REKLAMA
Pełna wersja
JÓZEFÓW
2024.06.21 15:21

Pijany rowerzysta słono zapłaci

Nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany przez policjantów w piątek 21 czerwca w Józefowie. Teraz mężczyzna zapłaci za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.
Pijany rowerzysta słono zapłaci

Jak informuje w rozmowie z naszym portalem asp. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju do zatrzymania nietrzeźwego rowerzysty doszło w piątek 21 czerwca na ulicy Kościuszki w Józefowie.

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że kierujący rowerem 50-letni mieszkaniec gminy Józefów miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Przypomnijmy, że zgodnie z taryfikatorem za wykroczenie polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) grozi mandat w wysokości 1 tys. zł, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) - 2,5 tys. zł.

Red.
Red. dodany 21 czerwca 2024
 
Odsłon: 1727

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

sssss
  0
Wydaje mi się czy dla policji jedyny rowerzysta stwarzający zagrożenie to rowerzysta pijany? Czy dziesiątki rowerzystów zapier.alającuch chodnikami nie są zagrożeniem dla pieszych ? Paradoksalnie jeżdżą tymi chodnikami nawet gdy na jezdni, wzdłuż chodnika wydzielony jest pas dla rowerów. Czy rowerzyści wpadający z chodnika na przejście dla pieszych nie są zagrożeniem? Czy rowerzyści poruszający się w nocy bez świateł nie są zagrożeniem? W większości przypadków są to dzieciaki które w wyniku braku wyobrażni największą krzywdę zrobić mogą sobie samym. Nie zmienia to faktu że policja powinna się tym zajmować. Od tego jest chyba prewencja. Nie jestem absolutnie za tym aby od razu karać, ale skoro tak się chwalą działaniami ukierunkowanymi na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu to powinni chociaż upominać, zwracać na to uwagę. Tylko trupy są ich w stanie zmobilizować do dzialania?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w niedzielę, godzina 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
dzisiaj, 09:26 Chłopków
Dojazdówka gotowa
w niedzielę, godzina 19:15 Wola Obszańska
Zabawa na pograniczu Lubelszczyzny i Podkarpacia
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
dzisiaj, 11:17 Biłgoraj
Tak wyglądała XIII Biłgorajska Pielgrzymka Rowerowa
dzisiaj, 09:41 Powiat
Piraci drogowi ukarani
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
w niedzielę, godzina 18:31 Biłgoraj
Piknik parafialny w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika