REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.10.12 15:59

Samorządowcy odebrali promesy na milionowe inwestycje

W czwartkowe popołudnie 12 października przedstawiciele samorządów odebrali symboliczne czeki na realizację inwestycji w ramach ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafi ponad 119 mln zł.
Samorządowcy odebrali promesy na milionowe inwestycje

Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez samorządy w całej Polsce. Obejmuje ponad 30 obszarów gospodarki, w tym m.in. inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne w tym żłobki, czy przedszkola.

W minionym tygodniu ogłoszono wyniki ósmej edycji programu, informowaliśmy o tym w artykule pt. Miliony dla samorządów. Co powstanie?. Do samorządów w powiecie biłgorajskim trafi ponad 119 mln zł. Dofinansowanie inwestycji z budżetu państwa wyniesie od 80 proc. do 95 proc.

W czwartkowe popołudnie 12 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano uroczyste przekazanie symbolicznych czeków. Promesy z rąk posłanki Beaty Strzałki odebrali przedstawiciele powiatu biłgorajskiego, Biłgoraja, Frampola, Goraja, Józefowa oraz gminy Aleksandrów, Biłgoraj, Księżpol, Łukowa, Obsza, Tereszpol i Turobin.

Jak mówiła posłanka Beata Strzałka do samorządów trafiły środki na realizację ważnych inwestycji, w tym modernizację dróg i obiektów użyteczności publicznej, rozbudowę basenu, czy modernizację ciepłowni.

- Środki dadzą możliwość rozwoju każdej gminy, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców - podsumowała Beata Strzałka.

Red.
Red. dodany 12 października 2023
 
Odsłon: 5862

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

inż. Mamoń
Oceniano 8 razy  +6
Przypomnę, że oklaskiwanie polityków za wybudowanie szkoły, przedszkola, czy drogi za publiczne środki, to tak jak oklaskiwanie bankomatu za to, że wypłacił nam nasze pieniądze. W tym przypadku jeszcze nic nie zostało wybudowane, nawet pieniądze nie zostały przekazane, a już domagają się od nas oklasków za obietnicę przekazania nam naszych pieniędzy. Dokąd zmierzamy, Polsko?
Joszko
Oceniano 9 razy  +5
Żałośni są, najpierw odebrali pieniądze samorządom, żeby później rozdawać tekturowe czeki.
Drakkar
Oceniano 6 razy  +4
To całe szczęście że to nie ma nic wspólnego z październikową niedzielą.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 17:50 Biłgoraj
Mieszkanka Domu Kombatanta spisała wojenne wspomnienia
dzisiaj, 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
9 lutego 2024 Tarnogród
Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 16:35 Lubelszczyzna
153 tys. interwencji, 53 zabójstwa i 800 wypadków
w sobotę, godzina 08:17 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
10 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 08:47 Biłgoraj
Można korzystać z powiatowych taksówek. Usługa jest bezpłatna
w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
we wtorek, godzina 13:52 Frampol
Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
dzisiaj, 08:21 Kraj
Oszuści podszywają się pod komendanta policji
dzisiaj, 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w piątek, godzina 11:58 Region
Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
we wtorek, godzina 19:32 Lipiny Dolne
Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
we wtorek, godzina 08:24 Kick-boxing
Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
12 lutego 2024 Hedwiżyn
Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika