Jednym z najważniejszych wydarzeń dla rozwoju polskiej ceramiki było odkrycie okazałych złóż gliny w Bolesławcu. Doszło do tego już w XIV wieku, kiedy wiele osób zajmowało się garncarstwem. Mimo, że z gliny wytwarzano różne przedmioty, to do głównych wytworów należały garnki. Z czasem zaczęto wytwarzać również inne naczynia, a zagłębiem polskiej ceramiki stał się właśnie Bolesławiec. Powstały tam zakłady ceramiczne, które dobrze rozwijały się nawet w trakcie trudnych okresów w historii kraju. Było tak np. w czasach zaborów, gdy to właśnie w Bolesławcu powstał słynny Wielki Garniec, mieszczący aż 2000 litrów cieczy. To m.in. dzięki niemu ceramika bolesławiecka zaczęła być rozpoznawana na całym świecie. Funkcjonująca w mieście Manufaktura Bolesławiec do dzisiaj zajmuje się wytwarzaniem wysokiej jakości naczyń z gliny kamionkowej, którą miesza się z piaskiem kwarcowym i skaleniem. Używanie materiału tego rodzaju gwarantuje naczyniom dużą wytrzymałość. Ceramikę bolesławiecką charakteryzuje także niezwykła precyzja wykonania i dbałość o detale, dzięki którym naczynia spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.
Początkowo naczynia ceramiczne były wytwarzane ręcznie. Z czasem powstały jednak metody, które pozwoliły usprawnić produkcję. Dzisiaj ceramikę najczęściej wytwarza się używając metody toczenia na kole lub odlewania w formach. Proces tworzenia przedmiotów ceramicznych składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest przygotowanie masy. To jedna z najważniejszych części, gdyż to m.in. od jakości użytego materiału zależy trwałość naczynia. Kolejnym z etapów jest formowanie przedmiotu, który następnie trafia do wypału wstępnego. Taki wypał odbywa się w temperaturze 800 stopni Celsjusza, a w jego wyniku powstaje tzw. biskwit. Po wypale naczynia są malowane i szkliwione. Dopiero wtedy zostają poddane wypalaniu końcowemu, w trakcie Tak złożony proces wytwarzania ceramiki wpływa na wysoką jakość końcowych produktów, które służą nabywcom przez wiele lat.
Ceramika to jeden z najlepszych pomysłów na prezent. Można ją podarować z okazji wielu różnych wydarzeń. Jednym z nich jest parapetówka. W nowym mieszkaniu świetnie sprawdzą się wszelkie elementy wyposażenia kuchni, salonu lub łazienki. Warto wiedzieć, że ceramika bolesławiecka to nie tylko maselniczki, filiżanki czy talerze. To także większe gabarytowo przedmioty, takie jak np. umywalki. W ofercie wielu sklepów znajdują się także numery na dom, które mogą być świetnym dodatkiem do nowego lokum. Upominek z ceramiki sprawdzi się nie tylko z okazji parapetówki. To także dobry pomysł na świąteczny prezent, który może nawiązywać tematycznie do Wielkanocy lub Bożego Narodzenia. Jest wiele świątecznych figurek, ale także praktycznych przedmiotów, które będą pełnić zarówno rolę dekoracyjną, jak i użytkową. Jednym z najbardziej okazałych prezentów może być także kompletna zastawa stołowa. Taki upominek będzie idealny np. z okazji ślubu.
Wytwarzanie oryginalnej ceramiki bolesławieckiej jest wynikiem nie tylko pracy, ale także pasji. W ofercie sklepu znajduje się wiele ekskluzywnych przedmiotów, które cechują się intensywnymi barwami, misternymi wzorami oraz wysokim połyskiem. Są to zarówno tradycyjne talerze, kubki i cukierniczki, jak i całe komplety obiadowe oraz serwisy kawowe w andyceramika.pl. W sklepie można znaleźć również dzbanki i wazony oraz szereg innych dekoracji, takich jak porcelanowe serwetniki czy świeczniki. Naczynia z Bolesławca pełnią jednak nie tylko funkcje dekoracyjne, ale także użytkowe. W ofercie znajdują się m.in. naczynia do zapiekania, chlebaki i tace do serwowania potraw, które przydadzą się w każdej kuchni. Wpisując w wyszukiwarkę hasło Bolesławiec ceramika wyprzedaż można trafić na wiele ciekawych ofert sprzedaży tej niezwykłej porcelany. Jednym z najlepszych rozwiązań jest jednak skorzystanie z internetowego outletu, gdzie trafiają końcówki serii produktów, w konkurencyjnych cenach. Jednym z najciekawszych elementów oferty sklepu są unikatowe figurki zwierząt, które mogą być nie tylko wspaniałą dekoracją, ale także pomysłem na upominek. Korzystając ze sklepu można poczuć niezwykły rustykalny klimat, z którego znana jest porcelana z Bolesławca.