REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2024.02.24 09:21 | aktualizacja: 2024.02.24 08:11

Wilki w okolicy Biłgoraja

W lasach w okolicy Biłgoraja zaobserwowano obecność wilków - potwierdza miejscowe nadleśnictwo. Chociaż spotkanie z tym zwierzęciem "oko w oko" należy do rzadkości, wyjaśniamy jak się zachować w takiej sytuacji.
Wilki w okolicy Biłgoraja

O tym, że w lasach w powiecie biłgorajskim można spotkać wilki informowaliśmy kilkukrotnie. Ukryte kamery rozmieszczone na terenie nadleśnictw Biłgoraj i Józefów zarejestrowały obecność tych zwierząt.

Ostatnio wilki miały być widziane w okolicy Woli Małej - poinformowali nas o tym czytelnicy portalu. Ten fakt potwierdza rzecznik prasowy Nadleśnictwa Biłgoraj Kamil Rapa. Według informacji przekazanych przez nadleśnictwo w okolicznych lasach można dostrzec ślady bytowania wilków, które pozwalają szacować ich liczbę na około 15-25 osobników. Chociaż dokładne ustalenie populacji wilków jest zadaniem skomplikowanym, nie ma wątpliwości, że te dzikie stworzenia wybrały naszą okolicę na swoje siedlisko.

W kontekście obecności wilków wśród nas, rzecznik nadleśnictwa uspokaja mieszkańców.

- Mieszkańcy nie powinni odczuwać niepokoju z powodu wilków w naszych lasach. Te zwierzęta z natury unikają kontaktu z ludźmi i nie stanowią zagrożenia, o ile nie są chore - wyjaśnia Kamil Rapa i przypomina o zachowaniu zdrowego rozsądku, zwłaszcza podczas spacerów leśnych.

Spotkanie wilka "oko w oko" należy do rzadkości, a w przypadku takiego zdarzenia zalecana jest zachowanie spokoju. Wycofanie się w sposób spokojny i kontrolowany, przy jednoczesnym obserwowaniu zwierzęcia, jest najlepszą reakcją. Wilki, jako zwierzęta płochliwe, z reguły same starają się unikać bezpośredniego kontaktu z ludźmi.

Fot. Waldemar Sprysak, Nadleśnictwo Biłgoraj

Red.
Red. dodany 24 lutego 2024
 
Odsłon: 21104

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

Grześ
  0
Już 2 lata temu były wilki. Macie opóźnienie tak jak te reklamy na waszej stronie.
Bilgorajanka
Oceniano 4 razy  0
U mnie kilkakrotnie pod płotem kopał wilk chciał wejść na na podwórko, był odstraszany. Po kilku nieudanych próbach wtargnięcia na posesję zaczął przychodzić przed bramę i tam siedział. Trwało to ok 1msc. Później już nie przychodził. Było to w Biłgoraju więc nie jest do końca prawdą że nie musimy się obawiać wilków. Na podwórku mam 2 suki może to do nich próbował się dostać. Tak czy siak wilk nie powinien się zbliżać a się zbliżał i nie wyglądał mi na chorego.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 00:20 Biłgoraj
Wojciech Gleń nowym burmistrzem Biłgoraja [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Według informacji przekazanych przez PKW Wojciech Gleń uzyskał prawie 53% głosów. Jak głosowali mieszkańcy Biłgoraja?
dzisiaj, 13:08 Biłgoraj
Janusz Rosłan żegna się ze stanowiskiem burmistrza i dziękuje mieszkańcom
11 kwietnia 2024 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
w niedzielę, godzina 22:12 Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w Biłgoraju
W niedzielę 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych. O najważniejsze stanowisko w Biłgoraju walczyli dotychczasowy burmistrz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w środę, godzina 10:07 Józefów
Leśnicy sprzedają URSUSA 4514
w poniedziałek, godzina 10:03 Frampol
Powstaje nowa nawierzchnia na DW 835
w niedzielę, godzina 23:11 Gmina Biłgoraj
Dariusz Świerczyński wójtem gminy Biłgoraj [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Według danych ze wszystkich obwodów wyborczych w głosowaniu zwyciężył Dariusz Świerczyński. Jakie uzyskał poparcie?
w niedzielę, godzina 14:15 Biłgoraj
Frekwencja w drugiej turze wyborów [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:17 Biłgoraj
Wolne etaty w starostwie
w niedzielę, godzina 22:14 Gmina Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w gminie Biłgoraj
Mieszkańcy gminy Biłgoraj zdecydowali kto będzie zarządzać gminą przez następne 5 lat. W drugiej turze wyborów o fotel wójta ubiegali się Wojciech Dziduch i Dariusz Świerczyński.
w niedzielę, godzina 08:37 Biłgoraj
5 miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
dzisiaj, 09:10 Biłgoraj
Trwa plebiscyt #SuperDzielnicowy. Zwycięzca zdobędzie rolę w serialu
w niedzielę, godzina 23:21 Aleksandrów
Zmiana na stanowisku wójta gminy Aleksandrów [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Poznaliśmy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w gminie Aleksandrów. Z danych przekazanych przez PKW wynika, że wójtem został Andrzej Borowiec.
dzisiaj, 10:21 Wyścigi samochodowe
Obiecujący start sezonu w wykonaniu Karola Kręta
w niedzielę, godzina 14:04 Biłgoraj
Marsz życia i wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 00:04 Goraj
W Goraju bez zmian [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą mieszkańcy miasta i gminy Goraj nie chcieli zmian. W drugiej turze wyborów większością głosów burmistrzem został Antoni Łukasik. Jakie poparcie uzyskał?
dzisiaj, 08:38 Biłgoraj
To najbardziej innowacyjna szkoła w mieście
w sobotę, godzina 12:12 Józefów
Ofensywa inwestycyjna w Józefowie
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w poniedziałek, godzina 15:19 Luchów Dolny
Nieszczęśliwy wypadek podczas wycinki. Mężczyzna trafił do szpitala
w sobotę, godzina 16:01 Frampol
Frampol stolicą tańca towarzyskiego
w niedzielę, godzina 22:26 Goraj
Kto burmistrzem Goraja?
W drugiej turze wyborów o fotel burmistrza Goraja ubiegali się dotychczasowy włodarz Antoni Łukasik oraz Piotr Kiełbasa. PKW podała dane z 66,66% obwodów wyborczych.
w niedzielę, godzina 10:43 Biłgoraj
Sezon rowerowy rozpoczęty [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 10:57 Korytków Duży
Nowa łąka kwietna w gminie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika