REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2022.11.06 10:04 | aktualizacja: 2022.11.06 10:09

Rosnące koszty za energię elektryczną. Biłgoraj wprowadza kolejne zmiany

Większość z nas już odczuwa konsekwencje rosnących cen za energię elektryczną. By ograniczyć wydatki trzeba podjąć konkretne działania. Decyzję m.in. o zmianie czasu oświetlania kościołów podjęły władze Biłgoraja. Czekają nas ciemności na ulicach?
Rosnące koszty za energię elektryczną. Biłgoraj wprowadza kolejne zmiany

Niestety wszyscy odczuwamy konsekwencje rosnących kosztów za użytkowanie energii elektrycznej. A będzie jeszcze gorzej. Samorządy już liczą pieniądze.

Władze Biłgoraja podjęły decyzję m.in. o ograniczeniu oświetlania np. ścieżek rowerowych, o czym pisaliśmy w artykule pt. Ograniczenie oświetlania ścieżek rowerowych, kościołów. Podczas październikowej sesji Rady Miasta burmistrz Janusz Rosłan mówił o tym, że dzialania będą znacznie szerzej zakrojone.

- Wyłączono oświetlenie budynku Urzędu Miasta i ograniczono czas oświetlania obiektów sakralnych w następujących parafiach: pw. Trójcy Świętej i WNMP, św. Jerzego oraz św. Marii Magdaleny. Obecnie iluminacje kościelne wyłączają się ok. godz. 22:00. Są to kolejne zmiany, które zostały wdrożone wobec rosnących kosztów za energię elektryczną. Przypomnę, że w latach ubiegłych wprowadzone zostały przerwy nocne w oświetlaniu niektórych ulic osiedlowych, na których występują obwody z energochłonnymi oprawami sodowymi - wyjaśniał włodarza.

W celu ograniczenia zużycia energii elektrycznej, w październiku zostały dokonane także zmiany w obwodach oświetleniowych na terenie miasta:

wyłączono z eksploatacji:

  1. 15 opraw doświetlających ciąg pieszy i ścieżkę rowerową na końcowym odcinku
    ul. Zamojskiej,

  2. 5 opraw parkowych na skwerze przy ul. Zamojskiej i 3 Maja,

  3. 17 plafonów podświetlających pawilony (szalet i BIT) przy Placu Wolności,

  4. 1 oprawę sodową na słupie oświetleniowym przy skrzyżowaniu ul. Szewskiej i ul. Widok.

- Przypomnę, że w latach ubiegłych wprowadzone zostały przerwy nocne w oświetlaniu niektórych ulic osiedlowych, na których występują obwody z energochłonnymi oprawami sodowymi - dodał burmistrz Rosłan.

red.
red. dodany 6 listopada 2022
 
Odsłon: 6813

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

sssss
Oceniano 9 razy  +7
Od jakiegoś czasu kler bardzo intensywnie "pracuje" nad oświetleniem kościołów. Jeśli nie zmienią księżulkowie swojego postępowania i podejścia do ludzi, to doprowadzą do tego że kościoły będą świeciły ale pustkami . . .
JKlemens
Oceniano 10 razy  +6
Gdyby w Polsce rządzili Polacy to pan burmistrz zostałby postawiony przed sądem a ten skazał by go na zwrot pieniędzy wydanych na oświetlenie kościołów i grzywnę w wysokości rocznych poborów. To księża kupują mieszkania w Krakowie czy Warszawie a nie mają parę zł na zapłacenie za prąd. Czy burmistrz wie ile bierze ksiądz za pochówek, czy za wesele? A ile kosztuje miejsce na cmentarzu? A po co mają być oświetlane kościoły w nocy? Co to roboty tam w nocy jakieś są wykonywane, czy może oświetlają wieże, żeby o nie nie zahaczył samolot? Chyba władze w Polsce trzeba oddać komunistom oni zrobią z tym złodziejstwem porządek. Najlepiej żeby W. Gomułka zmartwychwastał. On by sobie z tym dał radę.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
dzisiaj, 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
dzisiaj, 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w piątek, godzina 09:48 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
dzisiaj, 10:16 Osuchy
Dwie historyczne rocznice w Osuchach
w piątek, godzina 20:22 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika