fot.archiwum
Przez lat wydwania "Tanwi" pojawiały sie w nim artykuły Henryka Wujec, o. Tomasza Dostatniego, Adama Sikorskiego, Ernesta Brylla. W latach poprzednich swoje teksty publikowali także Paweł Śpiewak czy Wiesław Myśliwski.
Pierwszy numer "Tanwi" ukazał się 15 listopada 1989 roku, jako biuletyn Zarządu Oddziału NSZZ "Solidarność". Od 1992r., kwartalnik wydawany jest przy współfinansowaniu z budżetu miasta Biłgoraj, stając się gazetą samorządową. Obecnie "Tanew" wydawana jest w nakładzie 400 egzemplarzy. Kwartalnik rozprowadzany jest bezpłatnie w holu BCK, muzeum, bibliotekach oraz Ośrodku Informacji Kulturalnej i Turystycznej.
- Chcemy wspólnie ze wszystkimi autorami publikującymi na łamach Tanwi, zarówno z tymi którzy przyjadą z Warszawy czy Lublina, jak i z naszymi lokalnymi autorami, dyskutować o roli, jaką powinny spełniać takie czasopisma jak Tanew. To gazeta, która przez wiele lat, od początku istnienia czyli 1989 roku, wielokrotnie zmieniała swój charakter. Od 2009 roku pismo ma nie tylko nową szatę graficzną, ale też nowy profil kwartalnika kulturalno-społecznego, który, jestem przekona, pełni ważną rolę nie tylko w naszym mieście. Jesteśmy przykładem, że nawet małe lokalne środowisko, jak nasze, może tworzyć gazetę, w której ukazują się artykuły autorów znanych i cenionych w całym kraju - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Gabriela Figura, kierownik Działu Medialnego BCK.
Pani Figura podkreśla jednocześnie, że ma nadzieję, że to spotkanie przysporzy "Tanwi" nowych czytelników.
Spotkanie "Tanew - kwartalnik z misją" odbędzie się 30 września w poniedziałek o godz. 17:30 w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy.
~ Ratunek | Oceniano 1 raz +1
Nie sądzę aby Tanew
Dowartości |
~ ;) | 0
Łatwo sprawdzic na stronach BCK, ze Tanew w takiej formie pojawiala się już od 2005 roku. Wprawdzie raz jest ona miesięczni
|