REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2024.02.16 20:01

Przemysław Czarnek udzielił poparcia kandydatowi na burmistrza

Lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości zaprosiły na spotkanie z byłym ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Wydarzenie było okazją do udzielenia poparcia Ireneuszowi Buliczowi, kandydatowi na burmistrza Biłgoraja.
Przemysław Czarnek udzielił poparcia kandydatowi na burmistrza

W piątek 16 lutego w Biłgoraju zorganizowano spotkanie z posłem Przemysławem Czarnkiem, przewodniczącym zarządu wojewódzkiego PiS, byłym ministrem edukacji. Wszystkich zgromadzonych witał starosta Andrzej Szarlip.

- Spotykamy się u progu kampanii samorządowej. Kampanii, która rozstrzygnie o dalszych losach powiatu biłgorajskiego i Biłgoraja i poszczególnych samorządów. Podchodzimy do tego zdania w sposób bardzo odpowiedzialny. Od wielu tygodni w działaniach powiatu można zaobserwować kierunek rozwoju, który proponujemy naszym mieszkańcom. Jesteśmy gotowi kontynuować to wszystko, co rozpoczęliśmy. Jesteśmy gotowi również wziąć odpowiedzialność za inne samorządy, w których dotychczas władzy nie mieliśmy. to mieszkańcy, inwestycje i służba lokalnym społecznościom są dla nas najważniejsze. Dalej chcemy pracować dla dobra wspólnego i lokalnych społeczności - mówił starosta Szarlip.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji Ireneusza Bulicza, kandydata na burmistrza Biłgoraja, który jak podkreślał starosta nie należy do żadnej partii.

- Zależy nam na rozwoju miasta. Na kontynuowaniu tego co było dobre, ale diagnoza którą stawiamy, mówi nam że brakuje pomysłu na kolejne kadencje. Chociażby na to, żeby miasto się nie wyludniało, żeby młodzi mieszkańcy chcieli tu zostać. Żeby były tu perspektywy rozwoju, miejsca pracy, żeby żyło się tutaj zwyczajnie lepiej - wyliczał Andrzej Szarlip.

Jak mówił starosta w zbliżających się wyborach samorządowych struktury Prawa i Sprawiedliwości będą popierać kandydaturę Ireneusza Bulicza.

- Zdecydowałem się kandydować na fotel burmistrza Biłgoraja ponieważ wierzę w pomyślną przyszłość. Wierzę, że razem możemy zmienić biłgorajską rzeczywistość na lepsze. Za 50 dni są wybory samorządowe. Wybory te będą dotyczyć niezmiernie ważnych dla nas decyzji. Będą to decyzje dotyczące naszego miejsca zamieszkania, ale też miejsca w którym pracujemy i spędzamy wolny czas. Będą to decyzje dotyczące lepszej jakości dróg, lepszych szkół, przedszkoli żłobków i wielu innych obszarów, które są niezwykle ważne dla nas wszystkich. Dlatego chciałbym zaprosić państwa do współpracy w tworzeniu lepszego Biłgoraja - Biłgoraja przyszłości - mówił Ireneusz Bulicz i dodał, że Biłgoraj potrzebuje inwestycji w przedsiębiorczość.

- Dlatego tak ważne jest utworzenie strefy inwestycyjnej. Chcę Biłgoraja, który będzie Biłgorajem przyjaznym nam wszystkim. Żeby mieszkańcy mogli mieszkać w schludnych, czystych i nowoczesnych osiedlach. Żeby miasto zapewniało odpowiednia infrastrukturę ścieżek rowerowych - podkreślał kandydat i dodał, że Biłgoraj powinien być miastem wielopokoleniowym, w którym wszyscy będą mogli godnie żyć.

- Powiat biłgorajski to miejsce, gdzie poparcie dla środowisk niepodległościowych, chrześcijańskich, suwerennościowych, prawicowych jest największe w Polsce. Powiat, którego mieszkańcy tak głosują i mają takie poglądy, bo mają taką przeszłość. Symbolem tej historii jest gmina Łukowa i cmentarz w Osuchach - mówił Przemysław Czarnek i dodał, że z nowym burmistrzem w Biłgoraju będzie dziać się dobrze.

W drugiej części spotkania głos zabrał poseł Przemysław Czarnek, wicemarszałek Michał Mulawa oraz starosta Andrzej Szarlip. Był też czas na dyskusję i zadawanie pytań.

Red.
Red. dodany 16 lutego 2024
 
Odsłon: 6671

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (5)

Najwyżej oceniane komentarze
sssss
Oceniano 30 razy  +16
Burak. Wstyd że ktoś mu tutaj pozwala głosić te putinowskie brednie. Pozostaje mieć nadzieję że wkrótce i tego kolesia skutecznie rozliczą. Kościelnego nie było?
Zonkers
Oceniano 25 razy  +13
Temu niezależnemu, tak? ;D
Wszystkie komentarze
TakYest
Oceniano 3 razy  +3
Czarnek to ten którego nie lubi lobby LGBT. Ma mój głos! :-)
Drakkar
Oceniano 9 razy  +1
Wszyscy na utrzymaniu podatnika.
Wszyscy obiecują złote góry które w ostateczności zapłacą mieszkańcy w podatkach od nieruchomości oraz firmy z Biłgoraja z racji prowadzenia działalności w mieście której koszty przerzucą na swoich klientów.
Wszyscy mają stałe bezpieczne urzędnicze pensje.
Nie mam zamiaru sponsorować was ani tych których powsadzacie na stanowiska po znajomości z nowymi wynagrodzeniami w urzędach miejskich.
Nie mieszkacie tu,lub zbyt krótko mieszkacie żeby móc decydować o losach mieszkańców miasta.
Wasze serca nie są związane z tym miastem.
Obecni na spotkaniu niech decydują o swoich władzach i miejscowościach u siebie.
Osoby piastujące stanowiska urzędnicze nie powinny należeć do żadnej partii.
GallAnonim
Oceniano 27 razy  +11
Do lokalnych polityków... Jaki to dla was zaszczyt żeby mieć poparcie takiego kolesia jak jakiś czarnej ? DZBAN ROKU W PLEBISCYCIE ? Pokazujecie lokalnemu społeczeństwu że trzeba was omijać szerokim łukiem. IDIOCI !
sssss
Oceniano 30 razy  +16
Burak. Wstyd że ktoś mu tutaj pozwala głosić te putinowskie brednie. Pozostaje mieć nadzieję że wkrótce i tego kolesia skutecznie rozliczą. Kościelnego nie było?
Zonkers
Oceniano 25 razy  +13
Temu niezależnemu, tak? ;D
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 00:20 Biłgoraj
Wojciech Gleń nowym burmistrzem Biłgoraja [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Według informacji przekazanych przez PKW Wojciech Gleń uzyskał prawie 53% głosów. Jak głosowali mieszkańcy Biłgoraja?
11 kwietnia 2024 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
dzisiaj, 13:08 Biłgoraj
Janusz Rosłan żegna się ze stanowiskiem burmistrza i dziękuje mieszkańcom
w niedzielę, godzina 22:12 Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w Biłgoraju
W niedzielę 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych. O najważniejsze stanowisko w Biłgoraju walczyli dotychczasowy burmistrz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w środę, godzina 10:07 Józefów
Leśnicy sprzedają URSUSA 4514
w poniedziałek, godzina 10:03 Frampol
Powstaje nowa nawierzchnia na DW 835
w niedzielę, godzina 23:11 Gmina Biłgoraj
Dariusz Świerczyński wójtem gminy Biłgoraj [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Według danych ze wszystkich obwodów wyborczych w głosowaniu zwyciężył Dariusz Świerczyński. Jakie uzyskał poparcie?
w niedzielę, godzina 14:15 Biłgoraj
Frekwencja w drugiej turze wyborów [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:17 Biłgoraj
Wolne etaty w starostwie
w niedzielę, godzina 22:14 Gmina Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w gminie Biłgoraj
Mieszkańcy gminy Biłgoraj zdecydowali kto będzie zarządzać gminą przez następne 5 lat. W drugiej turze wyborów o fotel wójta ubiegali się Wojciech Dziduch i Dariusz Świerczyński.
w niedzielę, godzina 08:37 Biłgoraj
5 miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
dzisiaj, 09:10 Biłgoraj
Trwa plebiscyt #SuperDzielnicowy. Zwycięzca zdobędzie rolę w serialu
w niedzielę, godzina 23:21 Aleksandrów
Zmiana na stanowisku wójta gminy Aleksandrów [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Poznaliśmy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w gminie Aleksandrów. Z danych przekazanych przez PKW wynika, że wójtem został Andrzej Borowiec.
dzisiaj, 10:21 Wyścigi samochodowe
Obiecujący start sezonu w wykonaniu Karola Kręta
w niedzielę, godzina 14:04 Biłgoraj
Marsz życia i wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 00:04 Goraj
W Goraju bez zmian [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą mieszkańcy miasta i gminy Goraj nie chcieli zmian. W drugiej turze wyborów większością głosów burmistrzem został Antoni Łukasik. Jakie poparcie uzyskał?
w sobotę, godzina 12:12 Józefów
Ofensywa inwestycyjna w Józefowie
w sobotę, godzina 16:01 Frampol
Frampol stolicą tańca towarzyskiego
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w poniedziałek, godzina 15:19 Luchów Dolny
Nieszczęśliwy wypadek podczas wycinki. Mężczyzna trafił do szpitala
dzisiaj, 08:38 Biłgoraj
To najbardziej innowacyjna szkoła w mieście
w niedzielę, godzina 22:26 Goraj
Kto burmistrzem Goraja?
W drugiej turze wyborów o fotel burmistrza Goraja ubiegali się dotychczasowy włodarz Antoni Łukasik oraz Piotr Kiełbasa. PKW podała dane z 66,66% obwodów wyborczych.
w niedzielę, godzina 10:43 Biłgoraj
Sezon rowerowy rozpoczęty [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 10:57 Korytków Duży
Nowa łąka kwietna w gminie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika