Celem projektu jest zniwelowanie problemów osób bezrobotnych, jednocześnie będących klientami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Frampolu - ogółem 12 osób. - Chodzi o pomoc tym osobom w odnalezieniu się na rynku pracy. Ważne jest także zwrócenie uwagi na sposób w jaki są postrzegania w społeczności lokalnej. Często osoby bezrobotne uważane są za mało zaradne, co może prowadzić do wykluczenia społecznego - wyjaśnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Lucyna Kozak, kierownik Referatu Instrumentów Rynku Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Biłgoraju.
W ramach projektu odbędą się warsztaty rozwoju osobowości, mające na celu wzmocnienie motywacji i samooceny uczestników oraz poznanie sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zorganizowano także wyjazdowe warsztaty mające na celu wzmocnienie więzi między uczestnikami oraz poczucie własnej wartości i postrzegania samego siebie na tle grupy. W ramach warsztatów uczestnicy projektu skorzystają z usług kosmetyczki i fryzjera. Dofinansowana zostanie także zakup stroju lub usługa krawiecka, czyli uszycie kostiumu lub garnituru. Ma to pomóc w przyszłych kontaktach z pracodawcami.
Kolejnym elementem projektu będą warsztaty z psychologiem - W ramach wsparcia psychologicznego realizowany będzie trening kompetencji i umiejętności społeczno zawodowych w formie indywidualnych porad psychologa, którego celem jest wzmocnienie samooceny i motywacji do podejmowania działań mających wpływ na zmianę sytuacji życiowej - mówi Lucyna Kozak.
Beneficjenci projektu wezmą także udział w warsztatach z zakresu "Zarządzania budżetem domowym". Na zakończenie odbędzie się festyn dla mieszkańców społeczności gminy Frampol, którego celem będzie integracja społeczna mieszkańców. W ramach festynu zorganizowana będzie zbiórka rzeczowa dla osoby potrzebującej z gminy Frampol.
Realizacja projektu potrwa do 31 sierpnia 2012 roku. Budżet projektu wynosi: 49.531,68 zł. Środki w całości zostały pozyskane w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie. Projekt pn. "Razem - znaczy więcej!" realizowany jest w ramach Priorytetu VII Promocja
integracji społecznej - Działanie 7.3. Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
~ Były bezrobotny | Oceniano 3 razy +1
Pracownicy PUP I opieki powinni znaleźć tym 12 osobom pracę.To byłaby nieocenion
|
~ mrw | Oceniano 3 razy +1
bezrobotni pracy nie znajdą ale kilka osób w urzedzie bedzie miało zajęcie no i firma która szkolenia przeprowad
|
~ nikt | Oceniano 5 razy -1
Czy naprawdę na was nie ma bata? Kto na tym skorzysta ?Opublikuj
|
~ bezrobotny | Oceniano 5 razy +1
W kraju, bezrobotny ma średnio ukończone ok. 3 szkolenia-
A prawda jest taka, że nie ma miejsc pracy, które w tym przypadku, są ważniejsze od szkoleń itd. Nie wiem czy wydane na ten cel przez PUP kwoty ok. 50 tys.zł da jakiś efekt w postaci zatrudnien |