REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.04.18 11:12 | aktualizacja: 2023.04.19 13:03

Nowy dyrektor RCEZ, bez zmian w ZSBiO

W pierwszej połowie marca Zarząd Powiatu w Biłgoraju ogłosił konkursy na dyrektorów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Postępowania już rozstrzygnięto. Kto będzie zarządzać placówkami przez następne 5 lat?
Nowy dyrektor RCEZ, bez zmian w ZSBiO

Przypomnijmy:

9 marca Zarząd Powiatu podjął uchwały dotyczące ogłoszenia konkursów na dyrektorów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO.

Dotychczas placówkami zarządzali Jerzy Buczko i Stanisław Sitarz. Od kandydatów na te stanowiska wymagano wykształcenia wyższego w stopniu magistra, a ponadto ukończenia kursu lub studiów z zakresu zarządzania oświatą, a także co najmniej 5-letniego doświadczenia w pracy jako nauczyciel. Dodatkowo kandydaci musieli spełniać warunki zdrowotne, niezbędne do pełnienia funkcji dyrektora.

Poznaliśmy już wyniki postępowań. Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Biłgoraju zarówno do konkursu na stanowisko dyrektora RCEZ, jak i ZSBiO przystąpił jeden kandydat.

W wyniku postępowania kandydatem na stanowisko dyrektora ZSBiO został Stanisław Sitarz, który dotychczas kierował placówką. Jak przekazało Starostwo Powiatowe otrzymał on bezwzględną większość głosów członków komisji konkursowej oraz spełnił warunki niezbędne do kierowania placówką oświatową.

Z kolei do konkursu na stanowisko dyrektora RCEZ przystąpił Jarosław Dubiel. Z informacji przekazanych przez Starostwo Powiatowe wynika, że spełnił warunki ogłoszenia oraz niezbędne wymagania, które powinna posiadać osoba, zajmująca stanowisko dyrektora oraz uzyskał bezwzględną wiekszość głosów członków komisji. Oznacza to, że zastąpi na stanowisku Jerzego Buczko.

Red.
Red. dodany 18 kwietnia 2023
 
Odsłon: 10317

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 11:35 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
dzisiaj, 11:22 Tarnogród
Nastolatka z powiatu w Parlamencie Młodych
w poniedziałek, godzina 11:15 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
w środę, godzina 08:50 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
w poniedziałek, godzina 10:45 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Kompleks boisk sportowych za 4,5 mln zł otwarty [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 07:46 Biłgoraj
Drugie miejsce biłgorajskiego "Medyka"
w środę, godzina 08:34 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Drzewka czekają na chętnych
dzisiaj, 09:12 Biłgoraj
Starosta wyróżniony medalem 550-lecia Województwa Lubelskiego
w poniedziałek, godzina 07:13 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
90-letni most do remontu. Będą objazdy
dzisiaj, 09:52 Obsza
Przygotowania do Złotych Godów
w poniedziałek, godzina 08:32 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
dzisiaj, 08:49 Korczów
Najlepsi z bezpieczeństwa w ruchu drogowym
w niedzielę, godzina 13:45 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 13:37 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
w piątek, godzina 11:59 Biłgoraj
Decydujemy o przyszłości miasta. Spotkania z kandydatami na burmistrza
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Uczniowie I LO im. ONZ mają indeksy na 21 uczelni
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika