REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.05.19 13:10

O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska

Ta historia trafiła już do ogólnopolskich mediów. Konfliktem mieszkańców dotyczącym ustawienia szlabanu na terenie osiedla Nadstawna zainteresowały się portal Onet, czy telewizja Polsat. Dziś dziennikarze gościli w Biłgoraju.
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska

W bieżącym tygodniu, na terenie osiedla Nadstawna, a dokładnie przy wjeździe od ul. Aptecznej w kierunku północnym ustawiony został szlaban, mający na celu ograniczenie możliwością wjazdu na drogę wewnętrzną, przy której stoją bloki należące do Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada".

Był to wniosek mieszkańców budynków Nadstawna 52 i 34, którzy wystąpili z prośbą o zamontowanie urządzenia jeszcze w ubiegłym roku.

Procedura ciągnęła się kilka miesięcy. Burmistrz Biłgoraja musiał wyrazić zgodę na ustawienie szlabanu ze względu na fakt, że ogranicza on dostęp do drogi, która powstała przy udziale środków publicznych.

W międzyczasie, podczas tegorocznych spotkań rad osiedlowych, wybuchła awantura między mieszkańcami, gdyż część z nich nie zgadzała się na ustawienie rogatek. Pod pismem protestacyjnym zebrano ok. 500 podpisów, w tym ok. 150 członków spółdzielni.

O całej historii pisaliśmy w artykułach pt.Gorąca dyskusja o... szlabanach i boiskach, Awantura o szlaban oraz Koniec dyskusji. Szlaban stanie w ciągu najbliższych dni.

Obecnie szlaban jest otwarty i tak pozostanie do czasu, kiedy mieszkańcy nie zakupią pilotów.

Temat wciąż wzbudza kontrowersje. O tej sytuacji będą mogli dowiedzieć się mieszkańcy całego kraju, bo sprawą biłgorajskiego szlabanu zajęły się ogólnopolskie media. Już poinformował o tym onet.pl, w piątkowe popołudnie 19 maja, do miasta zawitała też ekipa telewizji Polsat.

red.
red. dodany 19 maja 2023
 
Odsłon: 10543

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (4)

Najwyżej oceniane komentarze
volvo
Oceniano 16 razy  +16
Stawiać szlaban w tym miejscu to śmiech na sali!
Wszystkie komentarze
volvo
Oceniano 16 razy  +16
Stawiać szlaban w tym miejscu to śmiech na sali!
krzysztofpa
Oceniano 10 razy  -10
Ty z KACZYSZYNA matołem to jesteś TY wręcz chamem nazywając mieszkańców bloków nie mieszkasz przy tych blokach to tzw. mordę w kubeł
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 13 razy  +9
Kilku matołom zachciało się szlabanu i utrudniają życie mieszkańcom Biłgoraja. Mało tego, to jeszcze miasto stało się pośmiewiskiem na całą Polskę. Chętnie takim kmiotkom napluję w gębę... :(
krzysztofpa
Oceniano 32 razy  -26
szlaban bardzo dobry pomysł uliczka przy tych blokach to nie autostrada bardzo słuszna decyzja nareszcie będzie cisza i spokój
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
dzisiaj, 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
dzisiaj, 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w piątek, godzina 09:48 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
dzisiaj, 10:16 Osuchy
Dwie historyczne rocznice w Osuchach
w piątek, godzina 20:22 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika