1. Zacznij od stelaża
Dobry stelaż do podstawa. Dosłownie i w przenośni. To od niego zależy czy biurko będzie stało stabilnie, nie będzie się chwiało na maksymalnie podniesionej wysokości oraz czy będzie idealnie utrzymywało poziom. Mówiąc potocznie stelaże posiadają dwie szeroko rozstawione nogi, branżowo nazywane kolumnami. Na rynku znajdziemy stelaże, których kolumny są dwu lub trzysegmentowe. Polecamy te trzysegmentowe, ponieważ dzięki większej ilości segmentów mają większy zakres regulacji. Warto wybrać stelaż metalowy o dużym udźwigu - pamiętajcie, że stelaż będzie dźwigał blat oraz wszystkie sprzęty, które ustawicie na biurku, czyli monitory, laptopy, dokumenty, książki.
2. Panel sterujący musi być funkcjonalny
Pierwsze biurka regulowane podnoszone były za pomocą przekręcanej korbki. Wciąż można takie kupić, ale zdecydowanie odchodzą już one do lamusa. Elektryczne panele sterujące różnią się designem oraz funkcjami. Podstawowe panele zawierają tylko przyciski góra-dół. Te bardziej rozbudowane mają podświetlenie LED, można nimi sterować za pomocą aplikacji w telefonie oraz posiadają wbudowaną pamięć ulubionych wysokości. Ostatnimi czasy pojawiły się panele dotykowe bezpośrednio w blacie, które wyglądają ciekawie, ale są bardzo niefunkcjonalne i w przypadku awarii zazwyczaj konieczna jest wymiana całego blatu.
3. Blat jest bardzo ważny
Blat to to, co widać i z czym w przypadku biurka mamy kontakt najczęściej. Dlatego warto poważnie podejść do decyzji z jakiego materiału będzie wykonany nasz blat. Do wyboru mamy opcje budżetowe jak płyta meblowa, płyty laminowane, ale również opcje premium w postaci prawdziwych drewnianych blatów. Szczególną uwagę zwracają te dębowe ze względu na trwałość i walory estetyczne. Naturalne materiały mają to do siebie, że wprowadzają harmonię i ład oraz dodają prestiżu. Biurko z prawdziwym drewnianym blatem to zakup na lata.
4. Kastomizacja, czyli biurko na miarę
Jeżeli Twoje drugie imię to optymalizacja to docenisz dodatkowe elementy, w które możesz doposażyć swojego biurko. Zwróć uwagę na możliwość wycięcia otworów na kable w blacie w dowolnym miejscu, montaż przedłużacza z wejściem USB i HDMI. W przypadku biurek dębowych można np. skorzystać z opcji ergonomicznego podcięcia blatu, które znacznie poprawia komfort i jakość pracy.
5. Wybieraj pewne marki
Na rynku jest wiele biurek regulowanych w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednak pamiętaj, że za niską ceną rzadko kryje się wysoka jakość. Chińskie stelaże nieznanych firm to kłopot w przypadku awarii. Lepiej kupować u znanych na rynku firm, w których mamy zapewnioną opiekę posprzedażową oraz serwis gwarancyjny.
Jak widać zakup dobrego biurka regulowanego to wcale nie jest taka prosta sprawa. W Deerhorn dbamy o to, aby z naszego warsztatu wychodziły produkty najwyższej jakości. Dlatego w przypadku biurek regulowanych, drewniane dębowe blaty opieramy na duńskich stelażach marki Linak. Każdy element biurka jest montowany i sprawdzany przez naszych specjalistów. Wszystko po to, aby trafiały do Was biurka, przy których będzie się Wam chciało pracować!