REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.05.17 13:11 | aktualizacja: 2013.05.17 13:18

"Leśnik" ponownie otwarty

W piątek i sobotę, 17 i 18 maja Zespół Szkół Leśnych organizuje Dni Otwarte. To już druga tego typu akcja w tym roku. Chodzi o to, by zachęcić jak największą ilość absolwentów szkół gimnazjalnych do wyboru właśnie tej placówki.
"Leśnik" ponownie otwarty

Pierwsze Dni Otwarte w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju zorganizowano pod koniec marca br. Bilgorajska.pl informowała o tym w artykule pt. Darz bór.

Wówczas dyrektor placówki Barbara Serafin, zachęcając młodzież do wyboru właśnie tej szkoły, mówiła: - Zależy nam na tym, by jak najlepiej kształcić młodzież, dlatego poza standardową ofertą przygotowaliśmy wiele zajęć dodatkowych, z których mogą korzystać nasi uczniowie. Jesteśmy szkołą, która przykłada dużą wagę nie tylko do kształcenia, ale również do wychowania młodego człowieka.

Zaznaczyła również, że tym co wyróżnia "Leśnik" od innych szkół są stroje uczniów. - Ze względu na szacunek dla zawodu wszyscy chodzimy w mundurach, czerpiemy z tradycji leśnych i łowieckich - wyjaśniała.

W marcu nie wszyscy zainteresowani ofertą szkoły mogli sami przekonać się o jej zaletach. Dlatego dyrekcja, ale także pedagodzy ponownie zaprasili uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych wraz z rodzicami i nauczycielami na Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju.

Akcja będzie trwała przez dwa dni, abiturienci mogli odwiedzić jednostkę w piątek 17 maja, kolejna okazja do zapoznania się z ofertą będzie w sobotę 18 maja.

Młodzież, która zjawiła się w "Leśniku" piątkowy poranek mogła zwiedzić klasopracownie i wystawy związane z nauką zawodu, ale także usiąść za sterami symulatora harvestera, posłuchać sygnałów myśliwskich.

red.
red. dodany 17 maja 2013
 
Odsłon: 5918

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
dzisiaj, 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 17:02 Karate
"Ferie z karate"
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Ubywa mieszkańców
Mniej urodzeń, więcej ślubów, rozwodów i zgonów - tak w skrócie wypada 2019 rok w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju. Z danych wynika również, że mieszkańców miasta z roku na rok ubywa.
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Stypendyści z I LO im. ONZ
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
9 stycznia 2020 Biłgoraj
Znaleziono zwłoki mężczyzny [AKTUALIZACJA]
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
w środę, godzina 15:24 Biłgoraj
Girls on Tour
we wtorek, godzina 09:17 Biłgoraj
Straciła ponad 40 tys. zł
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Komunikat starosty dotyczący Wydziału Komunikacji i Drogownictwa
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip komentuje sytuację dotyczącą pracy Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu wydanego przez starostę.
w środę, godzina 08:16 Halowa piłka nożna
Łada zwycięzcą XIII Memoriału Stanisława Wójcika
w niedzielę, godzina 10:16 Biłgoraj
Będzie przebudowa ulic: Parkowej, Sokołowskiego i Korczaka
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
W środowe przedpołudnie, 22 stycznia, odbyło się spotkanie informacyjno - szkoleniowe dotyczące możliwości otrzymania pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości nawet 96 tys. zł. Spotkanie zorganizowano w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.
w poniedziałek, godzina 09:56 Biłgoraj
Jechał wężykiem
w poniedziałek, godzina 10:18 Obsza
119 km/h w terenie zabudowanym
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja