Głównym organizatorem konferencji była Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Biłgoraju.
W konferencji wzięło udział kilkudziesięciu dyrektorów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu biłgorajskiego, oraz przedstawiciele organów prowadzących: wicestarosta Stanisław Schodziński oraz Jan Koman, kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.
Wicestarosta zwrócił podczas spotkania uwagę na wzrastające zapotrzebowanie na pomoc psychologiczno-pedagogiczną wśród młodzieży. Podkreślił także, że współpraca między szkołami, a Poradnią dobrze się układa.
Pierwsza część konferencji poświęcona była zasadom udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych. - Omówiliśmy także tworzenie indywidualnych programów edukacyjnych, terapeutycznych i planów działań wspierających - wyjaśnia Alina Swacha, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Biłgoraju.
Druga część konferencji poświęcona była prezentacji pracy poradni w zakresie diagnozowania oraz form udzielanej pomocy. Psycholodzy z Poradni oceniają rozwój dzieci diagnozując zaburzenia w rozwoju i kwalifikując je do odpowiednich form kształcenia. Diagnozą obejmowane są dzieci i młodzież ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się np. dysgrafia, dysleksja, dyskalkulia. Logopedzi z kolei zajmują się dziećmi, które mają opóźniony rozwój mowy, z zaburzeniami rozwojowymi mowy takimi jak: autyzm, dziecięce porażenie mózgowe, rozszczepy podniebienia, niedosłuchy, niedowidzenie.
~ ojciec uczniów | Oceniano 3 razy +1
Inicjatywa jak najbardzie
|