Z racji wrażliwości wszelkich tych danych bezpieczeństwo smartfona nie jest sprawą, którą można traktować po macoszemu. Tym bardziej, że urządzenia te są głównym celem hakerów i różnej maści internetowych oszustów. W kwestii zabezpieczenia, iPhone zdecydowanie wygrywa z urządzeniami pracującymi na systemie Android. Odpowiada za to przede wszystkim dopracowany pod względem bezpieczeństwa iOS. Właściciele nawet leciwych iPhone'ów mogą liczyć na regularne aktualizacje oprogramowania.
Nie jest to jedynie zachęta mająca skłaniać do pozostawania w rodzinie Apple. Wprowadzanie poprawek zabezpieczeń stanowi fundament, jeśli chodzi o solidne zabezpieczenie iPhone przed atakami hakerskimi oraz działalnością szkodliwego oprogramowania.
Należy zatem pamiętać o tym, by zawsze aktualizować swojego iPhone'a do najnowszej stabilnej wersji iOS (tym bardziej istotne, z uwagi na to, że po pewnym czasie Apple przestaje podpisywać poprzednie wersje systemu), a także - idąc za ciosem - na bieżąco aktualizować wszystkie zainstalowane aplikacje mające dostęp do Twoich danych.
Z tego samego względu nie warto ulegać pokusie zdecydowania się na jailbreaking swojego iPhone'a nawet, jeśli okres jego gwarancji już minął. Usunięcie wprowadzonych przez producenta ograniczeń w sferze modyfikacji urządzenia wiąże się również z wyeliminowaniem jego zabezpieczeń.
Wiele aplikacji będzie prosić Cię o dostęp do takich danych, jak kontakty. informacje z GPS lub zasoby zdjęć. System iOS pozwoli Ci ręcznie udzielać lub odmawiać dostępu do poszczególnych sekcji lub ich części - na przykład zezwalać na dostęp tylko do wybranych zdjęć.
Dobrze jest też skorzystać z możliwości wyłączenia automatycznego łączenia iPhone'a ze znanymi punktami dostępu. Oszuści potrafią podszywać się pod konkretną sieć przez nadanie tej fałszywej identycznej nazwy.
Każdy iPhone jest na tyle bezpieczny, na ile ostrożny jest jego użytkownik. Na niewiele zdadzą się złożone zabezpieczenia, jeżeli bezrefleksyjnie otwiera się wszystkie obce łącza. Nie klikaj linków z e-maili lub SMS-ów nawołujących do uregulowania należności lub podania danych do logowania.
Zawsze sprawdzaj ich źródło przed przekazaniem jakichkolwiek informacji. Witryny phishingowe są łudząco podobne do oryginałów, ale różnią się przede wszystkim adresami odnośników.
Traktuj swoje Apple ID jak cenny skarb. Stwórz złożone alfanumeryczne hasło i nie wykorzystuj go w innych miejscach. Tam, gdzie to możliwe, staraj się logować właśnie za pomocą konta Apple ID. Zawsze wyloguj się po skorzystaniu z danego urządzenia.
Jeśli korzystasz z aplikacji Mail do obsługi poczty, włącz w ustawieniach opcję ochrony prywatności. A jeżeli posiadasz także subskrypcję iCloud+, możesz dodatkowo zdecydować się na ukrywanie swojego prawdziwego adresu e-mail tam, gdzie jego podanie nie będzie niezbędne.
Wyłączenie funkcji wyświetlania notyfikacji na zablokowanym ekranie zabezpieczy Cię przed udzieleniem niepożądanego wglądu w treści wiadomości oraz powiadomień. Warto skorzystać z tej opcji również z tego względu, że wyłączenie powiadomień przedłuża czas pracy naładowanej baterii.
Jeśli natomiast Twoja bateria mimo prób systemowych optymalizacji działania nie spełnia Twoich wymogów, może to oznaczać, że nadszedł czas na konserwacyjny krok w postaci cyklicznej wymiany baterii. Najczęściej polecany serwis iPhone, którego ofertę znajdziesz na https://applefix.pl/ zrobi to dla Ciebie w atrakcyjnej cenie i zaoferuje najdłuższą gwarancję na rynku - taką, jakiej nie da Ci nawet autoryzowany serwis iPhone.
Podczas tej naprawy nie ingerujemy w dane znajdujące się na Twoim urządzeniu. Zawartość Twojego iPhone'a pozostanie nienaruszona i całkowicie bezpieczna - tak samo, jak dane zgromadzone na Twoim koncie iCloud.
Dorota77 | 0
FaceID jest jednym ze sposobów. U mnie niestety wystąpił problem i nie wykrywało mi mojej twarzy. Dzięki https://ap
|