REKLAMA
Pełna wersja
STOCZEK
2023.05.06 08:15 | aktualizacja: 2023.05.05 19:50

Powstała Aleja Pamięci Jana Pawła II

W gminie Potok Górny powstała Aleja Pamięci Jana Pawła II. To kolejna inicjatywa Nadleśnictwa Biłgoraj, która ma na celu upamiętnienie papieża Polaka.
Powstała Aleja Pamięci Jana Pawła II

W ramach akcji #łącząnasdrzewa Nadleśnictwo Biłgoraj zaprosiło na akcję sadzenia drzew. Wydarzenie odbyło się w piątek 5 maja w leśnictwie Potok, a dokładnie przy leśno-gminnej drodze prowadzącej do Stoczka, miejsca objawienia Matki Bożej.

Aleję, która liczyć będzie 300 dębów poświęcono pamięci Jana Pawła II. W sadzeniu uczesniczyli m.in. wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Andrzej Borowiec, wójt gminy Potok Górny Stanisław Dyjak, wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko, radni Rady Powiatu w Biłgoraju, dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju Adam Przytuła, społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lipinach Górnych, członkinie KGW Lipiny Górne Borowina, KGW w Lipinach Dolnych oraz OSP Lipiny Górne Borowina, OSP Lipiny Dolne i OSP Lipiny Górne - Lewki. Każda sadzonka została oznaczona imieniem osoby sądzącej.

To już kolejna inicjatywa w ramach ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych. W ostatnim tygodniu kwietnia wleśnictwie Wola pod Biłgorajem zasadzono Las Pamięci Jana Pawła II, a informowaliśmy o tym w artykule pt. Las Pamięci Jana Pawła II pod Biłgorajem.

Red.
Red. dodany 6 maja 2023
 
Odsłon: 3776

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

.
Oceniano 11 razy  +7
Fajnie by było zobaczyć takie dorosłe aleje stworzone z drzew, które już są w pełni wieku. Na przykład tych, które są wycinane przy obecnych traktach i ścieżkach leśnych. Można by było niektóre takie już gotowe aleje ochrzcić im. JP2 jeśli już tak bogobojni leśnicy dbają o PR. Niestety wśród laików to się tak pięknie nie sprzedaje jak zasadzenie podpisanych 300 dębów. Czysty egoizm. Na starych drzewach można by przyklejać na ślinę (ekologicznie) tabliczki dzięki komu nie zostały wycięte.
Podsumowując, fajnie że nawet i takie jak w artykule inicjatywy się zdarzają tylko szkoda, że to ocieplanie wizerunku Lasów Państwowych robi się od tyłka strony.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
dzisiaj, 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
w piątek, godzina 22:40 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
dzisiaj, 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w środę, godzina 14:29 Biłgoraj
Obraz Knappa zawisł na ścianie Urzędu Miasta
dzisiaj, 08:16 Dereźnia Solska
Remiza zamieniła się w salę teatralną
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 16:03 Biłgoraj
W muzeum można oglądać wystawę poświęconą słynnemu artyście z Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
dzisiaj, 10:04 Biłgoraj
Są wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Kto i ile dostał?
Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Dotacje zostaną udzielone na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji związanych z: budową obiektu, dostosowaniem obiektu lub zakupem wyposażenia. Pieniądze trafią też do Biłgoraja.
we wtorek, godzina 11:58 Biłgoraj
Będą utrudnienia na ulicach Biłgoraja
w sobotę, godzina 17:20 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
Sanepid wydał komunikat dotyczący przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Okrągłe - Korczów (gmina Biłgoraj). Wykryto w niej bakterie z grupy coli.
w środę, godzina 07:54 Biłgoraj
1,3 mln zł na przebudowę zabytkowego mostu w Biłgoraju
we wtorek, godzina 08:08 Biłgoraj
Wiemy, kto będzie liczyć głosy
w piątek, godzina 14:29 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w niedzielę, godzina 10:23 Biłgoraj
W rezerwacie Obary powstanie punkt widokowy?
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Uwaga mieszkańcy bloków! To próba oszustwa
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika