REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2023.12.07 17:17 | aktualizacja: 2023.12.07 17:17

Codzienne obowiązki lakiernika samochodowego. Czego się spodziewać w pracy?

Osoby pracujące na stanowisku lakiernika samochodowego w Autoryzowanych Serwisach BMW to osoby z odpowiednim wykształceniem i świadomością odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa w tej pracy. Ich obowiązki to bowiem - ogólnie rzecz ujmując - naprawa i renowacja nadwozia pojazdów marki premium. Dowiedz się, jakie dokładnie zadania i obowiązki wykonują pracownicy Autoryzowanych Serwisów BMW na co dzień!
Codzienne obowiązki lakiernika samochodowego. Czego się spodziewać w pracy?

Główne zadania lakierników samochodowych

Nie da się ukryć, iż praca lakiernika samochodowego to zajęcie dla pasjonatów motoryzacji z zamiłowaniem do nowych rozwiązań technologicznych. To także osoby, które kierują się precyzją i dokładnością, gdyż wszelkie prace remontowe i renowacyjne muszą przełożyć się na w pełni satysfakcjonujący efekt wizualny. Ich głównym obowiązkiem jest przygotowywanie powierzchni nadwozia samochodu marki BMW do dalszej pracy lakierniczej, a następnie równomierne nakładanie powłoki lakieru. Konieczne jest ponadto jej wysuszenie lub utrwalenie z pomocą różnych metod, co wynika ze specyfikacji samego lakieru, procedur i ustaleń w Autoryzowanym Serwisie BMW.

Codzienne prace wykonywane przez lakierników

Na samym początku warto zaznaczyć, iż rutynowa praca lakiernika samochodowego w Autoryzowanym Serwisie BMW różni się od pracy osób, które lakiernictwem zajmują się na etapie produkcyjnym. W warsztacie niezbędne są różne umiejętności, aby wybrać odpowiedni sposób naprawy danego uszkodzenia.

Najczęściej lakiernicy samochodowi zajmują się oczyszczaniem, odrdzewianiem i odtłuszczaniem powierzchni pojazdów. Jeśli zachodzi taka potrzeba, wyrównują powierzchnię (np. wtedy, gdy jest ona pofałdowana po naprawach blacharskich). Kolejnym krokiem w ich pracy może być jej gruntowanie celem finalnego przygotowania do lakierowania. To ważne, by wygładzić ją przed lakierowaniem i wypolerować - przeważnie z pomocą odpowiedniej szlifierki. Istotnym obowiązkiem, który wymaga doświadczenia i dużej wprawy, jest nakładanie lakieru. Służą do tego takie narzędzia, jak m.in. pistolety pneumatyczne. Jeśli lakierowaniu poddaje się wyłącznie wybrane elementy nadwozia, konieczne może okazać się wymontowanie ich, aby uniknąć zabrudzenia pojazdu.

Pozostałe obowiązki lakiernika

Lakiernik na co dzień musi zająć się rutynową organizacją swojego stanowiska. Pracownicy Autoryzowanych Serwisów BMW przygotowują miejsce swojej pracy, pamiętając o normach ekologicznych, przepisach ochrony przeciwpożarowej i zasadach bezpieczeństwa. Mają bowiem do czynienia z substancjami, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i środowiska. Najczęściej mowa tutaj o spowodowanym unoszącymi się oparami farb zatruciu, problemach z układem oddechowym, uczuleniach i alergiach.

Na tym stanowisku lakiernicy współpracują z innymi członkami zespołu i wykonują przydzielone im zadania. Z tego też powodu warto wykazywać chęci do budowania pozytywnej atmosfery pracy opartej na wzajemnym szacunku i wysokim poziomie kultury osobistej. Ważna jest kooperacja, dobra komunikacja z pracownikami czy z klientem. Osoby zatrudnione na tym stanowisku muszą także mierzyć się z ewentualną pracą pod presją czasu i koniecznością wywiązania się z ustalonych terminów.

Czego można spodziewać się na stanowisku lakiernika?

Praca lakiernika samochodowego wymaga od kandydatów na to stanowisko dobrej sprawności fizycznej i ruchowej. Ma to związek z koniecznością wykonywania zadań, które czasem narzucają lakiernikowi przyjmowanie jednej pozycji na dłuższy czas pracy. Istotne jest także odpowiedzialne podejście do przepisów BHP, aby uniknąć nadmiernej ekspozycji na opary pochodzące ze stosowanych farb i lakierów. Sieć Autoryzowanych Serwisów BMW przywiązuje szczególną uwagę do bezpieczeństwa swoich pracowników i zapewnia im bezpieczne i nowoczesne warunki pracy. Lakiernicy samochodowi zatrudnieni w Autoryzowanych Serwisach BMW mogą również liczyć na stałe zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie.

Red.
Red. dodany 7 grudnia 2023
 
Odsłon: 1182

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 17:50 Biłgoraj
Mieszkanka Domu Kombatanta spisała wojenne wspomnienia
dzisiaj, 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
9 lutego 2024 Tarnogród
Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
w sobotę, godzina 08:17 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
dzisiaj, 16:35 Lubelszczyzna
153 tys. interwencji, 53 zabójstwa i 800 wypadków
10 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 08:47 Biłgoraj
Można korzystać z powiatowych taksówek. Usługa jest bezpłatna
w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
we wtorek, godzina 13:52 Frampol
Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
dzisiaj, 08:21 Kraj
Oszuści podszywają się pod komendanta policji
dzisiaj, 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w piątek, godzina 11:58 Region
Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
we wtorek, godzina 19:32 Lipiny Dolne
Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
we wtorek, godzina 08:24 Kick-boxing
Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
12 lutego 2024 Hedwiżyn
Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika