REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.03.05 11:58 | aktualizacja: 2023.03.05 12:47

Bieg Tropem Wilczym po raz 8. w Biłgoraju

W niedzielę 5 marca odbyła się XI edycja Biegu Tropem Wilczym. Uczestnicy wystartowali sprzed Urzędu Miasta o godz. 10. Celem było upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, czyli żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.
Bieg Tropem Wilczym po raz 8. w Biłgoraju

Kolejna już edycja Biegu Tropem Wilczym wystartowała w niedzielne przedpołudnie. W tym roku odbywa się XI edycja wydarzenia, a w Biłgoraju zorganizowano je po raz 8.

Wspólnie z mieszkańcami Biłgoraja i okolic biegali przedstawiciele władz, w tym posłanka Beata Strzałka, starosta Andrzej Szarlip, członek Zarządu Powiatu Andrzej Łagożny, czy zastępca burmistrza Biłgoraja Jarosław Bondyra.

Celem tej ogólnopolskiej inicjatywy jest upamiętnienie podziemia niepodległościowego represjonowanego, mordowanego przez władze komunistyczne.

Poza tym w wydarzeniu chodziło m.in.: popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu wśród mieszkańców powiatu biłgorajskiego, ale też upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, promocja powiatu. To także dalsza część obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych, który przypada na 1. marca, relację z biłgorajskich uroczystości znajdą Państwo pod adresem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Trasa biegu tradycyjnie wyniosła 1 963 metry. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. - Pamiętajmy o tych, o których przez całe lata historia milczała. Część tych osób, które po '45 roku walczyły wolną Polskę to również osoby z naszego terenu, zaangażowani w ciche bitwy z rosyjskim okupantem. Uczcijmy ich pamięć - mówiła posłanka Beata Strzałka.

- Cieszę się, że z roku na rok jest nas coraz więcej. Widać, że za każdym razem więcej jest zwłaszcza młodych osób. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Biegniemy przecież po to, by przypomnieć o wartościach, za które Żołnierze Wyklęci musieli ginąć. Dziś musimy pamiętać, że wolność nie jest dana raz na zawsze, a zadana i to od was, droga młodzieży zależy, jak będzie wyglądać przyszłość - dodał starosta Andrzej Szarlip.

Organizator, czyli Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, poza samym biegiem, przewidziało szereg atrakcji m.in. konkurs, a o godzinie 15:00 w BCK w Biłgoraju, bezpłatną projekcję filmu "Wyklęty". Podczas imprezy, prowadzona będzie charytatywna zbiórka, na rehabilitację i leczenie Frania Kluchy.

red.
red. dodany 5 marca 2023
 
Odsłon: 5509

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

Drakkar
Oceniano 12 razy  +8
Dziś musimy pamiętać, że wolność nie jest dana raz na zawsze, a zadana i to od was, droga młodzieży zależy, jak będzie wyglądać przyszłość - dodał starosta Andrzej Szarlip.
Jak na razie to ta młodzież jest po opieką taty i mamy więc nie maja za bardzo czym sie martwić.
Dopiero jak się zderzą z dobrobytem made in Jareczek to ta przyszłość nie bedzie taka kolorowa.
Ale nad tym żeby nie mieli zbyt krytycznego zdania pracuje już minister Garnek wraz z czarnymi kleszczami.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
w sobotę, godzina 12:56 Biłgoraj
Mikołajowy zawrót głowy w Samorządowym Przedszkolu Nr 1
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika