REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2023.01.27 14:16 | aktualizacja: 2023.01.27 14:15

Rakieta squash - do czego służy grometa?

Już nie raz zdarzyło się usłyszeć coraz to ciekawszą teorię na temat grometów do rakiety squash. Jedna z nich mówi o tym, że jest to osłona przed złamaniem, co nie może być dalsze od prawdy. Dla tych, którzy tak myślą polecam uderzyć w ścianę pięścią na której mamy gumową rękawicę. Kawałek gumy tak samo ochroni naszą dłoń przed siniakiem, jak gromet przed złamaniem ramy rakiety po uderzeniu z w ścianę. Pozwólcie, że wyjaśnię jaką funkcję spełnia ten kawałek nylonu wciśnięty w ramę rakiety.
Rakieta squash - do czego służy grometa?

Rakieta squash - bumper, grometa, gromet

Funkcjonuje kilka nazw dla grometu (-y), w zasadzie w każdym zakątku Polski mówi się na ten element inaczej. Do czego służy ten kawałek plastiku na rakiecie squashowej? Otóż jest to po prostu system do prowadzenia strun naciągu przez ramę. Jest wymagany, bo rakiety squash mają ostre krawędzie, które rozcinałyby naciąg kiedy ten "pracuje" na ramie. Niektórzy producenci odeszli od grometów, pierwszym z nich była firma Eye Rackets, która zrezygnowała z bumperów już kilka ładnych lat temu. Są kolejni idący w jej ślady. Ten producent zastąpił gromet przelotkami wkładanymi w otwory w rakiecie. Spełniają swoją rolę doskonale, a przy tym nie podnoszą niepotrzebnie wagi rakiety. Dzięki temu zabiegowi marka Eye tworzy bardzo lekkie i zwinne rakiety, idealne dla graczy ceniących sobie łatwość ułożenia rakiety squash do zagrania.

Jak zmienia się grometę w rakiecie squash?

Do wymiany dochodzi najczęściej kiedy połamiemy gromet, albo wypadnie jedna lub więcej przelotek. Pojawia się wtedy ryzyko, że gromet rozetnie nam naciąg i rakietę squashową trzeba będzie serwisować. Aby uniknąć szybkiego powrotu do serwisu squashowego należy przy tej wymianie naciągu poprosić o wymianę grometu. Doświadczony serwisant podpowie czy jest to konieczne i zasugeruje jaki gromet do naszej rakiety squash należy wybrać. Najwięksi producenci zapewniają gromety do swoich modeli, dzięki czemu nie ma problemu z wymianą. Dla innych pozostaje wymiana przelotek lub gra z połamanym grometem i zabezpieczanie naciągu w inny sposób. Przed zakupem rakiety warto sprawdzić czy na rynku dostępne są odpowiednie gromety, ewentualnie ich zamienniki.

Red.
Red. dodany 27 stycznia 2023
 
Odsłon: 362

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
w środę, godzina 12:09 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
w środę, godzina 14:53 Biłgoraj
Nowe kierownictwo Nadleśnictwa Biłgoraj
14 marca 2023 Osuchy
Podpisano umowę na budowę Muzeum Partyzantów Polskich
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Osuchach, gdzie ma powstać muzeum poświęcone partyzantom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek 14 marca.
w środę, godzina 10:38 Wola Obszańska
Włamanie i kradzież w gminie Obsza
w środę, godzina 11:30 Potok Górny
Kompletnie pijany 62-latek za kierownicą jeepa
13 marca 2023 Biłgoraj
Radni przyjęli uchwałę w obronie św. Jana Pawła II
W poniedziałkowe popołudnie 13 marca odbyła się sesja Rady Powiatu. Podczas obrad radni przez aklamację przyjęli uchwałę, w której wyrazili swoje stanowisko w sprawie ataków na św. Jana Pawła II.
we wtorek, godzina 12:18 Biłgoraj
Zawodowy strzał w 10!
we wtorek, godzina 10:27 Biłgoraj
Andrzej Borowiec nowym szefem lubelskich lasów
w piątek, godzina 11:48 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w środę, godzina 08:06 Biłgoraj
Uczniowie LO im. ONZ gościli ósmoklasistów
w poniedziałek, godzina 09:12 Biłgoraj
Przebudowa trasy 858. W czwartek spotkanie informacyjne
11 marca 2023 Biłgoraj
Sportowy Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosił wszystkie panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Były wspólne ćwiczenia, ale też konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym wydarzenia była Małgorzata Mączyńska.
w niedzielę, godzina 11:49 Pisklaki
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji sprzątania Tanwi
10 marca 2023 Biłgoraj
Ten budynek zniknie?
13 marca 2023 Biłgoraj
Awantura o szlaban
W połowie ubiegłego roku pojawił się pomysł, by przy wjeździe od strony ul. Aptecznej ustawić szlaban, który miałby ograniczyć przejazd drogą wewnętrzną. Wnioskujący o takie rozwiązanie mieszkańcy dwóch bloków uzasadniali to dużym natężeniem ruchu. Awantura dotycząca tego szlabanu wybuchła podczas zebrania rady osiedla. Przetarg już rozstrzygnięto, ale rada osiedla będzie składać wniosek o to, by rogatki nie ustawiać.
w środę, godzina 10:14 Biłgoraj
Skatepark już dostępny?
we wtorek, godzina 07:45 Biłgoraj
Kolejna okazja, by otrzymać sadzonkę
10 marca 2023 Biłgoraj
Co dalej z petycją w obronie lasów biłgorajskich?
Mieszkańcy Biłgoraja nadal walczą o ograniczenie wycinki lasów w okolicach miasta. Podkreślają, że w Planie Urządzania Lasu na lata 2020 - 2029 zaplanowano wykonanie rębni zupełnych na powierzchni 1640 ha, czyli w ciągu obecnej dziesięciolatki zaplanowano do wycięcia o 72 ha powierzchni więcej, niż w ciągu poprzednich 20 lat.
10 marca 2023 Biłgoraj
Poznaliśmy laureatów Biłgorajskich Sit Przedsiębiorczości
w sobotę, godzina 11:00 Ciosmy
Mężczyzna poszkodowany podczas wycinki drzew
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika