REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2014.05.15 15:42 | aktualizacja: 2014.05.15 16:05

Sztandar dla powiatu biłgorajskiego

W czwartek, 15 maja, odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu, zorganizowana z okazji Dnia Samorządowca. Podczas wydarzenia odczytany został akt fundacji sztandaru i przekazanie go staroście biłgorajskiemu.
Sztandar dla powiatu biłgorajskiego

Od dziś powiat biłgorajski ma swój sztandar.

- Sztandar powiatu biłgorajskiego ufundowano i przekazuje się staroście biłgorajskiemu Marianowi Tokarskiemu z okazji 15-lecia reaktywowania powiatu biłgorajskiego, utworzonego na podstawie ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym dla prowadzenia spraw publicznych o znaczeniu lokalnym - mówił podczas uroczystości Mirosław Późniak, przewodniczący Rady Powiatu i zaznaczył, że przekazanie aktu utworzenia powiatu biłgorajskiego nastąpiło na Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 23 listopada 1998r.

- Sztandar jest znakiem nawiązania do przeszłości powiatu, trwałych znamion tożsamości wspólnoty samorządowej, dając wyraz przywiązania i lokalnego patriotyzmu. Wyraża on gotowość do podejmowania wysiłków dla obrony samorządności oraz budowania wspólnego dobra mieszkańców powiatu biłgorajskiego - czytamy w akcie fundacji.

Poświęcenia sztandaru dokonał ks. kan. Witold Batycki, proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Sztandar przekazano staroście biłgorajskiemu Marianowi Tokarskiemu podczas uroczystej sesji Rady Powiatu, która miała miejsce 15 maja br.

red.
red. dodany 15 maja 2014
 
Odsłon: 4550

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (17)

~ M.
Oceniano 2 razy  +2
To nie urząd i urzędnicy starostwa, to poddani KrK w kaplicy starostwa!
~ felek
Oceniano 1 raz  +1
Marian dla mariana !! Patrzcie gapy jak robi się politykę !! Ale pani wójt się wystroiła !!
~ czytelnik
Oceniano 1 raz  +1
Nie ma gorszego ciemnogrodu jak komentator "dusz-pasterz", który obrzuca błotem katolików i innych, naruszając Konstytucję RP. Kodeks Karny przewiduje sankcje za tego rodzaju zachowania. Nie tak dawno pewien hejter z naszego powiatu gorzko zapłacił za tego rodzaju wpisy.
~ dusz-pasterz
Oceniano 4 razy  +2
na lubelskiej tez postawili kamien z gwiazda dawidowa , katoli sie je...bie za stawianie pomnikow a zydowskie to co k samosiejki ??
~ zbieg okoliczności
Oceniano 5 razy  +3
14.05 stawiali w ONZ pomnik żydom w przed dzień tej uroczystości a pośpiech był taki że kaparka i ludzie tam pracujący nie przestrzegali żadnych zasad BHP . czyżby była rywalizacja kto jest ważniejszy .. żyd czy starostwo ?
~ P O D A T N I K !
Oceniano 6 razy  +4
Każda okazja do imprezowania jest dobra...
Tylko dlaczego za pieniądze podatników ???
~ franek
Oceniano 3 razy  +1
A Pan nauczyciel Piskorski to był już po lekcjach w szkole? Chyba zacznę te wycieczki polityczne pana radnego zgłaszać do kuratorium oświaty
~ dusz-pasterz
Oceniano 3 razy  +1
Art. 25.
Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.
Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.
~ dusz-pasterz
Oceniano 10 razy  +6
ot i k mamy legiony maryjne :) Mariana Tokarskiego, na czele
tych ,ze legionow stanie niezlomny, Schodzinski ze swpoim malym giermkiem Miroslawem Poniakiem i beda nawracac niewiernych . a wszystkie zakonnice rozprawiczac . w imie Boga najwyzszego k cienogrod , gdzie jest swieckosc panstwa . ludzisz otwozciez noz :))
~ Renkwist
Oceniano 5 razy  +5
Tak jak Schodziński obiecał podstrefę 4 lata temu przed wyborami i w trakcie kadencji zapomniał o tym obiecanym temacie po ustawił się pod PSL dla swego koryta a teraz chodzi przed wyborami i mówi to samo, że ma pomysł na podstrefę ekonomiczą! Puźniaka przygarnął i Kurzynę do rzadzenia z PSL - Sprzedali się za stołki
Rosłan wasz burmistrz zawalił ponad 1100 miejsc pracy za swojej kadencji rządów: 
IKEA 600 miejsc pracy zarobki 1500 netto na rękę - Rosłana odpowiedź nie mamy terenów pod inwestycję, (w tym czasie remontowano BCK) - IKEA powstała pod Tarnobrzegiem, 
Chmiel - chciał dla BRW na 450 miejsc pracy wybudować w Biłgoraju kier. przy Dereźni magazyn na meble - powstał w Mielcu bo władza nie miała czasu planów zmienić, 
itd. za Rosłana i wiele innych możliwych inwestycji - miejsc pracy ale zawsze to samo za Rosłana - odesłał przedsiębiorców z kwitkiem!!!
~ vicvic
Oceniano 5 razy  -1
TO CO KOSCIOLKOWE SZTANDARY ICH JUZ NIE BIORA.
WSIOWO MOHEROWY POWIAT
~ co prawda
Oceniano 6 razy  +4

11 tys. zeta na sztandar to nie jest dużo w skali ogólnych kosztów utrzymania starostwa, ale ten sztandar razem ze starostwem jest nam potrzebny jak rybie rower.
~ ja
Oceniano 2 razy  +2
SZLACHTA bawi się za pieniądze plebsu
~ Cierpliwy petent
Oceniano 11 razy  +9
Wszystko pięknie tylko jak chciałem dziś w Starostwie coś załatwić to nie było komu! To jest właśnie Polska! Urząd jest po to żeby pracować a nie świętować rocznice, są godziny pracy i ma być zapewniona obsługa interesanta! Imprezę rocznicową możecie sobie robić po godzinach lub w sobotę, nie mam nic przeciwko tylko proszę za swoje pieniądze! A jak już urzędnik jeden czy drugi przyjdzie do pracy to tylko po to żeby "fuchę" złapać i w godzinach pracy dorobić. Cierpliwość ma swoje granice...
~ janio
Oceniano 5 razy  +5
-moim zdaniem (2014-05-15 16:18:40)
popatrzcie jak SZLACHTA bawi się za pieniądze plebsu
~ m
Oceniano 4 razy  +2
A kiedy jakiś radny czy starosta pójdzie pod fabrykę brw czy modela i spyta się ludzi jak można utrzymać rodzinę za 1500zł?
~ franek
Oceniano 8 razy  +4
A Pan Mirosław Późniak był już po swoich lekcjach w Elektryku?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w sobotę, godzina 11:38 Biłgoraj
Psy zginęły w pożarze
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w sobotę, godzina 09:03 Księżpol
Społeczność szkoły pożegnała wieloletnią dyrektor
w piątek, godzina 10:16 Region
Tragiczny wypadek w regionie. Zginęły 2 osoby, mieszkaniec powiatu trafił do szpitala
w czwartek, godzina 19:37 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w sobotę, godzina 22:18 Biłgoraj
Legenda kick-boxingu w Biłgoraju
w piątek, godzina 09:03 Tarnogród
Andrzejki klubów seniora
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
w sobotę, godzina 10:15 Biłgoraj
Nowe miejsce dla młodych na mapie Biłgoraja
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
w sobotę, godzina 16:52 Biłgoraj
Mikołajki w "Czwórce"
we wtorek, godzina 17:14 Wola Duża
Zderzenie pojazdów na DW nr 858 [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w środę, godzina 07:46 Biłgoraj
Biłgorajskie zapiekanki w Krakowie
w sobotę, godzina 09:54 Powiat
Będzie sypać mocniej
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
Tym razem do zamojskiej delegatury WUOZ Lublin trafiły znaleziska dwóch zabytków archeologicznych: siekierki krzemiennej z Szarajówki oraz fragmentu toporka kamiennego z Dereźni Solskiej. Oba zabytki archeologiczne były konsultowane z prof. dr hab. Jerzym Liberą z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie, w celu określenia ich chronologii, typologii i przynależności kulturowej.
w piątek, godzina 14:33 Powiat
Ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu
w czwartek, godzina 08:25 Biłgoraj
Nastolatek potrącony na przejeździe dla rowerów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika