REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.12.22 11:59 | aktualizacja: 2014.12.23 09:44

Pensja burmistrza Biłgoraja ustalona

Po wygranych wyborach samorządowych z burmistrzem Januszem Rosłanem został podpisany nowy stosunek pracy. W związku z tym konieczne było podjęcie uchwały dotyczącej wynagrodzenia dla włodarza miasta. Pensja została ustalona, burmistrz dostał podwyżkę. Ile teraz będzie zarabiał?
Pensja burmistrza Biłgoraja ustalona

Kolejna w tej kadencji sesja Rady Miasta Biłgoraj odbyła się w poniedziałek, 22 grudnia. Podczas obrad podjęty został temat wynagrodzenia burmistrza miasta.

Radni zdecydowali, że wynagrodzenie miesięczne burmistrza będzie wynosić 10 475 zł brutto, na tę kwotę składają się:

- wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5,5 tys. zł brutto

- dodatek funkcyjny w wysokości 2 tys. zł

- dodatek specjalny w wysokości 25% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i funkcyjnego w kwocie 1 875 zł

- dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 1 100 zł.

- Zebraliśmy informacje z miast ościennych. I tak np. wynagrodzenie prezydenta Puław wynosi 12,3 tys. zł, burmistrz Kraśnika zarabia ponad 11 tys. zł, a Lubartowa ponad 10 tys. zł. Proponując to wynagrodzenie kierowaliśmy się przede wszystkim zapisami kodeksu pracy, który mówi, że wynagrodzenie powinno być tak ustalane, by odpowiadało rodzajom wykonywanej pracy, wymaganym kwalifikacjom, a także uwzględniało ilość i jakość świadczonej pracy - mówił podczas poniedziałkowych obrad przewodniczący Komisji Budżetu Jan Skrok.

Wątpliwości co do podwyżki miał radny Tomasz Grabias. Mówił, że wyższa pensja należy się burmistrzowi, jedak nie można zapominać o pracownikach Urzędu Miasta, którym wg radnego również należy sie podwyżka o 20%. - Za stosowne uważam zamrożenie płac kierowniczych wraz z nagrodami - stwierdził Grabias.

- Jest mi niezręcznie wypowiadać się w tym temacie, gdyż uchwała dotyczy mojego wynagrodzenia. Gdy 12 lat temu zaczynałem pracę w urzędzie, wynagrodzenie burmistrza było dziesięciokrotnie wyższe niż wynagrodzenie najmniej uposażonego pracownika UM, w tej chwili zarabiam ok. 5 razy więcej niż najniżej uposażony pracownik - zaznaczył burmistrz Janusz Rosłan i przypomniał, że ostatnia regulacja jego pensji miała miejsce na początku poprzedniej kadencji, natomiast pracownicy z każdym rokiem podlegają tym regulacjom.

- Jesteśmy w dziesiątce samorządów, które ponoszą najniższe koszty na administrację samorządową w przeliczeniu na jednego mieszkańca - dodał burmistrz.

Przypomnijmy:

Temat podwyżki dla burmistrza Biłgoraja pojawił się tuż po poprzednich wyborach samorządowych, które odbyły się w 2010r. Wówczas zgłoszony został pomysł zwiększenia uposażenia o 1 tys. zł. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Burmistrz powinien zarabiać więcejJanusz Rosłan stwierdził, że jego wynagrodzenie jest wysokie i w pełni satysfakcjonujące. Radni odstąpili od głosowania w tej sprawie, co skutkowało pozostawieniem pensji na dotychczasowym poziomie, czyli wynagrodzenie zasadnicze - 4 500 zł, dodatek funkcyjny - 1 600 zł, dodatek specjalny - 25% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (1 525 zł), jak również 900 zł dodatek za wieloletnią pracę.

Przy pięciu głosach wstrzymujących uchwała została podjęta, wchodzi w życie z dniem podjęcia, jednak obowiązuje od 8 grudnia br.

red.
red. dodany 22 grudnia 2014
 
Odsłon: 7732

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (35)

~ kk
  0
~ TP
Oceniano 1 raz  -1
Na bezrybiu i rak rybą: ,,Jesteśmy w dziesiątce samorządów, które ponoszą najniższe koszty na administrację samorządową w przeliczeniu na jednego mieszkańca."
,,Proponując to wynagrodzenie kierowaliśmy się przede wszystkim zapisami kodeksu pracy, który mówi, że wynagrodzenie powinno być tak ustalane, by odpowiadało rodzajom wykonywanej pracy, wymaganym kwalifikacjom, a także uwzględniało ilość i jakość świadczonej pracy"
Ja mam wątpliwości co do kwalifikacji burmistrza. Gościu nie odróżnia życia od arkusza kalkulacyjnego(podobnie jak wyraźna większość rady). Dlatego proponuję zgłosić się tu:
https://docs.google.com/forms/d/1GdOYYq4k15gejl0TJsBsZLBfZTkKONQSHPYNAB-jObs/viewform
Tam wam mości państwo wszystko wytłumaczą.
~ Stan
Oceniano 3 razy  +1
za 4 lata i tak zagłosujecie na niego
~ v
Oceniano 2 razy  0
Szkoda ,że jednocześnie przy wyborach mieszkańcy nie decydują o zarobkach starosty wójta burmistrza czy radnych , anie sitwa potem decyduje , na karcie wyborczej powinny być propozycje zarobków dla nich to jest kasa podatników a nie radnych
~ dzisiaj w biedasklepach
  0
było obciążenie realizowali talony z MOPS-u widziałem mojego kierownika i majstra biedasklepy są na topie
~ dobry kawał
Oceniano 2 razy  0
burmistrz miasta dostał taką podwyżkę że ciężko to w mieście zarobić
~ musowo podatki podnieść
Oceniano 2 razy  0
droga ta administracja
dla przykładu Burmistrz rocznie zarabia brutto 126000zł
żeby z podatku od nieruchomości nazbierać za działki budowlane to trzeba 42 hektary
a inni
nauczyciele
policjanci(oni to na siebie zarabiają mandatami)
urzędnicy
w PUP pracuje 46 osób itp itd
~ gość
Oceniano 4 razy  0
"dodatek specjalny w wysokości 25% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i funkcyjnego w kwocie 1 875 zł"
- jak powyższą kwotę człowiek zarabia - to już jest zadowolony... a dla takiego burmistrza to tylko "dodatek".... ech... Polska...
~ jak ci szkoda
Oceniano 3 razy  -1
to zrób mu loda
~ Tom37
Oceniano 4 razy  -2
Czyli około 5 tys. na rękę. To naprawdę nie tak dużo jak na takie stanowisko!
~ kolega
Oceniano 6 razy  0
Przewodniczący Komisji Budżetu Jan Skrok. Mój kolega ma szczęście do pieniędzy. A nie ma szczęścia do, kobiet. Za to obarczam winą. Starsze panny rozwódki wdowy. Nawet młode panny. Jak wam nie, wstyd. Wszystkie kobiety!
~ polak
Oceniano 12 razy  +2
Oto POLSKA szary człowieku czytający ten komentarz. Zdziwiony ? Pracuj za najniższą krajową, płać podatki i staraj się związać koniec z końcem, odkładając marzenia na dalszy tor jak to w reklamie, a może nasze dzieci spełnią część naszych marzeń, natomiast średnia krajowa będzie windowana przez ludzi za biurkami z czystymi rączkami pachnącymi drogimi perfumami, o taki kraj walczyli nasi bliscy ?
Raczej nie, ale chwała im za to że chociaż po polsku mówimy.
Nawiasem tylko czekać kiedy zablokują komentarze.
~ i znów Biłgoraj sławny
Oceniano 7 razy  +3
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141222/ZAMOSC/141229963
Wychowawca chciał żeby żeby maturzyści płacili mu za naukę poloneza
20 złotych od osoby za naukę poloneza przed studniówką plus 2 złote za dojazd na każdą próbę. Taką opłatę zasugerował maturzystom wychowawca w internacie Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju. W szkole zawrzało
~ z Biłgoraja
Oceniano 6 razy  -2
Kiedy podwyżki wody, podatków? Za rok?
~ my
Oceniano 10 razy  -4
A może tak WESOLYCH SWIAT ciemnoto
~ .
Oceniano 6 razy  -4
CHORE... miasto zadłużone a tu takie podwyżki bo jeszcze za MAŁA pensja!!!
~ DZISIAJ CAŁA BIEDOTA BIŁGORAJSKA
Oceniano 12 razy  0
stała pod marketami pewnie te kosze zakupów z za pieniądze z OPIEKI SPOŁECZNEJ bo pracy nie ma ikei nie ma tylko wszech ogarniająca bieda i POMOC SPOŁECZNA lub inaczej - dzieci specjalnej troski za pieniądze z opieki będą miały święta i z pod marketów odjadą swoimi zapchanymi po dach wypasionymi furami
~ latający spodek od druszlaka
Oceniano 5 razy  -3
sam powiedział waść mość że to tylko połowa tego co się należy
~ z Biłgoraja
Oceniano 16 razy  +6
Wreszcie dla burmistrza Rosłana uchwalili trochę więcej , ale i tak jego płaca jest mniejsza niż wielu wójtów nawet niewielkich wiejskich gmin, zestawienie niedawno podawał Tygodnik Zamojski. A hejtom ( znowu imiona i ten prostacki styl) -atakującym burmistrza, radzę zastanowić nad tym dlaczego tak wiele ma na rękę ich idol, który Bogu dzięki i rozumowi wyborców przegrał u nas wybory. A ile to on "przejeździł" kilometrówek, w czołówce w Sejmie pod tym względem,i hotele i uciechy, podano to do publicnej wiadomości, można sprawdzić. To dopiero jest marnotrastwo kasy z naszych podatków.
~ gosc
Oceniano 16 razy  +2
no tak a my szaraki zap...dalamy za 1680 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ Iwona
Oceniano 24 razy  0
Nie spodziewałam się tego po burmistrzu. Nigdy już na niego nie zagłosuje. Moja mama miała racje po wyborach zobaczysz co zrobi. To kiedy teraz podwyżki w BCK?
~ 9jh
Oceniano 26 razy  -2
burmistrz powinien zarabiać taką średnią jaką mają mieszkańcy tak jak o nich dba tak i on powinien mieć , bo co to za ojciec którego dzieci w śmietniku szukają jedzenia a on szynkę psom daje
~ Dzagi Euro Utd.
Oceniano 18 razy  -2
Rosłan powinien zarabiać miesięcznie 12000PLN! Ja będą za granicą wyciągam na czysto w systemie: http://www.bogaty-typy.pl ponad 4700EURO na czysto ale muszę inwestować codziennie na sporcie. W Polsce nigdy nie będzie dobrze ... macie pomysły ale komuna was zżera od środka władzy i nic się nie polepszy w tym kraju/!
~ ..
Oceniano 23 razy  +5
On 10000 reszta 1000 i tyle samo za chleb płacimy. On podwyżkę od nowego roku reszta obniżkę poborów a podwyżkę rachunków.
~ sejm
Oceniano 17 razy  +1
Ja bym się zastanowił nad zarobkami posła i posłów... mogą wydawać na hotele, brać kilometrowki (nawet znam jednego który jest w czolowce), to jest dopiero dramat, że to z naszych podatków idzie. Kilku już chce zwrócić za kilometrowki, ciekawy jestem czy NASZ będzie miał honor i się zachowa jak należy...
~ Roman
Oceniano 22 razy  +8
Hahah ładna podwyżka a dla nas ścieki, woda czy podatek od nieruchomości nam podwyższą? Teraz Rosłan zarabia więcej. Takiego to stać na święta.
~ skoro stawiasz
Oceniano 15 razy  -3
minusy to znaczy że stać cię na komputer internet ,a skoro stać cię na internet , komputer lub inny sprzęt do komunikacji to robisz za biedotę pozorancką
~ widzisz Ewo
Oceniano 11 razy  +5
a mógł to być twój Michał
~ ludzie nie mają na święta
Oceniano 18 razy  +2
to podjedź pod markety zobaczysz jak biedota biłgorajska robi zakupy i jakimi samochodami ta biedota jeździ
~ mila
Oceniano 9 razy  +1
a może chodziło o to, żeby wejść na artykuł i doczytać, dobre tytuły nie mówią wprost
~ adhd
Oceniano 15 razy  +5
a stawki podatku od nieruchomości ustalone są
~ Mirek
Oceniano 11 razy  +5
No właśnie dlaczego nie napisaliście PODWYŻKA ale obiektywizm tego portalu na całego. Artykuł napisany o tym co było kiedyś a nie napisane że zawnioskowano teraz o podwyżkę.
Tu jest obiektywnie:
Burmistrz Biłgoraja dostał podwyżkę. Radni uchwalili jego nowe wynagodzenie
Dodał: red Data: 2014-12-22 12:04:33 (czytane: 110)


http://bilgoraj.com.pl/burmistrz-bilgoraja-dostal-podwyzke-radni-uchwalili-jego-nowe-wynagodzenie,,4,11,11,1,12933,n.html
) 20% wzrośnie przez najbliższą kadencję uposażenie Janusza Rosłana.
~ Ewa
Oceniano 13 razy  -3
To ładna podwyżka wiecej niż starosta. SLD typowa kawiorowa lewica. Ciągle im mało. A takiego biednego udawał Rosłan.
~ to
Oceniano 8 razy  -2
gratuluję
~ Tytuł : podwyżka o kilka tysięcy dla burmistrza
Oceniano 16 razy  +6
Taki powinien być tytuł a nie pensja ustalona bo jest duża podwyżka. Tak przed świętami bardzo ładnie kiedy ludzie nie mają na święta.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w niedzielę, godzina 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
dzisiaj, 09:26 Chłopków
Dojazdówka gotowa
w niedzielę, godzina 19:15 Wola Obszańska
Zabawa na pograniczu Lubelszczyzny i Podkarpacia
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
dzisiaj, 11:17 Biłgoraj
Tak wyglądała XIII Biłgorajska Pielgrzymka Rowerowa
dzisiaj, 09:41 Powiat
Piraci drogowi ukarani
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
w niedzielę, godzina 18:31 Biłgoraj
Piknik parafialny w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika