REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.11.28 19:33

Od północy obowiązuje cisza wyborcza

Przed nami II tura wyborów samorządowych. Do urn pójdziemy w najbliższą niedzielę, 30 listopada. Wybierzemy gospodarza miasta, który będzie rządził Biłgorajem przez najbliższe 4 lata. Dogrywka odbędzie się także we Frampolu, Goraju, Księżpolu iTereszpolu. Przez najbliższe dwa dni nie można publikować żadnych informacji dotyczących kandydatów. O godz. 24 rozpoczyna się cisza wyborcza, potrwa do niedzieli, do godz. 21.
Od północy obowiązuje cisza wyborcza

Dokładnie o północy rozpoczyna się cisza wyborcza. W tym czasie zabroniona jest jakakolwiek agitacja, cisza obowiązuje też w internecie.

Przypominamy:

Do zamknięcia lokali wyborczych nie można wieszać plakatów, rozdawać ulotek, nawoływać wyborców do oddania głosu na konkretnego kandydata. Złamaniem prawa nie będzie za to pozostawienie wcześniej wywieszonych plakatów, czy bilbordów prezentujących kandydatów na burmistrzów. Nie można też podawać do publicznej wiadomości wyników sondaży, dotyczących przewidywań co do rezultatu wyborów.

Pamiętajmy, że cisza wyborcza obowiązuje także w internecie. Oznacza to, że złamaniem prawa będzie chociażby polubienie profilu kandydata, udostępnianie zdjęć związanych z wyborami. Zabronione jest też komentowanie i zamieszczanie treści dotyczących wyborów samorządowych.

Dozwolone jest natomiast zachęcanie do wzięcia udziału w głosowaniu, jednak tego typu akcje nie mogą być organizowane przez kandydatów i ich sztaby.

Za złamanie ciszy grozi grzywna od 50 zł do nawet 5 tys. zł.

red.
red. dodany 28 listopada 2014
 
Odsłon: 5534

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (86)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Z.
Oceniano 61 razy  +25
Janusz głosowałem na ciebie w pierwszej turze ale teraz idę głosować na pana Szeligę.
~ Antek
Oceniano 66 razy  +20
Szeliga i tylko Szeliga. Zna to miasto, mieszkańców, zawsze pomocny. Oddajmy na Niego głos. Dość tej władzy.
~ Biłgoraj
Oceniano 72 razy  +18
Bilgoraj wybiera Piotra Szeligę.
Wszystkie komentarze
~ Ja
  0
Czy agitacją wyborczą jest zerwanie plakatów na słupach przy ul. Nadstawnej, około godziny 15:00 przez członka komitetu jednego z kandydatów? Jest zrobione zdjęcie i znam nazwisko tego pana.
~ ewa
Oceniano 3 razy  +1
Przecież to łamanie ciszy! Zgłaszamy!
~ k
Oceniano 7 razy  +5
Tu poczytaj zanim znowu napiszesz bzdury że ktoś nie może nawoływać do pójścia na wybory. Na miejscu ich komitetu podałbym cię do sądu za te wpisy poniżej.
PRZEPISY KODEKSU WYBORCZEGO:
Art. 107.
§ 1. W dniu głosowania oraz na 24 godziny przed tym dniem prowadzenie agitacji wyborczej, w tym zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych jest zabronione.
Art. 105.
§ 1. Agitacją wyborczą jest publiczne nakłanianie lub zachęcanie, do głosowania w określony sposób lub do głosowania na kandydata określonego komitetu wyborczego.
Art. 498.
Kto, w związku z wyborami, w okresie od zakończenia kampanii wyborczej aż do zakończenia głosowania prowadzi agitację wyborczą
- podlega karze grzywny.
Art. 500.
Kto, w związku z wyborami w okresie od zakończenia kampanii wyborczej aż do zakończenia głosowania, podaje do publicznej wiadomości wyniki przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych lub przewidywanych wyników wyborów, lub wyniki sondaży wyborczych przeprowadzanych w dniu głosowania
- podlega grzywnie od 500 000 do 1 000 000 złotych.
Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/tomasz_skory/blogi/news-traktacik-o-ciszy,nId,1566552#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
~ Robert
Oceniano 10 razy  +6
Każdy ma prawo zachęcać do udziału w wyborach. W zaproszeniu nie ma zdjęcia kandydata tylko jest w profilu a to różnica, poczytaj kodeks. Każdy może pisać idźcie na wybory gdy nie ma napisane na kogo głosować. Więc nie ośmieszaj się tymi wpisami. Twoje posty to złamanie prawa bo pisanie o kandydatach i wstawianie linków jest złamaniem ciszy. Zróbcie screena i podajcie tego co wstawia te posty poniżej.
~ aaa
Oceniano 8 razy  -6
~ Jarek
Oceniano 11 razy  -5
Zrzut ekranu i zgłoszenie
~ tym bradziej że
Oceniano 10 razy  -6
w zaproszeniu do pójścia na głosowanie jest zdjęcie jednego z kandydatów gdyby go nie było to OK
~ aaa
Oceniano 14 razy  -4
Czy to nie jest złamanie ciszy wyborczej?
POST Z FB JEDNEGO Z KANDYDATÓW NA BURMISTRZA: "Dzisiaj wybory - wszyscy idziemy głosować! z: Agnieszka Sprężyna i 24 inne osoby."
za biłgorajska.pl"
"Dozwolone jest natomiast zachęcanie do wzięcia udziału w głosowaniu, jednak tego typu akcje NIE MOGĄ BYĆ organizowane przez KANDYDATÓW I ICH SZTABY."
~ Kola
Oceniano 3 razy  +1
Tak dla ciekawości. System Wyborczy co obowiązuje w Polsce został wymyślony. Przez Niemieckiego matematyka. Jeszcze pod koniec XIX wieku. Wątpię by się ktoś z państwa do tego systemu, ustosunkował.
~ kg
Oceniano 5 razy  +3
To się decydujcie burdel czy synagoga, adidas czy ebola ?Oto wasz wybór a kandydaci tacy jakie społeczeństwo i jacy wy jesteście bo sami aniołami nie jesteście
~ blondyna
Oceniano 4 razy  0
za agitację kara a za sfałszowane wybory nagroda
~ prawo obowiązuje
Oceniano 5 razy  +3
Obowiązuje cisza wyborcza. Kto mimo tego agituje tu na forum, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.
~ Kato
Oceniano 9 razy  +1
Głosuje na Szeligę.Polo Market stoi pusty, może mały burdelik darmowy
~ 5hg
Oceniano 7 razy  +3
Biłgorajski Putin jest wieczny a mieszkańcy zawsze byli ślepi i dawali robić z siebie durni , najgorsze dla ludzi jest przyznać się do błędu. Ile znacie ludzi którzy powiedzą przepraszam pomyliłem się?Albo żałuję zle zrobiłem?Chyba tylko w konfesjonale ale już potem będzie znowu to samo ,bo jak by to było gdyby teściowa przeprosiła synową albo teść zięcia?Szczególnie ci starzy są zatwardziali.I dlatego Putin zostanie
~ ja
Oceniano 19 razy  +7
zmieniłbym Rosłana ale NIE na SZELIGE!!!
~ 1
Oceniano 26 razy  +10
Ta, wybiera. Chyba na ciecia w ambrze.
~ Biłgoraj
Oceniano 72 razy  +18
Bilgoraj wybiera Piotra Szeligę.
meyde9
Oceniano 74 razy  +8
Panie Piotrze S. (pisownia oryginalna), jak czytam Pańską wypowiedź w innym artykule na tej stronie to ciągle jest tam:
Dam, dam, dam, dam, dam, ...
.
Czy Pan naprawdę nie wie, jak się tworzy budżet miasta?
Żeby komuś dać, innemu trzeba zabrać (podwyższyć podatki, zlikwidować etaty, choćby w którejś niepotrzebnej szkole, etc) , a o tym Pan jakoś nie wspomina.
.
Czy Pan myśli (wciska "kit" ewentualnym wyborcom), że zarządzanie miastem polega na tym, ze 6 grudnia Mikołaj przynosi worek z gotówką, a burmistrz ją potem rozdaje mieszkańcom przez cały następny rok?
.
Obecny burmistrz mówi o tym co osiągnął przez ostatnie 4 lata.
.
Pan jakoś nawet jednym zdaniem nie wspomina o swoich osiągnięciach z ostatnich 3 lat pełnienia funkcji posła.
.
Ale w dlaszej części wypowiedzi stwierdza Pan:
"mam liczne kontakty, które spożytkuje dla rozwoju Biłgoraja. Jestem osobą bezpartyjna, co umożliwi mi dobrą współpracę w Warszawie, z Sejmikiem i Powiatem."
.
.
To dlaczego nie chwali się Pan co osiągnął przez te 3 lata dzięki tym "kontaktom"?
.
.
.
Czyżby nic?
~ Witek
Oceniano 31 razy  -11
Najlepszym kandydatem jest Szeliga . Tylko On . Oddam Swój głos na Niego i żalować nie bede
~ ola
Oceniano 30 razy  -12
Wybiram Szeligę to dobra decyzja
~ antek
Oceniano 23 razy  +13
jacy ludzie ??? to jedna osoba pisze + dwie osoby z komitetu...! gość sztuczny tłok robi
~ Antek
Oceniano 66 razy  +20
Szeliga i tylko Szeliga. Zna to miasto, mieszkańców, zawsze pomocny. Oddajmy na Niego głos. Dość tej władzy.
~ $
Oceniano 27 razy  +11
Ludzie, czy Wam rozum odebrało?
Takiego człowieka na burmistrza chcecie?
Wstyd miastu przynosi na całą Polskę.
Co on może dla miasta załatwić?
Kto z takim typem zechce rozmawiać w sejmiku, powiecie czy ministerstwie.
~ Emil
Oceniano 28 razy  -6
Głosuje na Pana Szelige i trzymam kciuki żeby został Burmistrzem
~ haha
Oceniano 3 razy  +3
HA HA HA
~ Z.
Oceniano 61 razy  +25
Janusz głosowałem na ciebie w pierwszej turze ale teraz idę głosować na pana Szeligę.
~ Tomek
Oceniano 5 razy  +3
Bo no całkiem spoko to oblicze lepsze niż to Pana Sz
http://d.polskatimes.pl/k/r/1/01/96/54592fb0288fd_k2.jpg?1415131190
~ do wyborca
Oceniano 8 razy  +2
no co..? zakleil oczy posłowi, tak jak w wielu gazetach...przecież zabronil podawania nazwiska, wiec tak samo oczy powiiny być zaklejone. uważam ze zrobil Roslan przysługę posłowi zaklejając oczy!
~ Tomek
Oceniano 8 razy  +2
Bo no całkiem spoko to oblicze lepsze niż to Pana Sz
http://d.polskatimes.pl/k/r/1/01/96/54592fb0288fd_k2.jpg?1415131190
~ a gdzie jest "Jan czemu....."
Oceniano 12 razy  +6
zablokowali mu serwery w USA i na Ukrainie??
~ ...
Oceniano 19 razy  +11
Z artykułu bez komentarzy:
"Niech wysoka frekwencja w niedziele będzie wyrazem tego, że Mieszkańcy Biłgoraja jak zawsze dbają o swoje Miasto i chcą o nim współdecydować."
Panie S. tu ma Pan rację, ale chyba Pan wie, że jedyną szansą na Pańskie zwycięstwo jest jak najniższa frekwencja.
Prawda jest taka, że:
Im więcej osób pójdzie na wybory tym bardziej miażdżąco wygra obecny burmistrz.
Oby tak było :)
~ Ciekawostka
Oceniano 18 razy  +10
Właśnie wróciłem z Grandu, gdzie byłem na browarku i ciekawostka, nie było tam ani Rosłana, ani jego urzędników?! Już takie bzdury zaczynacie wypisywać, że niedobrze się robi! Na szczęście już tylko dwie godziny macie na kłamstwa. Do niedzieli. Wygrana Rosłana przez KO
~ wyborca z liczną rodziną
Oceniano 6 razy  +2
A co z Szokiem. Przecież to twój panie SZ - piewca ???
~ wyborca z liczną rodziną
Oceniano 17 razy  -5
Ja, cała moja rodzina, wszyscy nasi znajomi oraz znajomi naszych wspólnych znajomych a także: Ada,Adela, Pati, Kacper, Ewa,Ania, Witek, Darek, Kasia, Urszula, Weronika, Rozsądny,Kamil,Adam ,GŁOSUJEMY NA PANA SZELIGE
~ wyborca z liczną rodziną
Oceniano 15 razy  +1
Ja, cała moja rodzina, wszyscy nasi znajomi oraz znajomi naszych wspólnych znajomych a także: Ada,Adela, Pati, Kacper, Ewa,Ania, Witek, Darek, Kasia, Urszula, Weronika, Rozsądny,Kamil,Adam , Szok i inni piewcy SZ głosujemy na ROSŁANA
~ WYBORCA
Oceniano 19 razy  +1
NA WYBORY I ZMIENIĆ SITWĘ ROSŁANA JAMIŃSKIEGO BARĘ PATRO MARYLE SZMITA I CAŁY BCK
~ Tomek
Oceniano 12 razy  +8
Przed wyborami miał 80% coś mu notowania lecą
~ Jarek
Oceniano 16 razy  +8
W poprzednim artykule poseł pisze na samym początku 5 razy "będę" uwierz nie będziesz :)jak czytam ze nauczyciel co miał być księdzem będzie tworzył rade przedsiębiorców to nie wiem czy się śmiać czy płakać pomożecie nie przeszkadzając rząd od wielu lat tak pomaga nowymi wymysłami ze tysiące firm rocznie bankrutuje.wiec niech Pan wrzuci na luz
~ Katarzyna
Oceniano 18 razy  -10
Byłam teraz w Grandzie i macie racje wszyscy urzędnicy piją za nasze, jest impreza w Grandzie urzędników z miasta i Rosłana.
~ Grzesiek
Oceniano 16 razy  -8
Dzisiaj był przeprowadzany sondaż na mieście. Wygrał Szeliga 68 % a Rosłan tylko 33 %. Pozamiatane.
~ Rozsądny
Oceniano 16 razy  -2
Wygra poseł Szeliga. I to zdecydowanie. Wszyscy idą na niego głosować.
~ Weronika
Oceniano 12 razy  -4
Moja rodzina i ja oddamy głos na P.Szelige Jest godnym człowiekiem objecia Tego stanowiska.
Badz i ty 30 listopada
~ Sylwek
Oceniano 13 razy  -3
Głosujecie na Pana SZelige żebyście pózniej nie żałowali !
~ ...
Oceniano 9 razy  -3
Który kandydat lepiej gra na cymbałkach?
Na tego zagłosuję.
Piszcie szybko, bo za 2 godziny cisza wyborcza.
~ ty antek
Oceniano 11 razy  +3
Co wybuduje ci chyba burdel!
~ do Weroniki
Oceniano 10 razy  +2
Ale ty jesteś chyba naćpana - co on ci obiecał że na niego chcesz głosować?
~ Antek
Oceniano 15 razy  +3
chcecie by U NAS sie zmienilo na lepsze wybierzcie Szelige
~ do urzędnika
Oceniano 7 razy  +1
jaki z ciebie urzędnik, jak nie wiesz co robi CBA ???, otóż sprawdza to, na co ich nasłałeś, no i dobrze, bo skończą się oszczerstwa i pomówienia,
zadałeś ludziom roboty i to za nasze pieniądze podatników
~ 52jj
Oceniano 13 razy  -1
Mam pracę dla Rosłana jak wybory wtopi , może przecież zostać kustoszem w synagodze u Kużmińskiego na pewno konkurs na to stanowisko wygra no chyba ,że Bara go wygryzie ,to przynajmniej ministrantem
~ +
Oceniano 8 razy  +4
Z ciebie urzędnik jak ze mnie biskup.
Tobą to wkrótce też zajmą się różne słuzby.
~ Urzędnik
Oceniano 33 razy  +11
W urzędzie miasta jest CBA. Od półtorej miesiąca zapoznaje się CBA się z inwestycjami miejskimi. Burmistrz Rosłan ukrywa to przed wyborami. Dlaczego nie poinformował mieszkańców. Są duże machloje.
~ 8gf
Oceniano 9 razy  -5
Lepiej dymać zdzirę jak kudłatą futrzaną sukę
~ 5g
Oceniano 12 razy  +6
A bizmesmen Flis na kogo głosuje?Nie mówił w kościele?Jakie dał nauki owieczkom?A katolik Schodzinski za kim?
~ Wstyd!!!! Piękny Lolo znowu w mediach.
Oceniano 13 razy  +3
Podjechałem pod GRAND-a.
Nie ma tam Rosłana, ani urzędników.
Łżesz jak kot Szeligi.
~ ja
Oceniano 5 razy  +1
Pięknie sobie to wymyśliliście wy razem dla Biłgoraja "świat należy do młodzieży a my wam staruchy na otarcie łez podarujemy wspaniałomyślnie kartę seniora ale w mediach będziemy pokazywać jak bardzo dbamy o was". Odkrywajcie się coraz bardziej to nie wiem czy nawet naganiane przez proboszcza mohery zagłosują na waszego bawidamka.
~ taaaaaa
Oceniano 13 razy  +5
Roslan , beton polityczny rozpija :) , wie z ejak nie posmaruje to nie pojedzie ..czyli to sie nazwywa kupowanie glosow ,
~ 8j
Oceniano 15 razy  +5
Czy wyobrażacie sobie Rosłana bezrobotnego i jego kumpli?Co oni by zrobili gdyby im koryto zabrać po 12 latach?
~ sheraton
Oceniano 19 razy  +1
http://i59.tinypic.com/2i6iauo.jpg
http://i60.tinypic.com/i2iu5d.jpg
Chamskie zaklejanie plakatów Pana Burmistrza Rosłana przez szelige, taki człowiek ma czelność ubiegać się o urząd burmistrza :) Chyba we frampolu :)
~ Z.
Oceniano 18 razy  -4
Jedźcie teraz do starego GRANDA lokal na Alejach 400 - lecia na Kępach. Bawi się cały urząd miasta.
Panie Rosłan tak przed wyborami imprezka dla urzędników? Normalni mieszkańcy na wybory i pokażmy gdzie jest ich miejsce.
~ abc
Oceniano 7 razy  +5
W sejmiku?
Przecież rządzi PO/PSL.
Z naszego powiatu Woźnica i Kowalik.
Jak on się z nimi dogada?
A w sejmie to zostało mu ledwo niecały rok w bardzo głębokiej opozycji (chyba nawet prawdziwa opozycja PiS nim gardzi).
~ mentalista
Oceniano 5 razy  +3
ja zawsze płaciłem przed a jeżeli ty bierzesz po to znaczy że że niezły z ciebie kaszalot i pewnie omijasz trzecią zasadę że zawsze w gumie
~ Paolo b.
Oceniano 21 razy  +3
Panie Rosłan, dziękujemy. Pora udać się na (nie) zasłużony odpoczynek. Biłgoraj poradzi sobie i bez Pana. Świat należy do młodzieży.
~ artur
Oceniano 7 razy  -3
jaki obserwator - takie wypociny :)
~ nie zagłosuję na Szeligę
Oceniano 16 razy  -2
bo nie zrobił kastingu na chrzestnych
~ A
Oceniano 10 razy  0
tobie się płaci przed czy po?
~ Ja
Oceniano 9 razy  +1
Panie redaktorki niedawno płakały że pan Ferenc napisał na nie komentarz. Niech mi panie teraz powiedzą dlaczego zamknięto forum? Ten portal jest stronniczy. Wiemy z jakiego powodu. Prawda Joasiu?
~ Weronika
Oceniano 40 razy  +8
Idzmy na Wybory 30 listopada i zgłosujmy na Szelige. To głos nie zmarnowany . Szeliga rodowity biłgoranianin, To Nasz mieszańiec. Już dość ówczesnej wladzy,
Ja głosuje na Szeligę !!!! głosuj i TY
~ kasia
Oceniano 12 razy  0
Ja głosuje tylko na Szelige, daj spokój z tym Roslanem.
~ mentalista
Oceniano 14 razy  -2
wkopali Szelige i tyle . Podobno nie zapłacił prostytutce za usługę . Kto korzystał z tego rodzaju usług ten wie że pieniądze płaci się przed nie po i to jest żelazna zasada jak to że się nie całuje w usta . Prawda panowie ? :)
~ jj
Oceniano 13 razy  +5
glosujemy na piotra na szelige w ta niedziele! nie mozna dopuscic do hegemonii wladzy w bilgoraju
~ Co?
Oceniano 8 razy  -2
A se głosuj a później nie płacz.
~ Adam
Oceniano 15 razy  +7
Życzę dobrze temu miastu, dlatego głosuję na Szeligę.
~ artur
Oceniano 9 razy  +3
no tak wladza w mediach Ferenc dostal robote wstarostwie , non stop pisal ze Tokarski to fajny gosc , dzisiaj widac Roslan ma w reku Bilgorajska Niebieska :0 ci znowu forum zamykaja :, bo miewszkancy Bilgoraja przejzeli na oczy , i wiedza ,co sie dzije w UM Prywata . tzw rodzinny biznes
~ obserwator
Oceniano 12 razy  0
Ponad połowa z nas nie głosuje. Głosują za to wszyscy wierni katolicy, wyznawcy papieża, biskupa, ojca dyrektora, księdza inwestora i prezesa Jarosława. Efekt tego jest taki, że rządzi nami na zmianę klerykalna prawica i ... do bólu klerykalna prawica. Dlatego apeluje: idźmy na wybory i głosujmy mądrze.
~ Ale bzdury piszesz
Oceniano 11 razy  +3
Właśnie ma szansę i w sejmiku i w sejmie. DUŻO MOŻE DLA BIŁGORAJA ZROBIĆ. W końcu coś zacznie miast żyć bo on ma wizję na to aby gospodarka w mieście ruszyła
~ abc
Oceniano 11 razy  -1
Mój kot Maine Coon też głosuje na Rosłana.
~ taaaaaaaaaa
Oceniano 14 razy  +8
poczulem sie przed chwilka jka za 100% Komuny :0 dlaczego ? a no dlatego z ewlasnie zamkneli foryum w sprawie Roslan -Szeliga :) w mysl jak nie maszerujesz razem z nami - maszerujesz przeciw nam :) z kad ja to znam , Roslan przeciez SLD to uwielbia komuchow ,a ta gazeta widac schodzi na psy :)
~ artur
Oceniano 11 razy  +7
Tchórzliwi zapytają: Czy jest to bezpieczne? Oportuniści spytają: czy jest to politycznie poprawne? Próżni zapytają: Czy jest to popularne? Ale świadomi zapytają: Czy jest to słuszne? I nadejdzie czas, gdy ktoś musi zająć pozycję, która nie jest ani bezpieczna, ani polityczna, ani popularna, ale ktoś musi ją zająć, bo jest słuszna. Piotr Szeliga dajmy mu szanse bo to jest SLUSZNE !!!
~ Co to ma być?
Oceniano 13 razy  +5
Dokładnie co to ma być gazet jest stronnicza. Jak smaruje bzdury na Szelige to jest ok ale jak wszyscy piszą ze wygra i wytyka ja błędy władzy to zamykać ie forum. Inwigilacja i sterowanie faktami jak w PRLu tego się doczekaliśmy. Porazka
~ Wstyd!!!! Piękny Lolo znowu w mediach.
Oceniano 14 razy  -2
Ludzie, czy Wam rozum odebrało?
Takiego człowieka na burmistrza chcecie?
Wstyd miastu przynosi na całą Polskę.
Co on może dla miasta załatwić?
Kto z takim typem zechce rozmawiać w sejmiku, powiecie czy ministerstwie.
Wstyd!!!!!
~ Kamil
Oceniano 20 razy  +6
ja głosuje na Szelige ,młody ,energiczny takich ludzi nam trzeba u władzy!Precz z obecną władzą!
~ Wstyd!!!! Piękny Lolo znowu w mediach.
Oceniano 19 razy  -1
Wstyd!!! Piękny Lolo znowu w mediach. GW przedstawia naszego chłopca z plakatu w gronie w gronie posłów - aferzystów obecnej kadencji.
"Afera z udziałem Piotra Sz. wybuchła na początku roku, gdy "Gazeta Wyborcza" opisała historię jego kontaktów z prostytutką. Kiedy poseł nie zapłacił dziewczynie za jedną z nocy, ta ustaliła, że mężczyzna jest politykiem i razem z kompanami postanowiła go szantażować kompromitującymi materiałami. "GW" nie ujawniła jednak personaliów ówczesnego członka Solidarnej Polski.
O tym, że chodzi właśnie o Sz., media dowiedziały się kilka dni później. Przewodniczący SP Zbigniew Ziobro poinformował wtedy o zawieszeniu jednego z posłów swojego klubu; w odpowiedzi Sz. wydał oświadczenie, w którym potwierdził, że lubelska prokuratura prowadzi postępowanie ws. szantażu. - Jestem osobą, wobec której grupa przestępcza przygotowała zorganizowaną prowokację - tłumaczył.
Miesiąc później Sz. zrezygnował jednak z członkostwa w Solidarnej Polsce i w klubie parlamentarnym partii oraz poinformował, że złożył pozwy sądowe przeciw kilku mediom. Jak tłumaczył, jego rezygnacja miała charakter polityczny. - Nie interesuje mnie ciągłe atakowanie wszystkich i zbijanie na tym kapitału politycznego. Polacy oczekują merytorycznych rozwiązań - mówił.
Według "Wprost", przyczyną politycznego rozstania było jednak co innego. Sz. miał wiedzieć o drugiej aferze, którą chcieli opisać dziennikarze: znajomości posła z kelnerką pracującą na lotnisku w Rzeszowie. Ich romans miał trwać do listopada ub. roku; gdy się rozstali, polityk polecił dziewczynie, aby skasowała SMS-y, które między sobą wymieniali, i zagroził jej interwencją ABW.
Wcześniej "Rzeczpospolita" ujawniła też, że Sz. miał otrzymać od Kancelarii Sejmu zwrot kosztów noclegu w hotelu w dniu spotkania z szantażującą go prostytutką. O zwrot pieniędzy za pobyt w tym miejscu poseł SP wnioskował kilkukrotnie. - Mieszkam ok. 100 km od Lublina i zazwyczaj zatrzymuję się w tym hotelu, kiedy mam umówione spotkania służbowe w tym mieście - tłumaczył poseł.
W wyborach samorządowych 16 listopada br. Piotr Sz. dostał się do drugiej tury jako kandydat na burmistrza Biłgoraja. Z reportażu "GW" wynika, że wielu mieszkańców miasta już wybaczyło b. członkowi Solidarnej Polski. "To zdrowy, niewinny mężczyzna", "młody chłop, niech sobie użyje", "każdemu można podstawić jakąś ładną taką" - komentują."
~ Wyborca
Oceniano 37 razy  +9
Tak pan Rosłan prowadzi kampanie. Szkoda, że klepsyrd nie pozaklejał.
http://pl.tinypic.com/usermedia.php?uo=adkBqYNLltt2haIBiXremIh4l5k2TGxc#.VHi_qdKG_T8
http://pl.tinypic.com/usermedia.php?uo=adkBqYNLltsiIz3AKGL7y4h4l5k2TGxc#.VH
Takie jest prawdziwe oblicze Janusza Rosłana
~ -
Oceniano 17 razy  -3
Nie głosujemy na Szelige.
~ Szok
Oceniano 18 razy  +4
Forum zostało zamknięte bo ludzie popierają pana Szeligę. Ten portal schodzi na psy.
~ Anna
Oceniano 19 razy  +7
Głosujemy na posła Szelige. Wygra na pewno.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
3 czerwca 2026 Biłgoraj
Ocalony zabytek po 86 latach wraca do Biłgoraja
Po blisko 86 latach do Biłgoraja wraca zabytkowa Tora, pochodząca z miejscowej synagogi, uratowana tuż przed spaleniem świątyni przez Niemców we wrześniu 1939 roku. Cenny zabytek została odzyskany dzięki działaniom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
w czwartek, godzina 08:09 Powiat
Powalone drzewa i pożar po uderzeniu pioruna
w sobotę, godzina 09:24 Okrągłe
Największa impreza plenerowa w gminie już w niedzielę
4 czerwca 2026 Gmina Łukowa
Katastrofa samolotu podczas akcji gaszenia pożaru. Jest wstępny raport
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikowała raport wstępny dotyczący katastrofy samolotu gaśniczego Dromader, do której doszło 5 maja podczas akcji gaszenia pożaru Puszczy Solskiej. W zdarzeniu zginął pilot maszyny, kapitan Andrzej Gawron.
w czwartek, godzina 14:57 Powiat
Co robić w powiecie w najbliższy weekend? Przegląd imprez
w czwartek, godzina 10:56 Powiat
Akcja "Poszukiwany" na Lubelszczyźnie. Wpadł 26-latek z powiatu [AKUALIZACJA]
31 maja 2026 Biłgoraj
Biłgoraj świętuje Dzień Dziecka 2026 [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 31 maja w samo południe na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury rozpoczął się Biłgorajski Dzień Dziecka 2026. W programie znalazły się liczne atrakcje dla dzieci i rodzin, w tym animacje, warsztaty, pokazy służb mundurowych oraz występy artystyczne.
5 czerwca 2026 Powiat
Polowanie na dziki w powiecie. Jest decyzja o odstrzale 197 zwierząt
w czwartek, godzina 11:28 Biłgoraj
Alarm bombowy w "Leśniku". Uczniowie ewakuowani [AKTUALIZACJA]
4 czerwca 2026 Biłgoraj
Docenieni za służbę i walkę z pożarem Puszczy Solskiej. Lista odznaczonych i awansowanych strażaków
Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 26 maja w Łukowej, uhonorowano strażaków za wzorową służbę oraz udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych prowadzonych podczas pożaru Puszczy Solskiej. Poniżej publikujemy listę druhów z powiatu biłgorajskiego wyróżnionych podczas uroczystości.
w środę, godzina 15:54 Biłgoraj
Miejska spółka poszukuje pracownika
w niedzielę, godzina 16:29 Tereszpol-Zaorenda
Zacięta rywalizacja strażaków [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w poniedziałek, godzina 15:31 Jożefów
Mieszkanka Józefowa skończyła 100 lat
Najstarsza mieszkanka miasta i gminy Józefów Marianna Biszczanik skończyła 100 lat. Z tej okazji rodzina jubilatki zorganizowała uroczystość, na którą zaprosiła m.in. przedstawicieli władz samorządowych.
w czwartek, godzina 14:33 Łukowa
Co z prywatnymi lasami po wielkim pożarze?
30 maja 2026 Biłgoraj
Wielki sukces uczennicy z Biłgoraja
we wtorek, godzina 11:46 Biłgoraj
Wielkie święto miasta coraz bliżej. Znamy program imprezy
W dniach 20-21 czerwca odbędą się Dni Biłgoraja - dwudniowe wydarzenie obejmujące koncerty znanych artystów polskiej sceny muzycznej, Jarmark Sitarski oraz atrakcje dla rodzin. W programie znalazły się występy m.in. Czerwonych Gitar, Brathanków, Edzia oraz Paktofoniki. Organizatorzy opublikowali szczegółowy harmonogram koncertów wraz z godzinami występów.
w niedzielę, godzina 08:38 Gmina Frampol
Tour de Pologne Women przejedzie przez Ziemię Biłgorajską
w niedzielę, godzina 21:44 Biłgoraj
Koncert jubileuszowy i potańcówka "pod chmurką"
w niedzielę, godzina 15:25 Okrągłe
Turniej Wsi przyciągnął tłumy [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
W niedzielne popołudnie 7 czerwca mieszkańcy gminy Biłgoraj oraz goście spotkali się w Okrągłem, gdzie odbywa się Turniej Wsi. Tegoroczna edycja wydarzenia, które otwiera sezon imprez plenerowych w gminie, przebiega pod hasłem "Na góralską nutę".
w sobotę, godzina 09:00 Podnoszenie ciężarów
Wicemistrzyni Polski z Biłgoraja
w środę, godzina 09:54 Biłgoraj
Trwa przebudowa dwóch ulic we wchodniej części Biłgoraja
4 czerwca 2026 Biłgoraj
Boże Ciało 2026. Tłumy wiernych na procesjach [NOWE ZDJĘCIA]
W czwartek 4 czerwca w całej Polsce obchodzono Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, powszechnie nazywaną Bożym Ciałem. Mimo pochmurnej pogody i przelotnych opadów deszczu, wierni licznie uczestniczyli w procesjach eucharystycznych organizowanych przez biłgorajskie parafie.
w poniedziałek, godzina 15:22 Region
Groźny wypadek na DK74. Wśród uczestników mieszkaniec powiatu
w sobotę, godzina 11:03 Turobin
Konkurs na dyrektora szkoły
Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Reklama Kontakt
Wnioski Czyste Powietrze | Audyty Energetyczne | Kalkulator mocy pompy ciep?a | Fotowoltaika - montaż i wycena | Porównywarka Fotowoltaiki | Kalkulator mocy instalacji fotowoltaicznej