REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.02.25 20:13 | aktualizacja: 2023.02.26 09:13

Koncert "Taniec i poezja" na 30-lecie "Ady" [NOWE ZDJĘCIA]

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju zaprosił na Koncert Jubileuszowy z cyklu "Taniec i Poezja" na 30-lecie istnienia Grupy Tańca Współczesnego "Ada". Wydarzenie odbyło się w sobotnie popołudnie 25 lutego w Biłgorajskim Centrum Kultury.
Koncert "Taniec i poezja" na 30-lecie "Ady" [NOWE ZDJĘCIA]

"Wszystko to, co nas tworzy" - tak zatytułowana została jubileuszowa edycja koncertu, który odbyła się 25 lutego, w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Właśnie w ten sposób świętowano aż 30 lat istnienia Grupy Tańca Współczesnego "Ada". Zaczęło się od jednej grupy, obecnie jest ich kilka.

"Adę" tworzą dziewczęta w wieku od 6 do 19 lat. Nauczycielką i choreografem "ADY" jest Edyta Buczek . Podczas zajęć wychowanki poznają różne techniki i formy taneczne, wykorzystywane następnie w choreografiach, będących często fabularnymi opowieściami o różnorodnej tematyce. Tancerki w ciągu roku szkolnego często prezentują się na lokalnych scenach podczas okolicznościowych uroczystości, uświetniają swymi występami imprezy organizowane przez MDK, a także biorą udział w wielu przeglądach i festiwalach tanecznych o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim, a także międzynarodowym, na których zdobywają ważne nagrody i wyróżnienia.

Swoje umiejętności prezentowały także podczas podzielonego na trzy części jubileuszowego koncertu, który do BCK przyciągnął prawdziwe tłumy. Całość przygotowała twórczyni zespołu Edyta Buczek.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa pracy i zaangażowania, radości jaką niesiecie kolejnym pokoleniom młodych artystów. Za to wszystko serdecznie dziękuję, a jako przedstawiciel organu prowadzącego powiem, że jestem dumny z tego, że w Biłgoraju jest Młodzieżowy Dom Kultury, który do tego świetnie działa - powiedział starosta powiatu biłgorajskiego Andrzej Szarlip.

Gospodarz powiatu dodał, że 30 lat to bardzo długi czas, a ten czas istnienia "Ady" wypełniony był koncertami, wyjazdami, międzynarodowymi sukcesami. - Promujecie nasz powiat najlepiej jak się da - podsumował starosta i wręczył kwiaty na ręce Edyty Buczek.

- Najpiękniejsze dzieła baletowe powstawały wtedy, gdy w jednym miejscu gromadzili się najwspanialsi choreografowie, najznakomitsi tancerze, kompozytorzy potrafiący stworzyć dzieła poddające się ilustrowaniu tańcem i osoby, które potrafiły to wszystko scalić. W Edycie jest to wszystko. Dziękuję ci, że potrafisz znaleźć wspaniałą muzykę i stworzyć do niej przepiękną ilustrację, którą zachwycasz biłgorajską publiczność już 30 lat - powiedział za to burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

Kolejnych tak udanych koncertów przy wypełnionej po brzegi publiczności życzył młodym tancerzom dyrektor BCK Stanisław Kowalczyk.

red.
red. dodany 25 lutego 2023
 
Odsłon: 4403

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
dzisiaj, 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
dzisiaj, 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w piątek, godzina 09:48 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
dzisiaj, 10:16 Osuchy
Dwie historyczne rocznice w Osuchach
w piątek, godzina 20:22 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika