REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.09.26 16:29 | aktualizacja: 2013.09.26 20:34

Biłgorajski odcinek "Sąsiada na widelcu" już w tę sobotę!

W najbliższą sobotę 28 września br. na antenie TVP 1, o godz. 18.25, odbędzie się emisja odcinka programu kulinarnego, nagrywanego w Biłgoraju i okolicach.
Biłgorajski odcinek "Sąsiada na widelcu" już w tę sobotę!

"Sąsiad na widelcu" to nowy program kulinarny Telewizji Polskiej. Prowadzący, Łukasz Grass, podróżując po najpiękniejszych zakątkach Lubelszczyzny ma za zadanie znaleźć i przekonać dwie rodziny do ugotowania obiadu wraz z deserem. Jeden z odcinków programu nagrywany był 12 sierpnia br. w Biłgoraju i gminie Biłgoraj. Portal bilgorajska.pl był na planie biłgorajskiego odcinka serii "Sąsiada na widelcu", o czym informowaliśmy w artykule Nowy program TVP z Biłgorajem w tle.

W Biłgoraju kulinarna przygoda rozpoczęła się w naprawdę magicznym miejscu - na bagnach w rezerwacie przyrody. Następnie prowadzący Łukasz Grass spotkał mieszkańców zbierających żurawinę, z której słynie gmina Biłgoraj.

Ekipa telewizyjna gościła także w dwóch domach rodzin z Biłgoraja, degustacja potraw odbywała się w Zagrodzie Sitarskiej. Ponadto ekipa nagrała także pokaz wyrobu łubów sosnowych i łyżek drewnianych, wykonany przez twórców ludowych z Bukowej.

Biłgorajskie rodziny dostały za zadanie ugotowania obiadu. Kluczowymi elementami posiłku były: biłgorajska odmiana gęsi, której hodowlą zajęli się solscy gospodarze oraz żurawina. Każda z rodzin losowo wybrała kucharza, który pomógł im przyrządzić danie główne i deser. To była ich "broń" w pojedynku. Walka była zaciekła i wyrównana, bo dla obu rodzin gotowanie jest wielką pasją. Kto weźmie sąsiada na widelec? Zobaczcie sami! W najbliższą sobotę 28 września br. na antenie TVP 1 o godz. 18.25.

Po emisji odcinka na portalu bilgorajska.pl, znajda państwo dalsze zdjecia z planu, których nie mogliśmy zamieścić wcześniej, gdyż zdradzały szczegóły realizacji: przepisy na dania, kolory, które reprezentowały poszczególne rodziny oraz werdykt jury.

Następne odcinki serii pokazujące najpiękniejsze zakątki Lubelszczyzny będzie można oglądać w kolejne soboty, aż do 9 listopada 2013r.

Red.
Red. dodany 26 września 2013
 
Odsłon: 12054

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (6)

Najwyżej oceniane komentarze
~ thestro
Oceniano 16 razy  +16
w "tę" sobotę Panie Redaktorze :)
Wszystkie komentarze
~ lll
  0
to zrób
~ z Biłgoraja
Oceniano 2 razy  +2
Jeśli chodzi o gotowanie to w porządku, obie ekipy wypadły ok. Rezerwat Obary atrakcyjny fragment, słusznie pokazano Zagrodę Sitarską z "piejo kury w tle. ." ale to trochę za mało, żeby miało służyć promocji Biłgoraja, bo nie pokazano właściwego obrazu miasta.Przed chwilą telefonowali do mnie znajomi z Gdańska i Krakowa, którzy stwierdzili,iż z tego programu wynika, że Biłgoraj to stara wieś. Pytali czy słynie z hodowli gęsi.Szkoda, że w programie nie było choćby krótkiej migawki z widokiem miasta,z ratuszem i kościołami, budynkiem BCK ,halą sportową itp.Niestety to co pokazano utrwali w telewidzach błędne mniemanie o Biłgoraju .
~ ijh
Oceniano 3 razy  +3
telefonem bym zrobił lepszy odcinek jak mama gotuje
~ ema
Oceniano 4 razy  -2
wstydzę się tych błędów! to nie pierwszy raz ! i nikt nie przeprasza ....
~ iza
Oceniano 6 razy  +4
w toł czy te polonisci redaktorki chlopy chyba po podstawowce i robote majooo przez wojka zalatwionoo bo to jóż nie pierwszyj roz
~ thestro
Oceniano 16 razy  +16
w "tę" sobotę Panie Redaktorze :)
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w sobotę, godzina 11:38 Biłgoraj
Psy zginęły w pożarze
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w sobotę, godzina 09:03 Księżpol
Społeczność szkoły pożegnała wieloletnią dyrektor
w sobotę, godzina 22:18 Biłgoraj
Legenda kick-boxingu w Biłgoraju
w czwartek, godzina 19:37 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w piątek, godzina 10:16 Region
Tragiczny wypadek w regionie. Zginęły 2 osoby, mieszkaniec powiatu trafił do szpitala
w piątek, godzina 09:03 Tarnogród
Andrzejki klubów seniora
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
w sobotę, godzina 10:15 Biłgoraj
Nowe miejsce dla młodych na mapie Biłgoraja
w sobotę, godzina 16:52 Biłgoraj
Mikołajki w "Czwórce"
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
we wtorek, godzina 17:14 Wola Duża
Zderzenie pojazdów na DW nr 858 [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w środę, godzina 07:46 Biłgoraj
Biłgorajskie zapiekanki w Krakowie
w sobotę, godzina 09:54 Powiat
Będzie sypać mocniej
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
Tym razem do zamojskiej delegatury WUOZ Lublin trafiły znaleziska dwóch zabytków archeologicznych: siekierki krzemiennej z Szarajówki oraz fragmentu toporka kamiennego z Dereźni Solskiej. Oba zabytki archeologiczne były konsultowane z prof. dr hab. Jerzym Liberą z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie, w celu określenia ich chronologii, typologii i przynależności kulturowej.
w piątek, godzina 14:33 Powiat
Ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu
w czwartek, godzina 08:25 Biłgoraj
Nastolatek potrącony na przejeździe dla rowerów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika