REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Uroczystość w parafii Chrystusa Króla
2011.11.19 22:11 | aktualizacja: 2011.11.20 11:09

20-lecie parafii bez figury Chrystusa

W sobotnie popołudnie, 19 listopada br., odprawiona została msza św. z okazji 20-lecia parafii pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Jednym z elementów uroczystości miało być poświęcenie nowej figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która miała stanąć na frontonie nowobudowanego kościoła. Niestety na planach się skończyło. Rzeźba zostanie ustawiona w innym terminie.
20-lecie parafii bez figury Chrystusa

Uroczysta Msza św. z okazji 20-lecia powstania parafii pw. Chrystusa Króla zaplanowana została na godz. 17. Celebrował ją ordynariusz Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. biskup Wacław Depo. - Cieszę się, że wjeżdżając do miasta mogłem już zobaczyć kościół Jana Pawła II, to świadectwo żywej wiary Biłgoraja, niech społeczność tego miasta właśnie tym wyróżnia się wśród innych miast i wiosek - mówił do zgromadzonych biskup Depo.

Obecni byli także dziekan ks. Józef Flis oraz przedstawiciele władz samorządowych starosta Marian Tokarski i wicestarosta Stanisław Schodziński. - W imieniu władz samorządowych składam z serca płynące gratulacje, podziękowania i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty parafialnej. Jubileusz jest okazją do podsumowań, ale daje także prawo do odważnego planowania i patrzenia w przyszłości. W przypadku tej parafii najbliższa przyszłość to doprowadzenie budowy kościoła do końca, dlatego życzę księdzu proboszczowi wytrwałości w dążeniu do realizacji celu - powiedział starosta Tokarski.

Oprawę muzyczną zapewniła biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio. Nowobudowany kościół wypełnili także wierni, którzy licznie przybyli na uroczystość 20-lecia powstania parafii. Podczas uroczystości ponownego aktu zawierzenia parafii Chrystusowi dokonał ks. proboszcz Henryk Stec.

W trakcie obchodów jubileuszu zaplanowane było także poświęcenie figury Chrystusa Króla przez biskupa Depo, niestety z tego punktu trzeba było zrezygnować. - Figura jest, ale z przyczyn losowych, nie zostały spełnione wszystkie warunki do jej zamontowana. Jesteśmy zawiedzeni ale wierzymy, że to nastąpi - powiedział na wstępie proboszcz parafii ks. Henryk Stec.

Na razie nie wiadomo, w jakim terminie uda się usunąć wszystkie przeszkody, jednak gdy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, sześciometrowa figura Chrystusa Króla stanie na frontonie kościoła, a jej tłem będzie rozeta z witrażem, której średnica będzie wynosiła również 6 metrów. Jednak wszystko będzie zależało od możliwości finansowych parafii, koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 100 tys. zł.

red.
red. dodany 19 listopada 2011
 
Odsłon: 15333

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (9)

~ do sąsiad
Oceniano 4 razy  0
i należało Ci nałożyć do puszki szeleszczących i abolicja zapewniona.
~ sąsiad
Oceniano 7 razy  +1
Byłem specjalnie na Odpuście i widziałem: Piękny kościół, jak i z zewnątrz tak i w środku, mimo że wiele do zrobienia jeszcze; mieszkańcy osiedla powinni być dumni z obiektu.
~ da
Oceniano 4 razy  0
niech mohery zbieraja butelki i puszki to pieniazki beda, do tego proboszcz sprzeda samochodzik i przelozy urlopik na inny czas i pieniazki sie znajda.
~ fff
Oceniano 9 razy  +5
Niech ksiądz zbierze lepiej biednym dzieciom na buty bo zima się zbliża a co mu zostanie to z kochanką będzie mia za co jechać na wczasy a może do SPA .
~ oi
Oceniano 8 razy  +4
a po co ogrzewac rabnac setuche i sie przestoi
~ -
Oceniano 14 razy  +8
Popatrzcie tylko ile ludzi jest w tym kościele. Zapełnione ławki (których można by tam ustawić z pięć rzędów a jest na razie dwa, nie wspomnę już o bocznych małych nawach) + kilkanaście osób z tyłu. I to przy takiej większe uroczystości, a w zwykłą niedzielę jest mniej.
Obecny kościół jak najbardziej wystarczał, tylko w święta był trochę zapełniony. Proboszcz tłumaczy, że trzeba nową, wielką świątynię, bo dzielnica się rozrasta. Owszem, rozrasta się, ale w żółwim tempie i jedynie o domki jednorodzinne, a nie o jakieś wielkie blokowiska, żeby taką bazylikę stawiać.
Proboszcz najpierw mówił, że są majętni ludzie chętni do sponsorowania budowy, a teraz biadoli ile to zadłużenia i wyciąga kasę od parafian na potęgę. Długi wielkie za samą budowę są, a tu teraz jeszcze robią figurę za 100 tys. i witraże do okien.
Poza tym ciekawe kto będzie płacił za ogrzewanie tego molocha?
~ ys
Oceniano 9 razy  +3
no moherki nastepna skladka tylko 100 tys .
~ janek
Oceniano 8 razy  +2
Egipt-czas kapłanów.
~ Ewangelia mówi,
Oceniano 9 razy  +3
ł.r.12 w.21 Tak bywa z tym, który dla siebie zbiera skarby, a nie jest bogaty wobec Boga. Proponuję utworzyć święto Upadku Kośćioła Katolickiego, sam Pan Bóg im nogi podstawia,,,
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w sobotę, godzina 11:38 Biłgoraj
Psy zginęły w pożarze
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w sobotę, godzina 09:03 Księżpol
Społeczność szkoły pożegnała wieloletnią dyrektor
w piątek, godzina 10:16 Region
Tragiczny wypadek w regionie. Zginęły 2 osoby, mieszkaniec powiatu trafił do szpitala
w czwartek, godzina 19:37 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w sobotę, godzina 22:18 Biłgoraj
Legenda kick-boxingu w Biłgoraju
w piątek, godzina 09:03 Tarnogród
Andrzejki klubów seniora
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
w sobotę, godzina 10:15 Biłgoraj
Nowe miejsce dla młodych na mapie Biłgoraja
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
w sobotę, godzina 16:52 Biłgoraj
Mikołajki w "Czwórce"
we wtorek, godzina 17:14 Wola Duża
Zderzenie pojazdów na DW nr 858 [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w środę, godzina 07:46 Biłgoraj
Biłgorajskie zapiekanki w Krakowie
w sobotę, godzina 09:54 Powiat
Będzie sypać mocniej
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
Tym razem do zamojskiej delegatury WUOZ Lublin trafiły znaleziska dwóch zabytków archeologicznych: siekierki krzemiennej z Szarajówki oraz fragmentu toporka kamiennego z Dereźni Solskiej. Oba zabytki archeologiczne były konsultowane z prof. dr hab. Jerzym Liberą z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie, w celu określenia ich chronologii, typologii i przynależności kulturowej.
w piątek, godzina 14:33 Powiat
Ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu
w czwartek, godzina 08:25 Biłgoraj
Nastolatek potrącony na przejeździe dla rowerów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika