REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.02.03 20:17

Spotkanie z działaczami Lewicy

W piątkowe popołudnie 3 lutego, w siedzibie LOK w Biłgoraju odbyło się spotkanie działaczy Lewicy z parlamentarzystami tej formacji. Rozmawiano o najważniejszych kwestiach przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Posłowie informowali też czym chcą przekonać wyborców.
Spotkanie z działaczami Lewicy

Jesienią bieżącego roku odbędą się wybory parlamentarne, co oznacza, że najbliższe miesiące będą czasem zwierania szyków i planowania strategii przez wszystkie partie polityczne, by w głosowaniu osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Właśnie dlatego organizowane są spotkania w terenie. Czasem są to otwarte wydarzenia z udziałem mieszkańców, czasem wyłącznie konsultacje we własnym gronie.

Jedno ze spotkań członków lewej strony lokalnej sceny politycznej odbyło się w piątkowe popołudnie 3 lutego, w siedzibie LOK w Biłgoraju.

Działacze i sympatycy Lewicy mieli okazję porozmawiać z parlamentarzystami. Do Biłgoraja przyjechali Maciej Kopiec oraz Wiesław Buż.

- Nasze spotkania służą temu, by rozmawiać z ludźmi i dopasować program, by odpowiadał na najważniejsze potrzeby mieszkańców. Głównym założeniem jest to, by ludzie zapoznali się z naszą pracą. Chcemy objechać wszystkie województwa, ale nie tylko te duże miasta, ważne dla nas są też spotkania w powiatach - powiedział w rozmowie z naszym portalem Maciej Kopiec i dodał, że obecnie trwa już drugi objazd Lewicy po kraju. Pierwszy był w ubiegłym roku.

- Wtedy jeździliśmy z hasłem "Bezpieczna rodzina", teraz z przyświeca nam hasło "Bezpieczny senior" - wyjaśnia parlamentarzysta. Przypomniał też, że klub Lewicy zgłosił w bieżącej kadencji najwięcej wśród klubów opozycyjnych ustaw, a było ich aż 200. - Świadczy to o tym, że mamy jednoznaczną wizję państwa i program, który chcemy realizować i który będziemy pilnować po wygranych wyborach w tym roku. Nie idziemy do wyborów tylko po to, by je wygrać, albo być przeciwko komuś, ale po to, by realizować naszą wizję państwa - dodaje Maciej Kopiec, zaznaczając, że wizja ta obejmuje m.in. zmniejszenie marży na paliwa, których wysokie ceny odczuwają już wszyscy, czy wdrożenie programu tanich mieszkań na wynajem. To także polityka senioralna, która zakłada wyższe świadczenia dla wdów i wdowców, ale też walka o prawa kobiet. - Chcemy nowoczesnego państwa, które będzie skupiało się na godnych usługach publicznych, będzie państwem bezpieczeństwa, opartym na człowieku, a nie na ideologii - podsumowuje Kopiec.

O zbliżających się wyborach i analizach z tym związanych mówił za to Wiesław Buż, który zaznaczył, że Lewica straciła poparcie wśród starszego elektoratu. - Chcemy wyciągać rękę do tych zasobów ludzkich o pomoc i wsparcie w wyborach parlamentarnych, ale też samorządowych, bo bez tego środowiska ani rusz. Jeśli ono się odwróci i stanie z boku to to nasze poparcie będzie nienajlepsze, niedające gwarancji powtórzenia wyniku, jaki osiągnęliśmy w tej kadencji - mówił poseł, zaznaczając, że wg sondaży poparcie dla lewej strony sceny politycznej waha się w granicach 9,5-10,5%.

- Sądzę, że przy pozytywnych tendencjach na lewicy, a negatywnych ze strony PiS może się to ukształtować korzystanie dla nas. Pojawiają się jednak inne polityczne kłopoty takie jak Polska 2050, czy Agrounia łącząca się z Porozumieniem. Zmierzamy w kierunku bycia silną grupą z PO, PSL, ale ja będzie nie wiemy. Wiele wskazuje na to, że nikt nas nie chce, nikt po nas ręki nie wyciąga, sprawa jest otwarta, na razie nie możemy złożyć jednoznacznej deklaracji ile będzie list wyborczych - mówił dalej poseł Buż i podkreślił: - Dopóki rządzi PiS w kwestii praworządności się nic nie zmieni.

Przypomnijmy, że wybory zostaną ogłoszone przez Prezydenta RP w miesiącach letnich. Najprawdopodobniej odbędą się one w październiku.

red.
red. dodany 3 lutego 2023
 
Odsłon: 2465

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (4)

JKlemens
Oceniano 4 razy  0
A czy w waszym programie macie to, że jak zdobędziecie władzę powsadzacie do więzienia Mosze Morawetzkego, Obajtka-obsrajtka, Sasina vel Dziobatego oraz Glińskiego vel Glina no i oczywiście dyktatora o nikczemnym wzroście? Bo jak macie to w programie- to ja i cała moja rodzina głosuje na lewicę.
blondyn
Oceniano 10 razy  +2
"młoda lewica" a na sali większość 70+ /HIHIHI/
duki_1
Oceniano 9 razy  +3
"młoda lewica" 🤔...... serio???😁
george
Oceniano 9 razy  +3
jaka wy jestescie lewica jak chcecie sie dogadywac ze skrajnymi liberalami,moja lewica to byli bohaterowie Zeromskiego. Wy macie cwaniaka ekonomicznego w swoich szeregach ,Gdule, Szejne
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
w środę, godzina 12:09 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
w środę, godzina 14:53 Biłgoraj
Nowe kierownictwo Nadleśnictwa Biłgoraj
14 marca 2023 Osuchy
Podpisano umowę na budowę Muzeum Partyzantów Polskich
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Osuchach, gdzie ma powstać muzeum poświęcone partyzantom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek 14 marca.
w środę, godzina 10:38 Wola Obszańska
Włamanie i kradzież w gminie Obsza
w środę, godzina 11:30 Potok Górny
Kompletnie pijany 62-latek za kierownicą jeepa
13 marca 2023 Biłgoraj
Radni przyjęli uchwałę w obronie św. Jana Pawła II
W poniedziałkowe popołudnie 13 marca odbyła się sesja Rady Powiatu. Podczas obrad radni przez aklamację przyjęli uchwałę, w której wyrazili swoje stanowisko w sprawie ataków na św. Jana Pawła II.
we wtorek, godzina 12:18 Biłgoraj
Zawodowy strzał w 10!
we wtorek, godzina 10:27 Biłgoraj
Andrzej Borowiec nowym szefem lubelskich lasów
w piątek, godzina 11:48 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w środę, godzina 08:06 Biłgoraj
Uczniowie LO im. ONZ gościli ósmoklasistów
w poniedziałek, godzina 09:12 Biłgoraj
Przebudowa trasy 858. W czwartek spotkanie informacyjne
11 marca 2023 Biłgoraj
Sportowy Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosił wszystkie panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Były wspólne ćwiczenia, ale też konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym wydarzenia była Małgorzata Mączyńska.
w niedzielę, godzina 11:49 Pisklaki
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji sprzątania Tanwi
10 marca 2023 Biłgoraj
Ten budynek zniknie?
13 marca 2023 Biłgoraj
Awantura o szlaban
W połowie ubiegłego roku pojawił się pomysł, by przy wjeździe od strony ul. Aptecznej ustawić szlaban, który miałby ograniczyć przejazd drogą wewnętrzną. Wnioskujący o takie rozwiązanie mieszkańcy dwóch bloków uzasadniali to dużym natężeniem ruchu. Awantura dotycząca tego szlabanu wybuchła podczas zebrania rady osiedla. Przetarg już rozstrzygnięto, ale rada osiedla będzie składać wniosek o to, by rogatki nie ustawiać.
w środę, godzina 10:14 Biłgoraj
Skatepark już dostępny?
we wtorek, godzina 07:45 Biłgoraj
Kolejna okazja, by otrzymać sadzonkę
10 marca 2023 Biłgoraj
Co dalej z petycją w obronie lasów biłgorajskich?
Mieszkańcy Biłgoraja nadal walczą o ograniczenie wycinki lasów w okolicach miasta. Podkreślają, że w Planie Urządzania Lasu na lata 2020 - 2029 zaplanowano wykonanie rębni zupełnych na powierzchni 1640 ha, czyli w ciągu obecnej dziesięciolatki zaplanowano do wycięcia o 72 ha powierzchni więcej, niż w ciągu poprzednich 20 lat.
10 marca 2023 Biłgoraj
Poznaliśmy laureatów Biłgorajskich Sit Przedsiębiorczości
w sobotę, godzina 11:00 Ciosmy
Mężczyzna poszkodowany podczas wycinki drzew
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika