REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.12.31 10:28 | aktualizacja: 2013.12.31 10:35

Dyrektor Buczko zostaje na stanowisku

W 2012 roku po przeprowadzonym konkursie Jerzy Buczko został dyrektorem Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Zarządu Powiatu zdecydował o powierzeniu tej funkcji dyrektorowi na okres próbny - wynoszący 2 lata. Jednak Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie uznał, że dyrektor RCEZ, swoją funkcję powinien pełnić do 2017r.
Dyrektor Buczko zostaje na stanowisku

Dyrektor Jerzy Buczko pierwszy z lewej

W 2012 roku po przeprowadzonym konkursie Jerzy Buczko ponownie został dyrektorem Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Zarządu Powiatu zdecydował o powierzeniu tej funkcji dyrektorowi na okres próbny - wynoszący 2 lata.
W tym samy roku Barbara Obszańska, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących otrzymała przedłużenie umowy o kolejne 2 lata bez konkursu, Renata Socha dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury otrzymała umowę na 5 lat bez konkursu.
Wątpliwości, co do takiego rozstrzygnięcia, mieli opozycyjni radni o czym informowaliśmy Państwa w artykule Opozycja pyta o konkursy na dyrektorów

Artykuł 36. ustawy o systemie oświaty mówi, że organ prowadzący po przeprowadzeniu konkursu powierza obowiązki na 5 lat. Jest też zapis, że w szczególnie uzasadnionych wypadkach kadencja ta może zostać skrócona, np. w przypadku likwidacji szkoły. Jak wyjaśniał wtedy starosta Marian Tokarski, Zarząd Powiatu zauważa jak ogromny wkład w rozwój szkoły włożył Jerzy Buczko. - Ogromnym problemem są finanse. O 10 % wyższe są wydatki jakie ponosimy względem Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w stosunku do subwencji którą otrzymujemy na szkołę. Dyrektor w ciągu dwóch lat ma ten deficyt zmniejszyć do 5 %. I to był jedyny argument dlaczego dyrektor otrzymał umowę na 2 lata - wyjaśniał Marian Tokarski.

Uchwałę Zarządu Powiatu w Biłgoraju o powierzeniu stanowiska Jerzemu Buczko do sądu zaskarżył wojewoda lubelski, Jolanta Szołno - Koguc. Po jej rozpatrzeniu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie, stwierdził, że uchwała jest nie zgodna z prawem, a dyrektor, swoją funkcję powinien pełnić przez pięć lat.

Zarząd Powiatu na początku grudnia br. ponownie podjął uchwałę, w której powierzył stanowisko dyrektora RCEZ, Jerzemu Buczko do 31 sierpnia 2017 r.

Red.
Red. dodany 31 grudnia 2013
 
Odsłon: 7344

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (13)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Z.
Oceniano 38 razy  +30
To Późniak dostał strzała. Łysa pała w kącie będzie za rok po wyborach stała.
~ Uczeń
Oceniano 40 razy  +24
Brawa dla pana dyrektora . Cała szkoła gratuluje i cieszy się .
~ Nauczycielka
Oceniano 33 razy  +23
Nauczyciele mówią jedno jest cudownie bo najgorszy nauczyciel Późniak nie będzie dyrektorem a tyle się chwalił że będzie dyrektorem. Utarto mu nosa i bardzo dobrze.
Wszystkie komentarze
~ JA
Oceniano 7 razy  +3
TERAZ TYLKO PANA PÓŹNIAKA ZGODNIE Z SUMIENIEM POTRAKTOWAĆ W WYBORACH I ZOSTANIE TYLKO NIEMIŁE WSPOMNIENIE O TYM PSEUDO DZIAŁACZU.
GRATULACJE, RAZ JUŻ KOLEJNY ZA DECYZJĘ WOJEWODY.
CIEKAWE, KIEDY ŚWIATŁO DZIENNE UJRZY SPRAWA którą zajęła się prokuratura po doniesieniu rodziców a dotyczy ponad 100tys zł które znalazły się na koncie byłej pracownicy RCEZ jak donosiły media.
MOŻE NIECH PANOWIE FERENSOWIE ZAJMĄ SIĘ TĄ SPRAWĄ, jeżeli mają odwagę .... bo tupetu im nie brakuje
~ życzliwi
Oceniano 11 razy  +1
Mirek nie przejmuj się wszyscy dobrze wiedzą kto i dlaczego pisze te wulgarne komentarze.
~ alert
Oceniano 5 razy  +3
Ferens kasuje komentarze o nim pisane a sam pisał na redaktorkę z drugiego portalu paszkwile i płakał w sądzie jak przepraszał. Teraz sprzedał się Tokarskiemu. Pracuje dla starostwa za 2,5 tysiąca na miesiąc.
~ Katarzyna
Oceniano 6 razy  +6
Popatrzcie odkąd Tomasz Ferens redaktor com pl pracuje dla starostwa za 2500 zł na rękę miesięcznie to pełno tu na portalu artykułów o starostwie i wypowiedzi Tokarskiego. Jak dziennikarz może pracować dla starostwa? To tylko w Biłgoraju możliwe. Zakazuje tego kodeks dziennikarza. Jedyny obiektywny portal to niebieska biłgorajska.
~ Wreszcie
Oceniano 2 razy  +2
A zapytajcie kogo dyrektorka mdk wywaliła z pracy wreszcie. Zgadnijcie. Baba ma odwagę, a my radochę.
~ tak uwarzam
Oceniano 10 razy  0
Jedynym kandydatem na stanowisko dyrektora jest R. Kochman, który był bardzo dobrym kierownikiem administracyjnym w RCEZ
~ Y.
Oceniano 3 razy  +3
tez tak myślę pani(e) Z. :)
~ h
Oceniano 8 razy  +4
Jaką umowę o pracę ma Tokarski ja ciągle w godzinach pracy gdzieś kierowca go wozi jak hrabiego, co on prawa jazdy nie ma?A jego praca polega na przecinaniu wstęg i staniu pod pomnikami?
~ he
Oceniano 20 razy  +18
Brawo dla sądu w Lublinie, kolejny pstryczek dla wiejskiego starosty tokarskiego... nie zgodne z prawem, od czego ten chłop ma radców prawnych? Jak znam życie to szykował komuś stołeczek, do kolejnej szkoły próbował kogoś znajomego wsadzić...
~ Nauczycielka
Oceniano 33 razy  +23
Nauczyciele mówią jedno jest cudownie bo najgorszy nauczyciel Późniak nie będzie dyrektorem a tyle się chwalił że będzie dyrektorem. Utarto mu nosa i bardzo dobrze.
~ Uczeń
Oceniano 40 razy  +24
Brawa dla pana dyrektora . Cała szkoła gratuluje i cieszy się .
~ Z.
Oceniano 38 razy  +30
To Późniak dostał strzała. Łysa pała w kącie będzie za rok po wyborach stała.
~ Uczeć RCEZ
Oceniano 40 razy  0
Wg mnie lepszym dyrektorem byłby pan Lipiec.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
dzisiaj, 18:07 Biłgoraj
Plenerowy festyn dla dzieci z powiatu
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
dzisiaj, 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
dzisiaj, 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
w niedzielę, godzina 08:34 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w czwartek, godzina 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
w piątek, godzina 19:43 Biszcza
Dziewięć zastępów straży walczyło z pożarem zboża
w niedzielę, godzina 21:56 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w środę, godzina 08:14 Biłgoraj
Mieszkańcy powiatu stracili tysiące złotych
w niedzielę, godzina 18:20 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika