REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.05.19 13:10

O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska

Ta historia trafiła już do ogólnopolskich mediów. Konfliktem mieszkańców dotyczącym ustawienia szlabanu na terenie osiedla Nadstawna zainteresowały się portal Onet, czy telewizja Polsat. Dziś dziennikarze gościli w Biłgoraju.
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska

W bieżącym tygodniu, na terenie osiedla Nadstawna, a dokładnie przy wjeździe od ul. Aptecznej w kierunku północnym ustawiony został szlaban, mający na celu ograniczenie możliwością wjazdu na drogę wewnętrzną, przy której stoją bloki należące do Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada".

Był to wniosek mieszkańców budynków Nadstawna 52 i 34, którzy wystąpili z prośbą o zamontowanie urządzenia jeszcze w ubiegłym roku.

Procedura ciągnęła się kilka miesięcy. Burmistrz Biłgoraja musiał wyrazić zgodę na ustawienie szlabanu ze względu na fakt, że ogranicza on dostęp do drogi, która powstała przy udziale środków publicznych.

W międzyczasie, podczas tegorocznych spotkań rad osiedlowych, wybuchła awantura między mieszkańcami, gdyż część z nich nie zgadzała się na ustawienie rogatek. Pod pismem protestacyjnym zebrano ok. 500 podpisów, w tym ok. 150 członków spółdzielni.

O całej historii pisaliśmy w artykułach pt.Gorąca dyskusja o... szlabanach i boiskach, Awantura o szlaban oraz Koniec dyskusji. Szlaban stanie w ciągu najbliższych dni.

Obecnie szlaban jest otwarty i tak pozostanie do czasu, kiedy mieszkańcy nie zakupią pilotów.

Temat wciąż wzbudza kontrowersje. O tej sytuacji będą mogli dowiedzieć się mieszkańcy całego kraju, bo sprawą biłgorajskiego szlabanu zajęły się ogólnopolskie media. Już poinformował o tym onet.pl, w piątkowe popołudnie 19 maja, do miasta zawitała też ekipa telewizji Polsat.

red.
red. dodany 19 maja 2023
 
Odsłon: 11723

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (4)

Najwyżej oceniane komentarze
volvo
Oceniano 16 razy  +16
Stawiać szlaban w tym miejscu to śmiech na sali!
Wszystkie komentarze
volvo
Oceniano 16 razy  +16
Stawiać szlaban w tym miejscu to śmiech na sali!
krzysztofpa
Oceniano 10 razy  -10
Ty z KACZYSZYNA matołem to jesteś TY wręcz chamem nazywając mieszkańców bloków nie mieszkasz przy tych blokach to tzw. mordę w kubeł
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 13 razy  +9
Kilku matołom zachciało się szlabanu i utrudniają życie mieszkańcom Biłgoraja. Mało tego, to jeszcze miasto stało się pośmiewiskiem na całą Polskę. Chętnie takim kmiotkom napluję w gębę... :(
krzysztofpa
Oceniano 32 razy  -26
szlaban bardzo dobry pomysł uliczka przy tych blokach to nie autostrada bardzo słuszna decyzja nareszcie będzie cisza i spokój
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 maja 2024 Biłgoraj
Jest nowy Zarząd Powiatu
W poniedziałek 6 maja poznaliśmy nazwisko gospodarza powiatu biłgorajskiego. Podczas pierwszej w tej kadencji sesji radni wybrali również zastępcę starosty oraz członków zarządu.
5 maja 2024 Tereszpol
Zatwierdzono cenę za wywóz i utylizację osadów z przydomowych oczyszczalni
dzisiaj, 08:52 Powiat
Niebezpieczna pogoda w powiecie
6 maja 2024 Biłgoraj
Poznaliśmy przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraja
Do Rady Miasta Biłgoraj wybrano 21 radnych, reprezentujących trzy komitety wyborcze. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w poniedziałek 6 maja, wybrano prezydium rady, czyli przewodniczącego i jego zastępców.
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
dzisiaj, 08:27 Karate
Karatecy na podium
5 maja 2024 Sokołówka
Potrójny jubileusz jednostek OSP
W niedzielę 5 maja w Sokołówce odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia jednostek OSP Radzięcin, Sokołówka i Wola Radzięcka, połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. W święcie uczestniczyli druhowie strażacy z całej gminy Frampol, mieszkańcy oraz liczni zaproszeni goście.
w czwartek, godzina 15:47 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w sobotę, godzina 11:25 Biłgoraj
Mieszkanka powiatu biłgorajskiego poszkodowana w wypadku karetki
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w czwartek, godzina 13:57 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
w sobotę, godzina 18:57 Biłgoraj
Biłgorajska odsłona Nocy Muzeów
6 maja 2024 Księżpol
Większość radnych nie przyszła na inauguracyjną sesję
W poniedziałek 6 maja miała się odbyć inauguracyjna sesja Rady Gminy Księżpol. Do posiedzenia jednak nie doszło. Na sesji nie pojawiła się większość radnych. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce.
w piątek, godzina 16:33 Biłgoraj
Zlot food trucków w Biłgoraju
w czwartek, godzina 11:15 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja otrzymuje najniższą emeryturę w kraju
6 maja 2024 Biłgoraj
Wybrano prezydium Rady Powiatu
W poniedziałkowe przedpołudnie 6 maja odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. W programie obrad znalazł się wybór prezydium rady, czyli przewodniczącego oraz dwóch zastępców.
w piątek, godzina 09:35 Majdan Stary
Pożar stolarni. 38 strażaków w akcji
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
w środę, godzina 08:01 Rogale
Aneta przegrała walkę z chorobą
we wtorek, godzina 16:50 Korczów-Majdan Nowy
Dwie kolizje w ciągu kilkudziesięciu minut
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika