REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Uroczystości pod pomnikiem
2013.05.01 12:03 | aktualizacja: 2013.05.01 14:09

SLD świętuje 1 maja

1 maja br. działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej spotkali się, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy i złożyć wieńce pod pomnikiem Józefa Dechnika.
SLD świętuje 1 maja

Na obchodach spotkali się lokalni działacze lewicy: Aleksander Bełżek, Zenon Kowalik, Ryszard Korniak. W obchodach wziął także udział burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. W obchodach wzięła także udział nieliczna grupa mieszkańców.
Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Zenon Kowalik, przewodniczący OPZZ w Biłgoraju. Przewodniczący mówił o tym, że lewica jest w naszym kraju potrzebna. Wymienił także trudności jakie przeżywa polska rodzina, czyli przede wszystkim brak stałego zatrudnienia - Pracownik nie jest podmiotem. Państwo ma obowiązek tworzyć jasne i czytelne reguły na rynku pracy, a nie tolerować kpiny. Praca powinna być prawem, a nie przywilejem - mówił Zenon Kowalik. Przewodniczący podkreśłił, że w powiecie biłgorajskim z roku na rok, przybywa osób bezrobotnych. Co w konsekwencji prowadzi do wyjazdów ludzi młodych za granicę.

Głos zabrał także Kazimierz Szubiak, lokalny publicysta związany z lewicą, który przypomniał, że w tym roku obchodzimy 30-tą rocznicę śmierci Józefa Dechnika. Postaci zasłużonej dla rozwoju naszego miasta. - Chcę odbyć podróż sentymentalną. Kiedyś na pochodach spotykało sie nas tysiące osób. Teraz jest nas garstka. Pochody były szansą do zaprezentowania mieszkańcom osób zasłużonych dla rozwoju Biłgoraja. Dzisiaj większość tych postać pozostaje anonimowa - podkreślił Kazimierz Szubiak.

Po przemówieniach, złożono wieńce pod pomnikiem Józefa Dechnika. Następnie zgromadzeni wysłuchali koncertu Klubu Seniora "Złoty Wiek" działającego przy biłgorajskim BCK. Na dziś zaplanowano także piknik w Dąbrowicy.

Red.
Red. dodany 1 maja 2013
 
Odsłon: 12008

Czytaj podobne

tagi: obchody, 1 maj

Waszym zdaniem (41)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Szeryf Miasta Biłgoraj
Oceniano 38 razy  +22
Rosłan podczas remontu BCK-u dopuścił się wielomilionowych malwersacji pod swoja osobę, sa na to dowody i juz niedługo je ujawnimy z kolegą.Drodzy ludzie radzę wam się przyjżeć obecnym inwestycjom w mieście ponieważ Rosłan zarobi na tym grube setki tysięcy złotych dodam że firmy które będą robiły ulice w Biłgoraju to te same co Remontowały BCK-PRZYPADEK?????. Ta firma nie potrafiła oddać w terminie BCK i trzy razy był termin przesuwany więc teraz kiedy drogi będą zrobione. Oj DRODZY KIERWOCY NIEDŁUGO BĘDZIECIE NA KONIACH JEŹDZIĆ PO BIŁGORAJU. Szkoda waszych samochodów.
~ Kira
Oceniano 41 razy  +19
Stare komuchy mordowali AKowców, rozkradli Polskę za komuny, w demokracji wyprzedali wszystko i jeszcze się pokazują publicznie. Co za wredne typy bez zasad.
Wszystkie komentarze
~ Aaaa :)
  0
hehehe :) tak świętują Panowie i Panie , że na Dąbrowicę przyjeżdżać musiała policja na sygnale i karetka( podobno się pobili) tacy z nich prawi ludzie,!!!!, Ładnie , klasę pokazaliście :)
~ widz
Oceniano 1 raz  +1
najlepszy jest ten w czerwonej koszuli w kratkę.wszyscy w gajerach stoją a ten łapy w kieszeniach,koszula w kratę,nie ogolony i brzuch do przodu.typowy reprezentant SLD.żenada
~ obserwator
Oceniano 2 razy  +2
Jankowi mleko spod nosa ścieka, skoro nie wie, że np. Rosłan był w Solidarności za komuny, a Bełżek był wtedy młodym człowiekiem. Donosicieli niech Janek poszuka w starszym pokoleniu, w rodzinie też. Kira ma problem , nienawidzi kogo się da i zwykle bezpodstawnie ludzi opluwa.
