biszcza
Zmiana zarzutów dla sprawcy śmiertelnego wypadku
W maju ubiegłego roku, na terenie gminy Biszcza doszło to tragicznego w skutkach wypadku. Zginęło dwóch mężczyzn siedzących pod wiatą na stacji paliw. Teraz sprawcy wypadku śledczy zmienili zarzuty. Będzie odpowiadać za pozbawienie życia z zamiarem ewentualnym, a nie za wypadek ze skutkiem śmiertelnym.
w niedzielę, godzina 14:58 Biłgoraj
"Kto śpiewa dwa razy się modli"
w czwartek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
Więcej testów, wiecej zakażeń
13 stycznia 2022 Biłgoraj
Ogłoszono konkurs na dyrektora Miejskiej Służby Drogowej
Burmistrz Biłgoraja ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiej Służby Drogowej. Dotychczas te funkcję pełnił Piotr Michalczyk.
14 stycznia 2022 Biłgoraj
Gminy same zdobędą dane z ZUS do dodatku osłonowego
w piątek, godzina 08:39 Lubelszczyzna
Samorząd Biłgoraja dostał ponad 2 mln zł na fotowoltaikę
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj