REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Uroczystość w parafii Chrystusa Króla
2011.11.19 22:11 | aktualizacja: 2011.11.20 11:09

20-lecie parafii bez figury Chrystusa

W sobotnie popołudnie, 19 listopada br., odprawiona została msza św. z okazji 20-lecia parafii pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Jednym z elementów uroczystości miało być poświęcenie nowej figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która miała stanąć na frontonie nowobudowanego kościoła. Niestety na planach się skończyło. Rzeźba zostanie ustawiona w innym terminie.
20-lecie parafii bez figury Chrystusa

Uroczysta Msza św. z okazji 20-lecia powstania parafii pw. Chrystusa Króla zaplanowana została na godz. 17. Celebrował ją ordynariusz Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. biskup Wacław Depo. - Cieszę się, że wjeżdżając do miasta mogłem już zobaczyć kościół Jana Pawła II, to świadectwo żywej wiary Biłgoraja, niech społeczność tego miasta właśnie tym wyróżnia się wśród innych miast i wiosek - mówił do zgromadzonych biskup Depo.

Obecni byli także dziekan ks. Józef Flis oraz przedstawiciele władz samorządowych starosta Marian Tokarski i wicestarosta Stanisław Schodziński. - W imieniu władz samorządowych składam z serca płynące gratulacje, podziękowania i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty parafialnej. Jubileusz jest okazją do podsumowań, ale daje także prawo do odważnego planowania i patrzenia w przyszłości. W przypadku tej parafii najbliższa przyszłość to doprowadzenie budowy kościoła do końca, dlatego życzę księdzu proboszczowi wytrwałości w dążeniu do realizacji celu - powiedział starosta Tokarski.

Oprawę muzyczną zapewniła biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio. Nowobudowany kościół wypełnili także wierni, którzy licznie przybyli na uroczystość 20-lecia powstania parafii. Podczas uroczystości ponownego aktu zawierzenia parafii Chrystusowi dokonał ks. proboszcz Henryk Stec.

W trakcie obchodów jubileuszu zaplanowane było także poświęcenie figury Chrystusa Króla przez biskupa Depo, niestety z tego punktu trzeba było zrezygnować. - Figura jest, ale z przyczyn losowych, nie zostały spełnione wszystkie warunki do jej zamontowana. Jesteśmy zawiedzeni ale wierzymy, że to nastąpi - powiedział na wstępie proboszcz parafii ks. Henryk Stec.

Na razie nie wiadomo, w jakim terminie uda się usunąć wszystkie przeszkody, jednak gdy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, sześciometrowa figura Chrystusa Króla stanie na frontonie kościoła, a jej tłem będzie rozeta z witrażem, której średnica będzie wynosiła również 6 metrów. Jednak wszystko będzie zależało od możliwości finansowych parafii, koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 100 tys. zł.

red.
red. dodany 19 listopada 2011
 
Odsłon: 15718

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (9)

~ do sąsiad
Oceniano 4 razy  0
i należało Ci nałożyć do puszki szeleszczących i abolicja zapewniona.
~ sąsiad
Oceniano 7 razy  +1
Byłem specjalnie na Odpuście i widziałem: Piękny kościół, jak i z zewnątrz tak i w środku, mimo że wiele do zrobienia jeszcze; mieszkańcy osiedla powinni być dumni z obiektu.
~ da
Oceniano 4 razy  0
niech mohery zbieraja butelki i puszki to pieniazki beda, do tego proboszcz sprzeda samochodzik i przelozy urlopik na inny czas i pieniazki sie znajda.
~ fff
Oceniano 9 razy  +5
Niech ksiądz zbierze lepiej biednym dzieciom na buty bo zima się zbliża a co mu zostanie to z kochanką będzie mia za co jechać na wczasy a może do SPA .
~ oi
Oceniano 8 razy  +4
a po co ogrzewac rabnac setuche i sie przestoi
~ -
Oceniano 14 razy  +8
Popatrzcie tylko ile ludzi jest w tym kościele. Zapełnione ławki (których można by tam ustawić z pięć rzędów a jest na razie dwa, nie wspomnę już o bocznych małych nawach) + kilkanaście osób z tyłu. I to przy takiej większe uroczystości, a w zwykłą niedzielę jest mniej.
Obecny kościół jak najbardziej wystarczał, tylko w święta był trochę zapełniony. Proboszcz tłumaczy, że trzeba nową, wielką świątynię, bo dzielnica się rozrasta. Owszem, rozrasta się, ale w żółwim tempie i jedynie o domki jednorodzinne, a nie o jakieś wielkie blokowiska, żeby taką bazylikę stawiać.
Proboszcz najpierw mówił, że są majętni ludzie chętni do sponsorowania budowy, a teraz biadoli ile to zadłużenia i wyciąga kasę od parafian na potęgę. Długi wielkie za samą budowę są, a tu teraz jeszcze robią figurę za 100 tys. i witraże do okien.
Poza tym ciekawe kto będzie płacił za ogrzewanie tego molocha?
~ ys
Oceniano 9 razy  +3
no moherki nastepna skladka tylko 100 tys .
~ janek
Oceniano 8 razy  +2
Egipt-czas kapłanów.
~ Ewangelia mówi,
Oceniano 9 razy  +3
ł.r.12 w.21 Tak bywa z tym, który dla siebie zbiera skarby, a nie jest bogaty wobec Boga. Proponuję utworzyć święto Upadku Kośćioła Katolickiego, sam Pan Bóg im nogi podstawia,,,
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w niedzielę, godzina 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
w niedzielę, godzina 19:15 Wola Obszańska
Zabawa na pograniczu Lubelszczyzny i Podkarpacia
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
w niedzielę, godzina 18:31 Biłgoraj
Piknik parafialny w Biłgoraju
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w niedzielę, godzina 09:12 Biłgoraj
Miejska ciepłownia wkracza w przyszłość
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
14 lipca 2024 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika