REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2023.11.30 21:53 | aktualizacja: 2023.11.30 21:52

Jak działa e recepta i jak ją zdobyć?

Wyjście z domu i udanie się do przychodni nie zawsze jest możliwe. Przeszkodą może być stan zdrowia, gorsze samopoczucie, osłabienie, albo niesprzyjające warunki atmosferyczne. Z kolei będąc już na miejscu należy zmierzyć się z kolejnym problemem, jakim są kolejki. Czasami nawet pomimo umówionej wcześniej wizyty u lekarza, oczekując w poczekalni można zmarnować mnóstwo czasu.
Jak działa e recepta i jak ją zdobyć?

Rozwiązaniem może być konsultacja z lekarzem online oraz e recepta. Uzyskanie recepty online jest bardzo prostym i o wiele szybszym sposobem, niż wizyta w gabinecie lekarskim.

  1. Recepty online - Internetowe konto pacjenta
  2. E-recepta - Logowanie do internetowego konta pacjenta
  3. Elektroniczne recepty - Realizacja w dowolnej aptece
  4. Konsultacje z lekarzem online

1. Recepty online - Internetowe konto pacjenta

W dzisiejszych czasach coraz mnie dziwi fakt, że większość spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Coraz częściej podobnie wygląda to w przypadku wizyt u lekarza. Aktualnie nie jest koniecznością wyjście z domu i odwiedzenie przychodni lekarskiej, ponieważ wszystko może odbyć się przez telefon lub przez ekran komputera.

Tak jest w przypadku realizacji recepty online, którą lekarz może wystawić przez Internet. Jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów chorych, którzy nie chcą narażać się na pogorszenie swojego stanu zdrowia lub dodatkowe obciążenie fizyczne w przypadku poważnej kontuzji. Recepta online pozwala również zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy, które zostałyby wydane na ewentualny transport do lekarza. Jest to zatem bardzo wygodny sposób dla każdego, kto ma dostęp do Internetu.

2. E-recepta - Logowanie do internetowego konta pacjenta

Wystawienie recepty online odbywa się zupełnie zdalnie, a receptę można otrzymać za pomocą kilku kliknięć. Niezbędny jest do tego przede wszystkim Internet oraz sprawny komputer.

Aby otrzymać e receptę wystarczy zalogować się do swojego internetowego konta pacjenta oraz wybrać odpowiedniego lekarza. Następnie wystarczy ustalić termin wizyty online oraz preferowany sposób kontaktu. Po opłaceniu wizyty odbędzie się konsultacja z lekarzem, podczas której wystawi receptę. Należy pamiętać, aby w internetowym koncie pacjenta podać wszelkie niezbędne dane.

3. Elektroniczne recepty - Realizacja w dowolnej aptece

Podczas konsultacji lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Jego celem jest zdiagnozowanie choroby oraz określenie stanu zdrowia pacjenta. W zależności od diagnozy lekarz wystawi e receptę, zawierającą potrzebne leki. Po konsultacji należy zrealizować receptę, co również jest bardzo proste. W celu realizacji recepty potrzebny będzie PESEL pacjenta oraz unikatowy kod e recepty. Oba te numery pozwalają wykupić przepisane leki, dlatego należy podać je farmaceucie w aptece.

Co szczególnie ważne, elektroniczna recepta może być zrealizowana przez każdą osobę, znającą potrzebne dane. Dzięki temu pacjent nie musi kupować lekarstw samodzielnie, lecz może zrobić to ktoś bliski lub nawet sąsiad. Dodatkowo e recepta, podobnie jak recepta papierowa może być zrealizowana w każdej aptece na terenie całego kraju.

4. Konsultacje z lekarzem online

Warto wiedzieć, że konsultacja internetowa umożliwia na kontakt nie tylko z lekarzem rodzinnym, ale również z wieloma specjalistami. Pozwala to na konsultację stanu zdrowia po wypadku, czy poważnej kontuzji. Co więcej e recepta może również zostać wystawiona w przypadku przedłużenia leczenia.

Lekarz podczas konsultacji online może wystawić również zwolnienie lekarskie. Taki dokument respektowany jest tak samo, jak tradycyjne papierowe zwolnienie.

Red.
Red. dodany 30 listopada 2023
 
Odsłon: 618

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w niedzielę, godzina 12:40 Borowiec
Ogień strawił poddasze
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w niedzielę, godzina 08:48 Goraj
Spotkanie ws. budowy światłowodu
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w niedzielę, godzina 21:19 Biłgoraj
Spotkanie z twórcami filmu "Chłopaki"
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
"Trójka" prezentuje mocne strony
w piątek, godzina 17:42 Biłgoraj
Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego mostu
Władze powiatu biłgorajskiego ogłosiły przetarg na roboty budowlane na zabytkowym moście w ciągu ulicy Lubelskiej w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 11:16 Kraj
Policja kontroluje
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika