REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ
2024.02.07 10:03 | aktualizacja: 2024.02.07 10:10

Chrzczone paliwo na biłgorajskich stacjach? UOKiK sprawdził

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził w 2023 roku kontrole stacji paliw, w zakresie paliw ciekłych (benzyny i ON), biopaliw ciekłych oraz gazu skroplonego (LPG). Trwały one od stycznia do grudnia. Są już wyniki. Jak to wygląda na terenie Lubelszczyzny?
Chrzczone paliwo na biłgorajskich stacjach? UOKiK sprawdził

Każdego roku UOKiK sprawdza stacje paliw w całek Polsce, publikując wyniki kontroli. System monitorowania funkcjonuje od 2014 roku.

- Celem systemu monitorowania i kontrolowania jakości paliw jest monitorowanie pod względem statystycznym jakości paliw wprowadzonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. a także eliminowanie oraz przeciwdziałanie transportowaniu, magazynowaniu, wprowadzaniu do obrotu, a także gromadzeniu w stacjach zakładowych paliw, które nie spełniają wymagań jakościowych określonych w przepisach prawa - wyjaśnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dodając, że zarządzającym systemem monitorowania i kontrolowania jakości paliw jest prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, natomiast kontrole jakości paliw prowadzi Inspekcja Handlowa.

W ramach kontroli badaniom podlegają: benzyny (bezołowiowe RON 95 i RON 98), olej napędowy, biopaliwa ciekłe (B20 i B100), gaz skroplony (LPG), sprężony gaz ziemny (CNG), lekki olej opałowy. Kontrolowani są zarówno producenci, jak i hurtownie, a nawet rolnicy wytwarzające biopaliwa na własny użytek.Okazuje się, że mieszkańcy powiatu nie mają się czego obawiać. Wszystkie skontrolowane stacje spełniają normy, a kontrolowano punkty w Biłgoraju, Tarnogrodzie, Łukowej, Aleksandrowie, Goraj, Panasówce, Gromadzie, Józefowie, czy Frampol. Nie ma więc obaw co do jakości paliwa. Na Lubelszczyźnie zaledwie na jednej stacji wykazano uchybienia, znajduje się ona w okolicach Włodawy.

  Każdy mieszkaniec może zgłosić podejrzenie, że kupione przez niego paliwo nie ma właściwej jakości. Wówczas należy wypełnić odpowiedni formularz, który dostępny jest pod adresem https://uokik.gov.pl/zgloszenie_paliwa_zlej_jakosci__formularz.php. Uzupełniając rubryki należy podać dokładne dane stacji (nazwę stacji, nazwy i numeru ulicy, miejscowość).

  red.
  red. dodany 7 lutego 2024
   
  Odsłon: 12469

  Czytaj podobne

  Waszym zdaniem (1)

  sojicoc835
  Oceniano 1 raz  +1
  Może i nie chrzczone ale droższe niż w Warszawie. Śmieszne, że nikt nie chce się zająć sztucznie zawyżonymi cenami w tym mieście sesksu i biznesu.
  Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
  w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
  Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
  W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
  w sobotę, godzina 08:25 Obsza
  Akcyza do zwrotu
  w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
  Wilki w okolicy Biłgoraja
  13 lutego 2024 Biłgoraj
  Bal ósmych klas
  Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
  w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
  Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
  w niedzielę, godzina 12:40 Borowiec
  Ogień strawił poddasze
  15 lutego 2024 Lubelszczyzna
  Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
  Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
  17 lutego 2024 Józefów
  Zmiana na stanowisku nadleśniczego
  w sobotę, godzina 12:58 Powiat
  Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
  w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
  Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej
  W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
  w niedzielę, godzina 08:48 Goraj
  Spotkanie ws. budowy światłowodu
  w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
  Nagrody dla sołtysów
  w czwartek, godzina 09:55 Powiat
  Orlen będzie szukać gazu w powiecie
  W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
  18 lutego 2024 Gmina Turobin
  11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
  w niedzielę, godzina 21:19 Biłgoraj
  Spotkanie z twórcami filmu "Chłopaki"
  w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
  Gmina szuka trzech dyrektorów
  Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
  we wtorek, godzina 11:46 Region
  Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
  w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
  "Trójka" prezentuje mocne strony
  w piątek, godzina 17:42 Biłgoraj
  Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego mostu
  Władze powiatu biłgorajskiego ogłosiły przetarg na roboty budowlane na zabytkowym moście w ciągu ulicy Lubelskiej w Biłgoraju.
  w niedzielę, godzina 11:16 Kraj
  Policja kontroluje
  w środę, godzina 08:14 Powiat
  Bez prądu w 13 miejscowościach
  Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
  Pełna wersja
  Polityka Prywatności RODO Kontakt
  Fotowoltaika