REKLAMA
Pełna wersja
TUROBIN
2024.02.08 12:04

Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej

We wtorek 6 lutego w Turobinie odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej. Wydarzenie było okazją do przekazania symbolicznego klucza do miasta na ręce burmistrza Andrzeja Koziny.
Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej

Z dniem 1 stycznia br. Turobin odzyskał prawa miejskie. Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej, z udziałem wicemarszałka Michała Mulawy, starosty Andrzeja Szarlipa, radnych powiatowych, sołtysów i mieszkańców, miała miejsce we wtorek 6 lutego.

Wydarzenie było okazją do przekazania symbolicznego klucza do miasta na ręce burmistrza Andrzeja Koziny. Akt nadania statusu miasta odczytał przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Mróz.

- Przekazujemy na pana ręce ten symboliczny klucz do miasta Turobin, niech otwiera on drzwi do kolejnych sukcesów i pomoże w realizacji ambitnych planów i zamierzeń - mówiła Zofia Łukasik, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Turobinie.

- Z radością i szacunkiem przyjmuję klucz do miasta Turobin. Zaszczytem było przyczynienie się do odzyskania praw miejskich przez Turobin. Obiecuję, że będą godnie reprezentować miasto i dołożę wszelkich starań do jego rozwoju, pomyślności mieszkańców i promocji. Chylę czoła przed tymi, którzy przez wieki pracowali dla Turobina. Chcę czerpać z jego historii pielęgnując przeszłość, tworzyć przyszłość, w zgodzie, współpracy i w imieniu mieszkańców - mówił burmistrz Andrzej Kozina.

Jak przypomniał burmistrz Kozina od kilkudziesięciu lat mówiło się o potrzebie podjęcia starań o przywrócenie praw miejskich, utraconych w 1869 roku na mocy ukazu cara Aleksandra II.

- Były to tylko słowa, marzenia, przedwyborcze obietnice. Jednak znalazła się grupa osób szczególnie zaangażowanych w to przedsięwzięcie, która nie poprzestała na słowach. Podjęto stosowne uchwały, przeprowadzono konsultacje społeczne, złożono wymagane dokumenty. W połowie ubiegłego roku otrzymaliśmy długo oczekiwaną wiadomość, że starania te przyniosły skutek i Turobin na powrót stanie się miastem. Z dniem 1 stycznia 2024 urzeczywistniły się marzenia wielu pokoleń mieszkańców gminy. Turobin odzyskał prawa miejskie - relacjonował burmistrz Kozina i podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w prace na rzecz przywrócenia praw miejskich.

- Czuję się zaszczycony i dumny, że przypadło mi w udziale stać na czele gminy, w tym niezwykłym wydarzeniu - podsumował Andrzej Kozina.

Red.
Red. dodany 8 lutego 2024
 
Odsłon: 1140

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w niedzielę, godzina 12:40 Borowiec
Ogień strawił poddasze
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w niedzielę, godzina 08:48 Goraj
Spotkanie ws. budowy światłowodu
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w niedzielę, godzina 21:19 Biłgoraj
Spotkanie z twórcami filmu "Chłopaki"
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w niedzielę, godzina 11:16 Kraj
Policja kontroluje
w piątek, godzina 17:42 Biłgoraj
Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego mostu
Władze powiatu biłgorajskiego ogłosiły przetarg na roboty budowlane na zabytkowym moście w ciągu ulicy Lubelskiej w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
"Trójka" prezentuje mocne strony
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika