Osoby zainteresowane pracą na stanowisku inspektora ds. mieszkaniowych i lokalowych oraz dodatków mieszkaniowych muszą posiadać wyższe wykształcenie o kierunku związanym z prawem, administracją lub zarządzaniem. Ponadto, wymagany jest minimum trzyletni staż pracy oraz pełna zdolność do czynności prawnych. Wymagane jest korzystanie z pełni praw publicznych oraz obywatelstwo polskie. Konieczna do pracy na tym stanowisku jest znajomość przepisów prawnych związanych z samorządem gminnym oraz prawem mieszkaniowym. Ważna jest również umiejętności obsługi komputera, znajomość edytora tekstu oraz arkusza kalkulacyjnego.
Dodatkowe wymagania dotyczą doświadczenia w pracy administracyjnej oraz cech osobowościowych, takich jak zdyscyplinowanie, komunikatywność czy umiejętność organizacji pracy. Kandydaci powinni być także odporni na stres oraz umieć rozwiązywać konflikty.
Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za prowadzenie spraw związanych z ochroną praw lokatorów, zarządzaniem nieruchomościami oraz udzielaniem dodatków mieszkaniowych. Będzie również analizować wpłaty należności i egzekwować długi za opłaty za lokale mieszkalne i użytkowe. Ponadto, będzie uczestniczyć w przygotowywaniu umów najmu oraz sporządzaniu sprawozdań i analiz.
Termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa 11 marca. Dla osoby, która zostanie zatrudniona jako inspektor przewidziano wynagrodzenie zasadnicze w przedziale od 4 300 zł do 5 000 zł brutto.