~ djjn
Oceniano 4 razy  +2
Kira- nie badz smieszna- przyjrzyj sie kto ma dzis kase? i kim byl za tzw komuny...? mysl, albo zapytaj rodzicow bo wyglada na to ze nic nie wiesz o latach 90-tych( szczegolnie)za komuny za duze kradzieze wysylali do wiezienia . a dzis tylko drobnych przestepcow- ci wielcy- sa bezkarni....mysl, mysl. A tak swoja droga NIE JESTEM KOMUNISTA ale to co mamy dzis to CZYSTY FEUDALIZM I NIEWOLNICTWO.
~ Janek
Oceniano 6 razy  0
Pogonić tych czerwonych zdrajców Polski. Korniak i Rosłan z Bełżkiem donosili za komuny na ludzi a teraz śmieją się z nas. Precz z donosicielami i kapusiami.
~ Normalny obywatel
Oceniano 4 razy  +2
Nie jestem za żadną partią ale tak źle w Biłgoraju jak za Rosłana nigdy nie było. Ludzie mają go dość. On tylko o pałacu BCK myśli i o swoich czerwonych towarzyszach. Miasto zrujnował, ludzie emigrują a oni wódkę piją na Dąbrowicy.
~ Mirek
Oceniano 6 razy  -2
Banda komuchów i złodzieji zniszczyli Polskę teraz z Rosłanem niszczą Biłgoraj i świętują sobie.
~ Fata
Oceniano 3 razy  +1
Przerażają mnie te podziały w Bilgoraju.Po cholerę to pamiętać co było ileś tam lat temu? Lepiej się skupić i zintegrować bo niedługo wyjedzie ostatnia młodzież i bieda będzie jeszcze wieksza.Chyba wszystkim na tym zależy niezależnie od strony i poglądów!!
~ Obiektywny
Oceniano 2 razy  +2
Niestety jesteś bardzo płytki. Komuna to nie instytucja która dała pieniądze na elektryfikacje , drogi, szkoły itd. To wszysko zbudowali nasi ojcowie i dziadkowie. A umozliwił to system. Dzisiaj wiekszość z wypracowanych zysków trafia do wąskiego grona, które bogaci się, kupuje pałace, zamki, jachty, wyspy itd.
Oczywiście, że nie siedzilibyśmy zapewne przy świeczce, ale przyznajmy obiektywnie sukcesy i osiągnięcia tamtego systemu, tego nie da sie nie zauważyć - skok cywilizacyjny, tempo rozwoju było bezprecedensowe. Oczywiście działy się także bardzo złe rzeczy, głównie w okresie bezpośrednio powojennym, ale miejmy też świadomość znacznego udziału w tym wielkiego brata ze wschodu.
I jeszcze na koniec. Skoro tak ironicznie piszesz, że komuna doprowadziła prąd do każdej wioski, to zapytam Ciebie, dlaczego nie zrobiła tego sanacja ?
~ jot'e
Oceniano 3 razy  +3
Jakoś kiepsko im to szło,jako że historycznie rzecz biorąc więcej zginęło ludzi związanych z władzą ludową niż z podziemiem,a w zagrabionych majątkach instalowali szkoły,przedszkola,szpitale.Być może robili to nieudolnie,ale chęci mieli duże.Rozgrabili naprawdę Polskę ci którym z ust nie schodził antykomunizm, a szczególnie wtedy gdy coś nazywanego "komu" przeszło do historii.Jeszcze "komuchom" jedno trzeba przyznać: nie eksterminowali wariatów co widać z niżej zamieszczonego komentarza niejakiej Kiry.
~ jot'e
Oceniano 2 razy  +2
Jakoś kiepsko im to szło,jako że historycznie rzecz biorąc więcej zginęło ludzi związanych z władzą ludową niż z podziemiem,a w zagrabionych majątkach instalowali szkoły,przedszkola,szpitale.Być może robili to nieudolnie,ale chęci mieli duże.Rozgrabili naprawdę Polskę ci którym z ust nie schodził antykomunizm, a szczególnie wtedy gdy coś nazywanego "komu" przeszło do historii.Jeszcze "komuchom" jedno trzeba przyznać: nie eksterminowali wariatów co widać z niżej zamieszczonego komentarza niejakiej Kiry.
~ obserwator
Oceniano 3 razy  +3
Bezczelnością jest atakowanie na foprum Pana Kazimierza Szubiaka przez nieuka i oszołoma, który niech sobie poszuka sensacyjnej przeszłości wśród swojej rodziny. A od Pana Kazimierza ( który zasługuje na szacunek), won !!!
~ Jon
Oceniano 3 razy  -1
Szubiak mo sklerozo i zapomniał ,że za jego mentora udzial w takich uroczystościach był obowiązkowy !! A kto sprawdzał listy obecności ??A jakie postacie zasłużone - partyjni koledzy z krzeszowa i huty krzeszowskiej . Pisze bzdury w gazecie i myśli , że ludzie zatracili pamięć . Dość komuny , to widać po twarzach zebranych !Więcej gapiów i ciekawskich niż uczestników . Dawniej była i dziś ta sama parodia a kaziuk i kuwalik krzyczy komuno wróc !! A gdzie Ubecja i SBecja podstawa władzy komuchów . Więcej was było !!
~ ciekawy
Oceniano 4 razy  -2
Napiszę krótko bo szkoda papieru i atramentu, w zasadzie to miałem w ogóle nic nie pisać ale napiszę, praktycznie zostało już wszystko powiedziane ale ja mam takie jedno małe pytanie do ludzi którzy mówią i piszą że komuna doprowadziła prąd (i nie tylko) do najdalszej wioski, to znaczy oni myślą że gdyby nie komuna to dzisiaj siedzielibyśmy przy świeczce?? Zawsze mnie to gryzło ale nigdy się nikogo nie pytałem, może tutaj ktoś mi zdradzi swoje myśli??
~ Obiektywny
Oceniano 4 razy  0
Szanowny Pan nieuważnie przeczytał moją wypowiedż. Napisałem, że świat nie jest czarno-biały, lecz ma wiele pośrednich odcieni.
Tak tekst, że komuna dała pracę itd. jest oklepany, ale tak prawdziwy, że wielu bardzo kole w oczy i nie znajdując kontrargumentu próbują go pomniejszyć twierdzeniem o oklepaniu.
Za naszą zachodnia granicą owszem były kraje zniszczone, w zasadzie można tu mówić o Niemczech i to tylko o strefie radzieckiej - nie tyle zniszczonej co rozgrabionej. Zresztą skala zniszczeń i ograbienia Polski była bezprecedensowa. Niemcy także i w tej kwestii próbują się wybielać. Pomimo to poziom z jakiego startowała Polska do odbudowy był o wiele niższy od zachodnich sąsiadów, bowiem Polska już przed wojna była zacofana w stosunku do zachodu. Proszę powiedzieć jakie zakłady , fabryki istniały w Biłgoraju przed wojną, a jakie w latach 70-tych. Chyba śmieszne pytanie. Proszę spojrzeć na fotografie Biłgoraja przedwojennego i Biłgoraja z lat 70-tych, 80-tych. Twierdzenie, że gdyby nie komuna reprezentowalibyśmy poziom życia Niemiec, Francji jest pokrętne. Myślę, że bliżej by nam było do Grecji, Portugalii.
Pisze Pan, że komuna przejeła za bezcen wiele zakładów. Myli się Pan. Komuna je znacjonalizowała. A do upadku wielu zakładów doprowadziła świetlana Solidarność, aby rozgrabić pomiędzy siebie majątek wypracowany przez lata przez naszych ojców i dziadków.
W kwestii solidarnego rozdzaiłu środków nie mógł Pan znależć argumentu, więc przytoczył Pan opowieść z grupy "jedna pani, drugiej Pani". Rozumię. Komentarz zbędny.
Co do obsady stanowisk we władzach UM i powiecie. Krytycznie pisze Pan, że są obsadzone przez "swoich". Ale przecież niemamy już komuny od z górą 20 lat. Więc jeśli już, to jest to zarzut do tej tzw. demokracji.
Zgadzam się z Panem, że system ekonomiczny komunistyczny jest niewydolny, nieelastyczny, ma dużą inercję.
Ale porównanie jakiego Pan użył nie jest najszczęśliwsze. Byłem na komunistycznej Kubie i po drugiej stronie zatoki, w Meksyku. Powiem - jakbym miał wybierać , wybrałbym Kubę i to zdecydowanie.
I na koniec. Nie jestem zwolennikiem komuny, dostrzegałem i dostrzegam wiele jej wad i to dużych. Nie mogę natomiast zgodzić się na czarno-białe jej postrzeganie. Wniosła wiele w rozwój naszego kraju, głównie w kwestii uprzemysłowienia kraju, rozwoju infrastruktury, powszechnej edukacji, awansu cywilizacyjnego milionów zacofanych mieszkańców biednych wsi. Wielu obecnych krytyków komuny nawet tego sobie nie uświadamia.
Niemam osobistego interesu w bronieniu komuny. Ani ja, ani moja najbliższa, a także dalsza rodzina nie miały nic wspólnego z ówczesną władzą i parią. Sam w latach mej młodości byłem przeciwnikiem komuny. Rodzice byli w Solidarności. Obecnie z perspektywy lat oceniając komunę oraz Polskę post solidarnościową dostrzegam osiągnięcia tamtego systemu, jak też obłudę obecnego.
~ Adam
Oceniano 9 razy  +5
Ten w czerwonej koszuli to moze jakis homoseksualista? bo dziwnie wyglada, przy starych dziadkach. Tym to chociaz sie nie dziwie, wspominaja Dechnika a zapomnieli o Stalinie.
Ale gosc w czwerwonej koszuli bije wszystkich na lep na szyje.... Zero taktu. Jeszcze tylko krotkie spodenki...
~ Romeo Zulu Tango
Oceniano 8 razy  0
Tekst o tym jak komuna dała ludziom pracę i możliwość awansu jest strasznie oklepany.
Drogi Panie! Kraje po naszej zachodniej granicy były również zniszczone wojną. Pomimo tego "złego" kapitalizmu, którego u nas nigdy nie było, bo mamy system etatystyczny- tam zbudowano także szkoły, szpitale, drogi, uczelnie które są na o wiele wyższym poziomie, gdzie nasze uniwersytety są przesiąknięte czerwonymi pająkami którzy na studiach jak prawo, gdzie materia się ciągle zmienia czytają notatki z pożółkniętych kartek. Jeżeli chodzi o same fakty, to czerwoni podczas transformacji przejęli za bezcen wiele zakładów, ew. doprowadzając je do upadku.
W obecnych czasach, nawet gdyby popatrzeć na pracę UM w Biłgoraju, a od kilku lat nie mieszkam już w mieście widzę ciągle te same twarze- zresztą związane z SLD (nomen omen). Nie muszę wspominać, że większość stanowisk zarówno w powiecie jak i mieście jest obsadzonych przez swoich. Cieszę się wielce, że mogłem wyjechać z tego piekiełka gdzie ludzie skaczą sobie do gardeł ...
Co do solidarnego rozdzielania środków przytoczę historię jaką opowiedzieli mi rodzice, a zasłyszaną przez nich od aparatczyka która zdarzyła się w Harasiukach. Mianowicie czerwone mordy popiły i zamiast używać papieru toaletowego w wiadomym celu wycierali to i owo dolarami, podczas gdy Polskę toczył kryzys.
System ekonomiczny, który chciała wprowadzić komuna jest od samych podstaw wadliwy. Gospodarka centralnie planowana jest skrajnie niewydolna. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej niech spojrzy na takie kraje jak KRLD, Wenezuela lub Kuba.
~ mieszkaniec
Oceniano 9 razy  +5
Kira, to albo smarkacz, albo totalny nieuk, w każdym razie nieobiektywny pieniacz. Otóż majątek po PRL począwszy od początku lat dziewięćdziesiątych roztrwonili, albo sobie zawłaszczyli za grosze, głównie działacze lub ich poplecznicy z kręgów tzw. opozycji demokratycznej. Niektórzy z nich wcześniej przez lata należeli do PZPR, a potem, żeby znowu być przy korycie wstąpili do Solidarności. Życiorysy także biłgorajskich ludzi władzy w latach RP, są tego przykładem.
~ WINETOU - CZERWONY BRAT LENINA
Oceniano 4 razy  +4
...A GDZIE TOWARZYSZE Z FUNDACJI XXI
- PYTAM !!!!
~ z Biłgoraja
Oceniano 9 razy  +5
Ktoś tu pisze, że pewien miejscowy działacz PiS "chwalił Gierka" ( ciekawe który?). Pewnie zrobił to za przykładem Jarosława Kaczyńskiego ( pamiętamy jego słowa nt. Gierka), w tym wypadku chwalący miał miał rację, słowem trzymał się prawdy historycznej. To dopiero za Gierka rolnicy zostali objęci ubiezpieczeniem zdrowotnych. Gierek, który wiele lat pracował na Zachodzie,wniósł wiele pozytywnych zmian w Polsce, jak na tamte realia ( niestety pod butem ZSRR), rozbudował kraj, powstały tysiące nowych zakładów pracy, mieszkań itd. Przyczyną długów i trudnej sytuacji była m.in. zimna wojna i krzywdząca wobec Polski polityka aktora Regana. Warto pamiętać, że Gierka internowali tzw. "swoi" w czasie stanu wojennego. Gierkowskie długi to był pikuś w porównaniu z obecnym zadłużeniem w tzw. wolnej POlsce, w której na majątku wypracowanym w PRL wzbogaciło się wielu cwaniaków po układach, którzy za grosze przejęli sobie zakłady pracy albo obłowili się na pośrednictwie sprzedając obcym majątek narodowy. Osobiście cenię fakt, że RP wyrwała się ze szponów ZSRR, jak też to, że dzisiaj nie mamy więźniów politycznych. Co najwyżej pokręconych ujadaczy na forach, a w przypadku naruszenia przez nich czyjejś godności, grozi im za to sankacja karna i słusznie. Każdy ma prawo do poglądów, ale nie może wygłaszać je w sposób naruszający czyjeś dobra osobiste, pomawiać itd. Na szacunek zasługuje w Biłgoraju postać Józefa Dechnika, niezwykle prawego człowieka, uczciwego, który zadbał o nasze miasto i region. On, który uczciwie służył ludziom przez całe życie,nie mógł się pogodzić ze zbrojnym atakiem na robotników w 1976 r i wtedy na znak protestu postrzelił się.
To co obecnie zasługuje na krytykę, to ogromna i pogłębiająca się przepaść materialna między bogatymi a resztą społeczeństwa. Należy cenić bogactwo zdobyte uczciwie, pracą,natomiast bezwzględnie potępiać trzeba cwaniactwo, majątki zdobyte cudzym kosztem. Podli są właściciele firm, którzy obrastają w fortuny wyzyskując robotników. Paranoją są też zbyt wysokie zarobki kierownictwa na posadach państwowych ( od góry do dołu), zbyt wysokie wydatki na parlamentarzystów, utrzymywanie zbędnego Senatu. Zasadom demokracji przeczy obowiązująca ordynacja wyborcza.
~ czerwony
Oceniano 5 razy  +1
"lokalny publicysta związany z lewicą, który przypomniał, że w tym roku obchodzimy 30-tą rocznicę śmierci Józefa Dechnika"
a Józefa Stalina pominą - buuu
~ Obiektywny
Oceniano 15 razy  +1
Widać efekty pernametnej indokrynacji. Drodzy opluwacze tzw. komuny. Gdzie i kim byście byli gdyby nie ta wredna komuna, która dała wam, waszym ojcom i dziadkom pracę, mozliwość wykształcenia, mieszkania za pół darmo, awans cywilizacyjny i społeczny. A co obecnie daje wam tzw. wolny rynek - kaptalizm. Praca - dla nielicznych , z układów, znajomości, realnie emigracja - cóż za osiągnięcie państwa. Wykształcenie - mam duże wątpliwości co do jego poziomu - przy mnogości tzw. uczelni, już niedługo w każdej gminie. Mieszkania - tylko przy dobrze płatnej pracy, emigracji lub wsparciu rodziny.
Wredna komuna zaprowadziła prąd do najmniejszej wioski (tak tak przed wojną tylko lampy naftowe poza niektórymi mieszkaniami w miastach), zbudowała drogi do najmniejszej pipidówki, a teraz niema środków na utrzymanie dróg i nie tylko. Za komuny środki dzielono w miarę sprawiedliwie, a obecnie większość zgarnia wąska grupa gangsterów w białych kołnierzykach. Przetrzyjcie oczy, nie pozwólcie się ogłupiać gebelsowskiej propagandzie. Świat nie jest czarno-biały. Są też różne odcienie bieli i czerni oraz szarości.
~ PIS
Oceniano 13 razy  +1
Raz sierpem raz młotem pogonić czerwoną hołotę!
Drakkar
Oceniano 1 raz  +1
~ Sofian
Oceniano 8 razy  +8
Polacy którzy chcą normalnego życia i pracy oraz zaprzestania korupcji i sprzedawania nas obcym korporacjom i politykom nazywani są "nacjonalistami". Prawdziwi bandyci w garniturkach, pasożyci sejmowi są nadal całkowicie bezkarni. W czasach PRL u media rządowe także nazywały ludzi mających dość komunistycznych rządowców "chuliganami i elementem wywrotowym". Historia się powtarza tylko czy Polacy wyciągnęli wnioski z lat 80 tych???
~ bnm
Oceniano 10 razy  +6
złoty biznes dla kwiaciarni ,3maja już pewnie ławki w kościołach zarezerwowane dla Starostów i znowu przemowy i pouczanie a ludzie dalej 1100zł na rękę i rodzinę za to utrzymaj
~ anka
Oceniano 6 razy  +2
kolorowa ekipa :)
~ maniek
Oceniano 6 razy  +4
zapomniałeś że to solidarność rozsprzedała Polskę ... po przejęciu władzy przez solidarność Polska miała 40miliardów długu i 100% majątku narodowego ,po przejęciu władzy przez solidarność i późniejsze jej rozłamy (czyt. komuchów których po swoje skrzydła przyjęła ) dzisiaj mamy 800miliardów długu i ZERO majątku narodowego
~ maniek
Oceniano 1 raz  +1
ostatnio słyszałem jak członek Pis-u chwalił Gierka - myślałem że padnę ze śmiechu że w pisie tacy przeciwnicy komuny się znajdują
~ maniek
Oceniano 7 razy  -1
ciekawe droga KIRO co twoi rodzice robili podczas komuny i skąd ty o tym wiesz pewnie w domu widziałaś jak to wyglądało popatrz na siebie popatrz na siebie i zapytaj ... Kim byli moi rodzice podczas komuny .... ? może tak jak piszesz też rozkradali Polskę a ty im teraz świeczki w nagrodę na grobie stawiasz
~ Obiektywny
Oceniano 7 razy  +1
Do plujących. Proszę porównać fotografie Biłgoraja przedwojennego i z czasów wojny, z fotografiami Biłgoraja z lat 70 i 80-tych. Różnica kolasalna, w zasadzie niema co porównywać. Ostatnie zaś 20 lat to tylko pstrokacizna tandetnych reklam.
~ Obiektywny
Oceniano 4 razy  -2
O, dawno Cię Kiro nie czytałem. Wróciłaś z leczenia ? Cóż widzę, że terapia sie nie powiodła.
~ Obiektywny
Oceniano 9 razy  +3
Jedyni uczciwi w mieście. Nie poddają się czasowej koninkturze. Stali w swoich zasadach i pogladach. To nie chorągiewki z Solidarności.
~ Szeryf Miasta Biłgoraj
Oceniano 38 razy  +22
Rosłan podczas remontu BCK-u dopuścił się wielomilionowych malwersacji pod swoja osobę, sa na to dowody i juz niedługo je ujawnimy z kolegą.Drodzy ludzie radzę wam się przyjżeć obecnym inwestycjom w mieście ponieważ Rosłan zarobi na tym grube setki tysięcy złotych dodam że firmy które będą robiły ulice w Biłgoraju to te same co Remontowały BCK-PRZYPADEK?????. Ta firma nie potrafiła oddać w terminie BCK i trzy razy był termin przesuwany więc teraz kiedy drogi będą zrobione. Oj DRODZY KIERWOCY NIEDŁUGO BĘDZIECIE NA KONIACH JEŹDZIĆ PO BIŁGORAJU. Szkoda waszych samochodów.
~ Zorientowany
Oceniano 11 razy  +3
Babki z zespołu dostały propozycję śpiewania i picia na hydrofornii w Dąbrowicy, stawia Rosłan z pieniędzy na kulturę wódka zimna czeka na czerwone pająki.
~ śmieszek
Oceniano 15 razy  +1
Dobre komuchy znicze palą pod pomnikiem gdzie nie ma grobu hahah powaliło ich już całkiem haha
~ kk
Oceniano 19 razy  +7
Ci ludzie zniszczyli Polskę i teraz świętują. Korniak całe życie na
stołkach za komuny sekretarz PZPR walczył z kościołem i Bogiem a
dzieisiaj idzie do kościoła. Rosłan kina nie poświęcił a pcha się
obłudnik pod ołtarz.
~ Kira
Oceniano 41 razy  +19
Stare komuchy mordowali AKowców, rozkradli Polskę za komuny, w demokracji wyprzedali wszystko i jeszcze się pokazują publicznie. Co za wredne typy bez zasad.
~ jaromir
Oceniano 17 razy  +7
srednia wieku to 200 lat chyba :) , załoze sie ze wiekszosc jest tam tylko po to by miec lepszy stołek od tego który u nich nie jest. A Bednarz i jego koszula nadaje się na pierwszą stronę. Samochód jeszcze powinien sobię przemalować...haha.
Marek
Oceniano 19 razy  +11
Średnia wieku okazała... :-)
A ten Pan w czerwonej koszuli
w kratę to ma gust żeby się na taką imprezę ubrać...
bije wszystkich :-)
~ xyz
Oceniano 26 razy  +10
PRECZ Z KOMUNĄ!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w niedzielę, godzina 15:06 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach znów odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
dzisiaj, 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
dzisiaj, 12:07 Tereszpol
Święta za pasem, a ktoś majstruje przy prezentach
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
w niedzielę, godzina 16:54 Brzeziny
Mikołajki w lesie
dzisiaj, 09:14 Biłgoraj
Wymalowały nagrody i wyróżnienia
dzisiaj, 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 20:09 Teodorówka
Spotkanie z posłanką i samorządowcami
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
W miejscowościach Księżpol i Majdan Stary, przed budynkami Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu i Wiejskiego Domu Kultury w Majdanie Starym stanęły napisy z nazwami miejscowości. - Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest doposażenie szlaków turystycznych naszej gminy w infrastrukturę towarzyszącą. Usytuowanie napisów doskonale wpisuję się w zagospodarowanie przestrzeni - wyjaśniają władze gminy.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 12:09 Biłgoraj
Złóż wniosek już dziś. Możesz dostać nawet 1,5 tys. zł
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika