REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2024.04.15 22:08 | aktualizacja: 2024.04.15 23:13

Spotkanie otwarte z Wojciechem Gleniem

Wojciech Gleń, kandydat na stanowisko burmistrza Biłgoraja, zaprosił mieszkańców miasta na spotkanie otwarte. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 15 kwietnia.
Spotkanie otwarte z Wojciechem Gleniem

Już za kilka dni mieszkańcy Biłgoraja zdecydują, kto będzie rządzić miastem przez najbliższe 5 lat. O fotel burmistrza podobnie jak w 2018 roku ubiegają się obecny włodarz Janusz Rosłan oraz przedsiębiorca i radny Rady Miejskiej Wojciech Gleń. To ostatni moment, aby przekonać do siebie wyborców.

W poniedziałek 15 kwietnia mieszkańcy Biłgoraja mieli okazję do spotkania z Wojciechem Gleniem. Wydarzenie było okazją do bliższego zapoznania się z programem i wizją miasta kandydata KWW Niezależni, ale również stwarzało możliwość zadawania pytań oraz wyrażania opinii przez mieszkańców.

Jak mówił Jacek Piskorski, pełnomocnik wyborczy KWW Niezależni, Wojciech Gleń i ludzie wokół niego zgromadzeni chcą prowadzić dialog z mieszkańcami, wsłuchiwać się w potrzeby i problemy mieszkańców i wspólnie je rozwiązywać.

- Chcemy traktować przedsiębiorców jak partnerów, dlatego tematem przewodnim dzisiejszego spotkania jest przedsiębiorczość, ale jesteśmy otwarci na wszystkie kwestie, które zostaną poruszone - tłumaczył Jacek Piskorski i dodał, że to pierwsze spotkanie tego typu, ale w planach jest utworzenie w przyszłości formalnej grupy przedsiębiorców, która mogłaby prowadzić dialog z burmistrzem i Radą Miasta.

Wojciech Gleń wyjaśnił, że spotkania z mieszkańcami, które odbywał na co dzień, zainspirowały go do ubiegania się o stanowisko burmistrza.

- Mój program opiera się na codziennych problemach mieszkańców, które do mnie, jako radnego, zgłaszali - podkreślał Wojciech Gleń.

Wyraził zadowolenie z powodu frekwencji podczas spotkania, co jest dowodem zaangażowania mieszkańców w kształtowanie przyszłości Biłgoraja.

Wojciech Gleń wskazał, że między Biłgorajem, a Janowem Lubelskim powstała przepaść pod względem rozwoju gospodarczego. Janów skorzystał na utworzeniu strefy ekonomicznej, dzięki której wzrosły wpływy do budżetu miasta z podatków, powstały nowe miejsca pracy.

- W  tym kierunku chcemy pójść. Chcielibyśmy utworzyć strefę ekonomiczną w porozumieniu z władzami powiatowymi i gminnymi. To pozwoli na tworzenie nowych przedsiębiorstw i miejsc pracy - tłumaczył Wojciech Gleń.

Kolejną ważną kwestią jest plan zagospodarowania przestrzennego.

- Z własnego doświadczenia jako radnego wiem, że wielu potencjalnych inwestorów zrezygnowało z lokowania środków w naszym mieście z powodu braku korzystnego dla przedsiębiorców planu zagospodarowania przestrzennego - mówił kandydat.

Ponadto zaznaczał, że gwarantuje współpracę ponad podziałami, opartą na merytorycznej rozmowie.

Jednym z planów jest także powołanie rady biznesowej. Jak mówił Mariusz Mirecki, rzecznik prasowy KWW Niezależni w nowym organie, który będzie funkcjonować pod patronatem burmistrza poza przedsiębiorcami uczestniczyć będą przedstawiciele władz lokalnych.,

Obecni na spotkaniu mieszkańcy zwrócili m.in. uwagę na konieczność zmian w Biłgorajskim Centrum Kultury oraz Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Red.
Red. dodany 15 kwietnia 2024
 
Odsłon: 3615

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 maja 2024 Biłgoraj
Jest nowy Zarząd Powiatu
W poniedziałek 6 maja poznaliśmy nazwisko gospodarza powiatu biłgorajskiego. Podczas pierwszej w tej kadencji sesji radni wybrali również zastępcę starosty oraz członków zarządu.
5 maja 2024 Tereszpol
Zatwierdzono cenę za wywóz i utylizację osadów z przydomowych oczyszczalni
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
6 maja 2024 Biłgoraj
Poznaliśmy przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraja
Do Rady Miasta Biłgoraj wybrano 21 radnych, reprezentujących trzy komitety wyborcze. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w poniedziałek 6 maja, wybrano prezydium rady, czyli przewodniczącego i jego zastępców.
w czwartek, godzina 15:47 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w piątek, godzina 16:33 Biłgoraj
Zlot food trucków w Biłgoraju
5 maja 2024 Sokołówka
Potrójny jubileusz jednostek OSP
W niedzielę 5 maja w Sokołówce odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia jednostek OSP Radzięcin, Sokołówka i Wola Radzięcka, połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. W święcie uczestniczyli druhowie strażacy z całej gminy Frampol, mieszkańcy oraz liczni zaproszeni goście.
w piątek, godzina 09:35 Majdan Stary
Pożar stolarni. 38 strażaków w akcji
w piątek, godzina 10:39 Biłgoraj
Policjant z biłgorajskiej jednostki wśród najlepszych
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w czwartek, godzina 11:15 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja otrzymuje najniższą emeryturę w kraju
w piątek, godzina 09:08 Biłgoraj
Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka
6 maja 2024 Księżpol
Większość radnych nie przyszła na inauguracyjną sesję
W poniedziałek 6 maja miała się odbyć inauguracyjna sesja Rady Gminy Księżpol. Do posiedzenia jednak nie doszło. Na sesji nie pojawiła się większość radnych. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce.
w środę, godzina 08:01 Rogale
Aneta przegrała walkę z chorobą
w środę, godzina 13:57 Biłgoraj
Potrącenie na przejściu. Piesza trafiła do szpitala
6 maja 2024 Biłgoraj
Wybrano prezydium Rady Powiatu
W poniedziałkowe przedpołudnie 6 maja odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. W programie obrad znalazł się wybór prezydium rady, czyli przewodniczącego oraz dwóch zastępców.
we wtorek, godzina 16:50 Korczów-Majdan Nowy
Dwie kolizje w ciągu kilkudziesięciu minut
w środę, godzina 12:12 Biłgoraj
Wakat w starostwie
w czwartek, godzina 13:57 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
3 maja 2024 Lubelszczyzna
Producenci ziemniaków pod lupą PIORiN. Za brak wpisu do rejestru grozi kara
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika