REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.02.25 20:13 | aktualizacja: 2023.02.26 09:13

Koncert "Taniec i poezja" na 30-lecie "Ady" [NOWE ZDJĘCIA]

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju zaprosił na Koncert Jubileuszowy z cyklu "Taniec i Poezja" na 30-lecie istnienia Grupy Tańca Współczesnego "Ada". Wydarzenie odbyło się w sobotnie popołudnie 25 lutego w Biłgorajskim Centrum Kultury.
Koncert "Taniec i poezja" na 30-lecie "Ady" [NOWE ZDJĘCIA]

"Wszystko to, co nas tworzy" - tak zatytułowana została jubileuszowa edycja koncertu, który odbyła się 25 lutego, w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Właśnie w ten sposób świętowano aż 30 lat istnienia Grupy Tańca Współczesnego "Ada". Zaczęło się od jednej grupy, obecnie jest ich kilka.

"Adę" tworzą dziewczęta w wieku od 6 do 19 lat. Nauczycielką i choreografem "ADY" jest Edyta Buczek . Podczas zajęć wychowanki poznają różne techniki i formy taneczne, wykorzystywane następnie w choreografiach, będących często fabularnymi opowieściami o różnorodnej tematyce. Tancerki w ciągu roku szkolnego często prezentują się na lokalnych scenach podczas okolicznościowych uroczystości, uświetniają swymi występami imprezy organizowane przez MDK, a także biorą udział w wielu przeglądach i festiwalach tanecznych o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim, a także międzynarodowym, na których zdobywają ważne nagrody i wyróżnienia.

Swoje umiejętności prezentowały także podczas podzielonego na trzy części jubileuszowego koncertu, który do BCK przyciągnął prawdziwe tłumy. Całość przygotowała twórczyni zespołu Edyta Buczek.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa pracy i zaangażowania, radości jaką niesiecie kolejnym pokoleniom młodych artystów. Za to wszystko serdecznie dziękuję, a jako przedstawiciel organu prowadzącego powiem, że jestem dumny z tego, że w Biłgoraju jest Młodzieżowy Dom Kultury, który do tego świetnie działa - powiedział starosta powiatu biłgorajskiego Andrzej Szarlip.

Gospodarz powiatu dodał, że 30 lat to bardzo długi czas, a ten czas istnienia "Ady" wypełniony był koncertami, wyjazdami, międzynarodowymi sukcesami. - Promujecie nasz powiat najlepiej jak się da - podsumował starosta i wręczył kwiaty na ręce Edyty Buczek.

- Najpiękniejsze dzieła baletowe powstawały wtedy, gdy w jednym miejscu gromadzili się najwspanialsi choreografowie, najznakomitsi tancerze, kompozytorzy potrafiący stworzyć dzieła poddające się ilustrowaniu tańcem i osoby, które potrafiły to wszystko scalić. W Edycie jest to wszystko. Dziękuję ci, że potrafisz znaleźć wspaniałą muzykę i stworzyć do niej przepiękną ilustrację, którą zachwycasz biłgorajską publiczność już 30 lat - powiedział za to burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

Kolejnych tak udanych koncertów przy wypełnionej po brzegi publiczności życzył młodym tancerzom dyrektor BCK Stanisław Kowalczyk.

red.
red. dodany 25 lutego 2023
 
Odsłon: 5258

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
w poniedziałek, godzina 15:23 Kraj
Policjanci zabezpieczają przejazd kolumn wojskowych
w poniedziałek, godzina 13:57 Józefów
Nastolatek utknął na skalnej ścianie. Wezwano strażaków
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w niedzielę, godzina 12:40 Borowiec
Ogień strawił poddasze
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w piątek, godzina 17:42 Biłgoraj
Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego mostu
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
20 lutego 2024 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w poniedziałek, godzina 18:58 Biłgoraj
Mura do Rosłana, Rosłan do Mury - kampania się rozpędza
Poszło o opłaty za korzystanie z Orlików. Radny, a zarazem kandydat na burmistrza Biłgoraja Marcin Mura zasugerował, że obecne władze planują właśnie takie kroki. Burmistrz Janusz Rosłan odpowiedział ostro. - Stop brudnej kampanii - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych. Szczegóły poniżej.
w poniedziałek, godzina 20:40 Biłgoraj
Witajcie w "Jedynce"
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Kilometr drogi powiatowej za ponad 2 mln zł
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika