REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.05.17 13:11 | aktualizacja: 2013.05.17 13:18

"Leśnik" ponownie otwarty

W piątek i sobotę, 17 i 18 maja Zespół Szkół Leśnych organizuje Dni Otwarte. To już druga tego typu akcja w tym roku. Chodzi o to, by zachęcić jak największą ilość absolwentów szkół gimnazjalnych do wyboru właśnie tej placówki.
"Leśnik" ponownie otwarty

Pierwsze Dni Otwarte w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju zorganizowano pod koniec marca br. Bilgorajska.pl informowała o tym w artykule pt. Darz bór.

Wówczas dyrektor placówki Barbara Serafin, zachęcając młodzież do wyboru właśnie tej szkoły, mówiła: - Zależy nam na tym, by jak najlepiej kształcić młodzież, dlatego poza standardową ofertą przygotowaliśmy wiele zajęć dodatkowych, z których mogą korzystać nasi uczniowie. Jesteśmy szkołą, która przykłada dużą wagę nie tylko do kształcenia, ale również do wychowania młodego człowieka.

Zaznaczyła również, że tym co wyróżnia "Leśnik" od innych szkół są stroje uczniów. - Ze względu na szacunek dla zawodu wszyscy chodzimy w mundurach, czerpiemy z tradycji leśnych i łowieckich - wyjaśniała.

W marcu nie wszyscy zainteresowani ofertą szkoły mogli sami przekonać się o jej zaletach. Dlatego dyrekcja, ale także pedagodzy ponownie zaprasili uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych wraz z rodzicami i nauczycielami na Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju.

Akcja będzie trwała przez dwa dni, abiturienci mogli odwiedzić jednostkę w piątek 17 maja, kolejna okazja do zapoznania się z ofertą będzie w sobotę 18 maja.

Młodzież, która zjawiła się w "Leśniku" piątkowy poranek mogła zwiedzić klasopracownie i wystawy związane z nauką zawodu, ale także usiąść za sterami symulatora harvestera, posłuchać sygnałów myśliwskich.

red.
red. dodany 17 maja 2013
 
Odsłon: 5820

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja